Bugün...Çankırı Milletvekili Ve AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun Dayıoğlu Gözaltına Alındı
Tarih: 27-07-2018 10:45:24 + -


AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı milletvekili M. Emin Akbaşoğlu'nun dayıoğlu Nebi Yiğitoğlu 'sahtecilikten' gözaltına alındı. Nebioğlu, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


Çankırı Milletvekili Ve AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun Dayıoğlu Gözaltına Alındı

Gözaltına Alındı

 

Çankırı'da çok sayıda kişiye para karşılığında sahte diploma temin ettiği iddia edilen Nebi Yiğitoğlu gözaltına alındı.

 

Edinilen bilgiye göre; bir ihbarı değerlendiren Çankırı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, Yiğitoğlu’nun geçmiş dönemlerde birçok kişiye sahte diploma temin ettiği bilgisine ulaştı. Çankırı Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile düğmeye basan ekipler, Nebi Yiğitoğlu’nu 26 Temmuz 2018 Perşembe günü sabah saatlerinde Çankırı’da gözaltına aldı.

 

Emniyet KOM Şubede sorgulanan Yiğitoğlu, akşam saatlerinde çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yiğitoğlu, Çankırı eski Belediye Başkanı İrfan Dinç’in de bir dönem danışman kadrosunda bulunmuştu.

 

- Akbaşoğlu’nun A takımındaydı –

 

Milletvekili Akbaşoğlu ile dayı çocukları olan Yiğitoğlu, Akbaşoğlu’nun Çankırı’dan gelen talepleri yakından takip eden isim olarak da tanınıyordu. Akbaşoğlu, Yiğitoğlu’nu Çankırı’daki program ve çalışmalarında yanından bir an olsun bile ayrılmayan isim olarak ta biliniyor.

 

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı milletvekili M. Emin Akbaşoğlu'nun dayıoğlu Nebi Yiğitoğlu 'sahtecilikten' gözaltına alındı. Nebioğlu, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası Haber Merkezi'nin elde ettiği bilgilere göre AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı milletvekili M. Emin Akbaşoğlu'nun dayıoğlu Nebi Yiğitoğlu, bugün Çankırı Emniyetine bağlı KOM ekipleri tarafından 'sahte diploma' düzenlemekten sabah saatlerinde gözaltına alındı. Nebioğlu akşam saatlerinde çıkartıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

24 Haziran seçimleri öncesi Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu'nun seçim çalışmalarına aktif olarak katılan dayı çocuğu Nebi Yiğitoğlu'nun, Çankırı kamuoyunda 'milletvekilinin sağ kolu' olarak bilindiği öğrenildi.
Bu haber 4318 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI