Bugun...Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Şiir Ve Müzik Dinletisi
Tarih: 09-05-2018 21:24:22 Güncelleme: 09-05-2018 22:30:22 + -


Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinin katkıları ile gerçekleşen programda öğrenciler, sahneledikleri “AH MİNE’L –AŞK” adlı şiir ve müzik dinletisi usta şairlerimizin seslendirdikleri şiir dinletisi ve anonim türkülerimizle izleyenlerden tam not aldı.


Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Şiir Ve Müzik Dinletisi

Şiir Ve Müzik Dinletisi

 

Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen “AH MİNE’L –AŞK” şiir ve müzik dinletisi programına katılanlar, etkinlik kapsamındaki şiir dinletisi ve seslendirilen türkülerle dolo dolu bir gece yaşadı.

 

Düzenlenen programa, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler ile çok sayıda öğrenci katıldı.

 

04 Mayıs 2018 Cuma günü saat 19:00’da Çankırı 100.Yıl Kültür Merkezinde gerçekleşen programa çok sayıda davetli katılım gösterirken İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Kenan Yada, MHP Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan vekili beyefendi haricinde (davetiyeler dağıtıldığı halde) hiçbir yetkili katılmadı. Protokol ve STK’ların etkinliğe ilgi göstermemeleri Okul Aile Birlik Başkanlığı ve yönetim kurulu üyelerini derinden üzdü.

 

100. Yıl Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen program Saygı Duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla başladı.

 

Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinin katkıları ile gerçekleşen programda öğrenciler, sahneledikleri “AH MİNE’L –AŞK” adlı şiir ve müzik dinletisi usta şairlerimizin seslendirdikleri şiir dinletisi ve anonim türkülerimizle izleyenlerden tam not aldı.

 

Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenlerinin katkısı ve öğrencilerin özverili çalışmasıyla hazırlanan program davetlilere eşsiz bir gece yaşattı.

 

“Öğrencilerimizin öz güvenini geliştirmesi önemli”

 

Saat 19:00’da başlayan yaklaşık 2 saat süren programın açılış konuşmasını Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İsmail Karabasmaz yaptı.

 

Karabasmaz konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Dünyamız baş döndürücü bir hızla gelişmekte. Bu gelişmeyi yakalayabilmemiz için nitelikli eğitim-öğretim diyoruz. Eğitimde niteliği yakalayabilmemiz için de okullarımızda soysal, kültürel ve sportif faaliyetlerin ön plana çıktığını görüyoruz.

 

Bu plan doğrultusunda bizlerde öğrencilerimizi bu alanlarda yetiştirmek amacıyla mümkün mertebe okullarımızda öğrenimi ön planda tutarak değil eğitimi ön planda tutarak hareket ediyoruz. İnsan ne kadar bilgili olursa olsun eğer özgüvenimiz yeterli değilse çevremize faydalı olamayabiliriz.

 

Amacımız bu tür faaliyetlerle öğrencilerimizin özgüvenlerini geliştirerek kendi kişiliklerini geliştirmek ve bunla beraber vatan millet sevgisi içinde öğrencilerimizi yoğurmak. Bu amaçla öğrencilerimizi amatörce de olsa bu tür çalışmalara da teşvik ediyoruz.

 

Karabasmaz “Okulumuz ders yükü olarak yoğun bir mesleki eğitim programına sahip olmasına rağmen, öğrencilerimizin hayata hazırlanmasında vazgeçilmezlerimizden bir tanesi de öğrencilerimizin sosyal hayata hazırlanmasıdır. Onların iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve iyi bir meslek sahibi olabilmeleri adına, özverilerini kazanacakları birçok faaliyet eğitim öğretim süresi içerisinde gerçekleştirilmektedir.” Diyerek emeği geçen öğretmenlerimize ve personelimize teşekkür ediyor, davetimize icabet eden tüm konukları saygıyla selamlıyorum dedi.

 

Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi geleneksel şiir ve müzik dinletisi büyük ilgi gördü.

 

Saz ve şiirlerde yer alan Samet Kayabaşı, Abdullah Ceylan’a şarkı ve türküleriyle de Hasan Şahin isimli öğrencimiz eşlik etti.

 

Ramazan Mert, Doğukan Lafçı, Alperen Yıldırım, Seferhan Koçyiğit, Enes Yıldırım, Furkan Çağlar, İsmet Atakul, Fatih Kavayel isimli öğrencilerimizde şiir dinletilerini seslendirdiler. Teknik destek ise Hüseyin Yiğit isimli öğrencimizden geldi.

 

Çankırı Mesleki Ve Anadolu Lisesi öğrencileri şiir dinletilerinde Köşe, Tek Hece Aşk, Tutu Elimden, Siyah Gözlerine Beni Götür, Gitme, Hüsnün Kuşları, Sana Bakmak, Tahir ile Zühre, Bir Adın Kalmadı Geriye, Şaşırdım Kaldım İşte, Sitare ve Tekfurun şiirlerine yer verdiler. Müzik dinletisinde ise Gezi Bağları, Yazımı Kışa Çevirdin, Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım, Dağlarına Olurum Var, Yollarına Kar Yağdı Yar, Kara Geceler ve Saçlarını Taramışsın gibi besteleri seslendirdiler.

 

Çankırı Mesleki Ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu programda, öğrenciler şiir ve müzik söyledi. “Eğitim, öğrencilerin sadece akademik anlamda kendilerini gösterebilecekleri bir platform değildir. İnsanların kendi duygu ve düşüncelerini yansıtabileceği bir alan olması gerekir. Öğrencilerimiz bu tür sosyal etkinliklere katılarak kendi yeteneklerine farkına vararak hayata daha sıkı bir şekilde motive olma imkanına sahip oluyor. Velilerimiz, öğrencilerimizin bu tür sosyal etkinliklere katılımını desteklemelidir.”

 

Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çelik “Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Aysun Akar ve Arzu Çelik tarafından hazırlanan "Ah Mine´l-Aşk" isimli şiir ve müzik dinletisi 4/5/2018´de 100.Yıl Kültür Merkezi’nde sunuldu. Yedi ay gibi uzun bir süredir büyük emek verilerek hazırlanan şiir ve müzik dinletisine katılım az olsa da hem okul öğrencileri hem de mezun öğrencilerin katkılarıyla dinleti gönüllerde hoş bir tat bıraktı.” Dedi.

 

Program, ‘Topluluk Önünde Milli Eğitim Şube Müdürü Kenan Yada, Okul Aile Birlik Başkanı Mehmet Yorgancı, Okul Aile Birlik Başkanlığı yönetim kurulu üyeleri, Okul Müdürü İsmail Karabasmaz ve Çankırı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri tarafından ödül ve çeşitli hediyelerin verilmesiyle birlikte bol bol hatıra fotoğraflarının çekinilmesiyle sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1793 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI