Bugun...Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz Çankırı’nın Sorunlarına Nokta Atış Yaptı
Tarih: 07-01-2017 19:14:05 Güncelleme: 07-01-2017 19:33:05 + -


100. Yıl Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Milletvekili Hüseyin Filiz, İl Başkanı Celal Kaman, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu ile partililer katıldı.


Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz Çankırı’nın Sorunlarına Nokta Atış Yaptı

AKP İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı.

 

Filiz: Çankırı'nın gelişmesi için TOKİ şart

 

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Sayın Hüseyin Filiz Çankırı’nın sorunlarına nokta atış yaptı, doğru söze ne denir ki dedirtti.

 

Toki’nin Çankırı da durağan çalışmaları nedeniyle ev fiyatları Ankara/Çankaya ile yarışır oldu.

 

Milletvekili Hüseyin Filiz ve İl Koordinatörü Sayın Hüseyin Devecioğlu'nun katılımlarıyla AKP Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı gerçekleşti.

 

100. Yıl Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Milletvekili Hüseyin Filiz, İl Başkanı Celal Kaman, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu ile partililer katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda Divan Başkanlığı’na İbrahim Ayran seçildi.

 

Toplantıda konuşan Milletvekili Hüseyin Filiz, vatan savunmasında ve bölücülerin hain saldırılarında hayatını kaybeden şehitlerimizi anarak başladığı konuşmasında, yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler verirken, Çankırı’daki konut sıkıntısına ayrı bir parantez açtı.

 

- TOKİ Çankırı'ya Neden Gelmiyor?

 

Filiz, TOKİ’nin Türkiye genelinde önemli işler yaptığını belirterek, TOKİ’nin Çankırı’ya ciddi bir yatırımda bulunmadığını aktardı.

 

Filiz şunları aktardı:

 

“Bir memlekete 100 fabrika, 30 tane üniversite getirin,  askeriye getirin,  ne getirirseniz getirin olmaz. Çankırı’nın nüfusunu artıramazsınız. Çankırı’yı büyütmeniz için göç almak lazım ve onun için de konut yapmak lazım. Bakın mesela TOKİ Kurşunlu’nun konut ihtiyacını giderdi.

 

Kurşunlu’nun nüfusunun 4’te biri kadar konut yaptı. Bu Çankırı’da şu an için imkânsız. TOKİ’nin Çankırı’ya 20-25 bin konut yapması bir hayal. Biz dedik ki 10 bin konut yapalım. Buna hayal dediler ama bu bizim ihtiyacımız. Zaten 20-25 bin konut yaparsak Çankırı’da kiralar 100 liraya düşer, ev fiyatları da düşer. Bunu kim istiyor kim istemiyor onu da bilmiyorum.

 

Cumhurbaşkanımız lastik fabrikası açılışı için geldiğinde  ‘bu adamların oturacağı evler nerede’ diye sordu. ‘Neden TOKİ hiç yok’ dedi. TOKİ başkanı Çankırı’ya geldi. Ve çalışmalar başladı. Hükümetin en başarılı olduğu alanlardan biri de TOKİ. TOKİ’nin parasını Çankırı’ya akıtıp konut yapmadıktan sonra vallahi de billahi de Çankırı’yı büyütemeyiz. İstediğin fabrikayı, istediğin askeriyeyi getir olmaz. Çankırı’nın büyümesinin yolu TOKİ’nin gelmesidir. Bununla ilgili çalışmalar yaptık. Aşağı Pelitözü’nün orada 560 dönümlük alan ile ilgili imar çalışmaları yapıldı.

 

Çankırı’mıza hayırlı olsun. TOKİ projeye başladı. 1+1 2+1 3+1 4+1 projelerini çizmeye başladı. TOKİ projeleri çizince sadece onaylanacak ve ihaleye çıkacak. Temelini ilkyaza attırmanın heyecanını bekliyoruz” diye konuştu.

 

Geçtiğimiz dönemde Sanayi Komisyonu’nda görev yaptığını ve önemli işlerin altına imza attığını ifade eden Filiz, bu dönem Tarım komisyonunda görev aldığını ve Çankırı’yı tarım ve hayvancılıkta ileri götürmek için çalıştığını anlattı.

 

- Milletvekilliğini Bırakırırım-

 

Çankırı’yı kalkındırmak adına çalıştıklarını anlatan Filiz, “Çankırı’yı kalkındıramıyorsak bu vekilliği bırakalım. Şahsım adına Çankırı’nın kalkınmasıyla ilgili hiç bir şey yapamadığım gün veya yerime aynı tempoyla koşacak birisini bulduğum gün size söz vekilliği bırakacağım.

 

Vekilin görevi Ankara’nın imkanlarını Çankırı’ya getirmek. Ankara’nın imkanları Çankırı’ya gelmezse Çankırı’da kamu kuruluşları, özel idare,  il, ilçe belediyeleri memurunun maaşını bile veremez” ifadelerini kullandı.

 

Orta’ya yapılması planlanan OSB ve cezaevi çalışmalarının takipçisi olduklarını anlatan Filiz, kurulacak cezaevinde ilk etapta günlük 12 ton üretim yapacak bir süt tesisi kurulacağını açıkladı.

 

Filiz şunları söyledi:

 

“Müzemizi, kalemizi, Tuz Mağarası - Çankırı arası turizm yolunu yaptırdık. Türkiye’de kimsenin yapamadığı askeriyenin arazisini alarak kamu binalarını taşıyacağımız, şehir trafiğini rahatlatacağımız hükümet konağını yaptık.  Eğer bir gün yakanıza yapışan ‘ne yaptılar’ diye soran olursa bunları söyleyin.” Diyerek konuşmalarını bitirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 4494 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI