Bugün...Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Ayrancı ÇAKÜ’nin 20.000 Mezun Verdiğini Söyledi
Tarih: 08-08-2018 08:25:22 Güncelleme: 08-08-2018 08:35:22 + -


Ayrancı "Öğrencilerimiz mezun olduklarında, Karatekin ailesinin bir ferdi oldukları için gurur duymalarını istiyoruz." dedi.


Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Ayrancı ÇAKÜ’nin 20.000 Mezun Verdiğini Söyledi

Ayrancı “Çankırı’da birilim, irfan, kültür, edebiyat ve sanat üniversitesi kurduk. Tarihi 40 yılı aşkın bir zamana dayanan ancak 2007 yılında üniversiteleşen bu oluşum bugüne kadar 20.000’e yakın mezun vermiştir.”

 

Meslek Yüksek Okullarımızdan, Mühendislik Fakültemize, Edebiyat Fakültemizden, Fen fakültesi’ne, iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi’ne kadar her alanda eğitim ve öğretimimize devam ediyoruz.

 

Hedefimiz mutlu öğrenciler yetiştirmek ve bilimsel bilgiyi üreterek bütün dünyaya yaymaktır. Çünkü mutlu insan başarılı olur ve bu başarı herkese yayılır, paylaşılır.

 

Şu anda üniversitemizin Uluyazı kampüsündeyiz. Şehre tepeden bakan çok büyük bir arazi burası. Bunun dışında aşağıda, şehrin içerisinde, şehirle bütünleşmiş 5’in üzerinde yerleşkemiz var. Her bir yerleşkede farkı bilim dallarında eğitimimize devam ediyoruz.

 

Meslek Yüksek Okullarımız bizim gurur kaynağımız çünkü dünekadar bütünTürkiye’ye Meslek Yüksek Okulları’nın çalışma şartlarını ve müfredatını oluşturan en eski birimimiz.

 

Amacımız Karatekin Üniversitesi’ni tüm ülkemizin gururduyacağı bir öğrenim yuvası haline getirmek. Sadece Türkiye’den değil dünyanın her yanından gelip burada örnek bir üniversite buluyorlar. Çünkü burada biz insanın başarısını, mutluğunu ve bilimsel bilgiyi paylaşamasını sağlıyoruz.

 

Çankırı öğrencilik için ideal bir yer, güvenli ve nispeten ucuz bir şehir. Sadece 110 KM yakınımızda Ankara ve Esenboğa Havalimanı var. Burada öğrenciler Ankara gibi büyük bir metropolün imkanlarından yararlanırken aynızamanda Çankırı gibi güvenli, nezih ve hesaplı birşehirde de öğrenimlerini sağlamış oluyorlar.

 

Ana kampüsümüz olan Uluyazı kampüsünde yaklaşık 10 bin öğrenci öğrenim görüyor. Karatekin Üniversitesi, barınma, yeme - içme olanakları ve yıl boyu süren kültürel ve sanatsal faaliyetleriile yaşayan bir üniversite.

 

Bizi farklı kılan bir başka özelliğimiz ise öğrenci merkezli yaklaşımımız. Her yenigün, neyi, nasıl daha iyiyapabiliriz? Öğrencilerimizi nasıl dah amutlu hale getirebiliriz? Diye düşünüyoruz. Çünkü mutluluk beraberinde başarıyı getiriyor, başarı ise sahip olduklarımızla gurur duymamızı sağlıyor.

 

Öğrencilerimiz mezun olduklarında, Karatekin ailesinin bir ferdi oldukları için gurur duymalarını istiyoruz.Tüm öğrencilerimizi ilim ve irfan medeniyetimizin güç kaynağı olan Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne davet ederek, burada sunduğumuz öğrenim imkanlarını ve diğer kültür ve sanat imkanlarını değerlendirmelerini bekliyoruz ifadelerine yer vererek açıklamalasını bitirdi.

 

 

 
Bu haber 1182 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Ç.K.Üniversitesi Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI