Bugun...Çankırı MHP Kadın Kolları Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı
Tarih: 09-03-2018 08:40:24 + -


Yılmaz “8 Mart'lar ölen tüm kadınlarımıza vefadır, ayrımcılığa hayırdır. Erkek şiddetine hayır kampanyasından dolayı temamız kadına yönelik şiddete sıfır toleranstır. Kadına ve çocuğa yönelik şiddet bir insanlık suçudur. Bir insanlığa ihanettir" dedi.


Çankırı MHP Kadın Kolları Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Çankırı MHP Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Karatekin Parkında program düzenlendi.

 

MHP Kadın Kolları Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Basın Açıklamasında Bulundu.

 

Dünya Kadınlar Günü Vesilesi ile MHP Kadın Kolları Başkanı Huriye Yılmaz hanımefendilerle, partili, partisiz beyefendilerle bir araya gelerek Karatekin Parkında basın açıklamasında bulundu.

 

Kadın Kolları Başkanı Huriye Yılmaz konuşmasına Sayın İl Başkanım, Saygıdeğer Misafirler, Değerli Katılımcılar ve Basınımızın Kıymetli Temsilcileri diyerek başladı.

 

MHP Kadın Kolları Başkanı Yılmaz Karatekin Parkında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi.

 

“Kadınlarımızı sadece belirli gün ya da haftalarda hatırlamak, tutulmayacak ve yerine getirilmeyecek sözlerle onları avutmak insanlık değerlerine haksızlık olacaktır.

 

Günümüzde Her 3 kadından 1’i şiddete maruz kalıyor. Her gün 1 kadın çoğunluğu yakını tarafından öldürülüyor. 4 saatte 1 kadın tecavüze uğruyor. Her 5 kızdan 1 tanesi çocuk gelin oluyor.

 

Son derece hazin ve trajik bu rezaletlerin önlenmesi, engellenmesi ve suçluların hak ettikleri cezayı bulması çok zaman vicdanları tatmin edecek düzeyde olmamaktadır.

 

Kadınlara uzanan kirli ve kanlı ellerin kırılıp atılması, katillere ve tecavüzcülere hak ettikleri cezaların verilmesi için ne gerekiyorsa yapılmalıdır.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk kadınına çok önem vermektedir.

 

Türk Kadınına beslediği sevgi ve saygı Kurtuluş savaşındaki fedakârlık ve özveriyle pekiştirmiştir.

 

Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” diyerek, yaptıklarının gerekçesini az, öz ve muhteşem bir ifade ile belirtmiştir.

 

Atatürk devrimlerinden birisi olan 1926 yılında Kadınlara seçme ve seçilme hakkı vererek; Türk kadınlarını ‘şeriat’ zincirinden kurtararak Türk kadınına bin yıl evvel kaybettiği hakların iade edilmesinin temeli oluşmuştur.

 

Bu vesileyle; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nerede yaşarsa yaşasın ülkemizin tüm kadınlarının bu gününü en iyi dileklerimizle kutluyor,

 

Aziz Şehitlerimizin Muhterem Annelerinin, şiddet ve cinayete kurban giden tüm kızlarımızı, kadınlarımızı rahmetle anıyoruz.

 

Sözlerimi Peygamber Efendimizin bir hadisi Şerifi ile Sonlandırmak istiyorum. Kadınların haklarını yerine getirme hususunda Allah’tan korkunuz! Zira siz onları Allah’ın bir emaneti olarak alınız.

 

Bu vesileyle bugün burada bulunan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum Sağ olun Var olun Allah’a emanet olun. Saygılarımla.

 

Yılmaz “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek sözlerine son verdi.

 

Basın açıklamasının ardından karanfil dağıtan kadınlar sessiz bir şekilde dağıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1198 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI