Bugün...Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Mehmetçiklerimize Görülmemiş Destek
Tarih: 28-03-2018 20:41:34 Güncelleme: 28-03-2018 21:02:34 + -


Çankırı Garnizon Komutanlığı ile irtibata geçerek askerlerimizin en çok ihtiyaç duyduğu teknik ekipmanlardan olan ve operasyonlar sırasında ihtiyaç duyulan elektrik enerjisinin elde edilmesinde kullanılan invertör ekipmanlarının temin edilmesi noktasında fikir birliği oluşturuldu, kampanya amacına ulaştı.


Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Mehmetçiklerimize Görülmemiş Destek

Mehmetçiğe Destek

 

“Afrin de yalnız değilsiniz sloganı” ile yola çıkan Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’den Mehmetçiklerimize görülmemiş destek geldi.

 

ÇMTAL öğrencileri milletin huzur ve refahı için hem yurt içerisinde hem de yurt dışında can siperhane görev yapan kahraman askerlerimize olan nimet duygularını ifade etmek için bir kampanya düzenledi.

 

Kampanya kapsamında Çankırı Garnizon Komutanlığı ile irtibata geçerek askerlerimizin en çok ihtiyaç duyduğu teknik ekipmanlardan olan ve operasyonlar sırasında ihtiyaç duyulan elektrik enerjisinin elde edilmesinde kullanılan invertör ekipmanlarının temin edilmesi noktasında fikir birliği oluşturuldu.

 

Söz konusu araç, gereçlerin teslim törenine Okul Aile Birlik Başkanı Mehmet Yorgancı, Başkan Yardımcısı İbrahim Demiroğlu, Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Karabasmaz, İdareciler, Öğretmenler Ve Öğrencilerimiz katıldı.

 

Bu çerçevede okul genelinde öğrenciler okul harçlıklarından, yemek paralarından kıstıkları, öğretmenler ise bütün imkanlarını zorlayarak temin edilen söz konusu araç, gereçler 28 Mart 2018 Çarşamba günü Çankırı Garnizon Komutanlığına teslim edildi.

 

Enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla birçok farklı cihaz kullanılmaktadır. Bu anlamda enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla devrelerdeki frekans ayarını düzenleyen cihazlara da invertör ismi verilmektedir. Alternatif akımı doğru akıma, doğru akımı da alternatif akıma çeviren ve 3 fazlı çalışma sistemine sahip olan, gerilim ve frekansları düzgün bir şekilde ayarlayan tüm cihazlar invertördir. Daha basit bir şekilde anlatılacak olursak; invertörler 12V, 24V ve 48V doğru akıma sahip akü voltajını 230V alternatif akım 50 Hz voltajına çevirirler. İşte Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi okulumuz idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri Mehmetçiklerimizin en çok ihtiyaç duyduğu teknik ekipmanlardan olan söz konusu invertörleri Mehmetçiklerimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşatacaklar olmanın gururuyla herkesi duygulandırdılar, gözlerimizi yaşarttılar.

 

-Sizi Yaradan Mevla’ya Gurban Olam-

 

Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Okulumuz İdarecileri, Öğretmenleri, Öğrencilerimiz Varlığınız Yeter

 

Bu tür kampanyada emeği geçen Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi okulumuz idarecileri, öğretmenleri, öğrencilerini ayrı ayrı tebrik ediyor, Allah hepsinden razı olsun diyoruz.

 

Çankırılılar son derece cömert insanlardır. Kendilerinin ihtiyacı dahi olsa başkasına yardım etmeyi severler. Kahramanlarımıza manevi destek veren, Mehmetçiğimizin yanında olduklarını her fırsatta gösteren, büyük vatanseverlik örneği gösteren okulumuza kampanyaya göstermiş oldukları ilgiden dolayı www.haberci18.com İnternet Medyası ve Okul Aile Birliği Başkanlığı olarak teşekkür ediyoruz.”

 

 

 

 

 
Bu haber 2370 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI