Bugün...Çankırı Milletvekillerinden Gaf Üstüne Gaf, Laf Üstüne Laf (Özel Haber)
Tarih: 20-05-2019 11:55:50 Güncelleme: 20-05-2019 12:09:50 + -


www.haberci18.com İnternet Medya admini Mustafa Çelik "Sayın vekiller kusura bakmayın da Çankırı Milletvekili olduğunuzu unutmayınız. “Biz her şeye rağmen uyarmaya, yazmaya ve yetkili kişilerin duyması için çalışmaya devam edeceğiz." diye mesaj göndermesinde bulundu.


Çankırı Milletvekillerinden Gaf Üstüne Gaf, Laf Üstüne Laf (Özel Haber)

Türkiye Tarihinde Yapılmış Ve Unutulmayacak Siyasi Gaflardan Çankırılılar Rahatsız.

 

Çankırı Milletvekilleri Konuştukça Kendilerini Bitiriyorlar!

 

Laf Üstüne Laf, Gaf Üstüne Gaf

 

‘Devlet adamlığı, Milletvekilli kişiliğine sahip seçilmişler, siyasiler ne söyleyeceğini değil, ne söylemeyeceğini bilmektir.’’Türkiye'de, Çankırı’da yaşayınca bu sözü belirli aralıklarla hatırlatmak gerektiğini unutmuştum. AKP iktidarının Çankırı Milletvekilleri, ‘‘konuşma’’ konusunda çok kötü bir sınav veriyorlar. Laf üstüne laf, gaf üstüne gaf yapıyorlar. Seçilir seçilmez çok yoğun bir gündemin içine düştükleri doğru. Pek çok temel mesele, ardı ardına Çankırı’nın tartışılan konuları haline geldi. Gel gelelim Çankırı Milletvekilleri seçildikleri vilayeti unutup, başka vilayetlerin sorunlarıyla ilgileniyorlar.

 

Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hülâsa bir milletin hedef-i saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir. Mustafa Kemal Atatürk

 

Kimsenin Huzurunu Kaçırmak İstemiyoruz Ama; Böyle Olmuyor Beyler

 

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen Geleneksel İftar Programına iştirak etmek üzere İstanbul’a giden TBMM. Grup Başkan Vekili-Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu yaptıkları konuşmalar ile yine şaşırttılar.

 

Milletvekillerin şahsiyetlerine, karakterlerine şahsımızın bir şey dediği yok. Velâkin ivme kaybeden Çankırı Milletvekilleri Akbaşoğlu ve Çivitçioğlu Çankırı Adalet Ve Kalkınma Partisinde beklenen ivmeyi kazandıracakları yerde çıkıyorlar birisi çay simit hesabı yapıyor, hiç beklenmedik bir anda katıldığı iftar programında yaptığı konuşmada; "Sayın Binali Yıldırım bizim dünürümüz! Binali Bey İstanbul'a belediye başkanı seçilirse Çankırı'ya yatırım gelecek! Çankırılılar'dan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'a destek istemesi ve anlamsız sarf ettiği sözleri gündeme damgasını vurarak halkın morallerini bozmaya yetti. Demek ki Çankırı Milletvekillerin 17 yıldır AK Parti iktidarlarına ve Genel Başkanlarına inançları maalesef oluşmamış olmalı ki yaptıkları açıklamalar ile Çankırı’yı tüm Türkiye ya rezil etmeye devam ediyorlar.

 

Çankırı’ya Zarar Vermeyin, Çankırı Halkıyla Dalga Geçmeyin, Alay Etmeyin Kardeşim!!!

 

AKP Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu sözlerini "Sizlerin anne-babaları bizlere emanet! Onları merak etmeyin! Bizler köy köy dolaşıyoruz. Bugün de bu ziyaretlerimize ara vererek buralara geldik. Yarın yine Çankırı'ya dönecek ve anne-babalarınızın köylerine uğrayacağız! Sizler Binali beyi seçtirin sonrasında göreve geldiğinde kendisi bizlere yardım edecek!" diyerek tamamladı.

 

AKP'li milletvekilinin sözleri salondaki çok sayıda Çankırılı'nın tebessümüne neden olurken bazıları da "Sayın milletvekilinin 15 yıl AKP'li ismin yönettiği ve 17 yıldır AKP iktidarının olduğu ülkede, Çankırı'ya gelecek olan yatırım ümidini Binali Yıldırım'a bağlaması hayli tuhaf!

 

İnadına İnad Gülünç Duruma Düşmeye, Çankırı’yı Küçük Düşürmeye Devam Ediyorlar!!!

 

Adalet Ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi Çankırı için vekil seçiminde kriterleri iyi düzenlemeli. Böyle saçma sapan laflar sarf etmesine müsaade etmesinler.  Sahipsiz Çankırı’mızı milletin karşısında komik duruma düşmesinler. Önce çay, simit, sonra da, Çankırılılar'dan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'a destek istemesi bu açıklamadaki, anlamsız sarf edilen sözler, okunup okunup gülünecek cümleler.

 

Özelliklede Sayın Çankırı Milletvekillerine soruyoruz; “Bizim bildiğimiz Binali Bey 8 yıldır Çankırılıların dünürü. Yani Ulaştırma Bakanıyken, Başbakanken, Meclis Başkanıyken de Çankırılılar'ın dünürüydü. Hemşehri derneklerinin önemli olduğu bir seçim öncesi bu iftar yemeğine neden gelmedi? Bu sorumuzu da cevaplayabilecek misiniz acaba?

 

Yazık Ediyorlar Şehitler, Yaranlar Diyarı Çankırı’ya, Çankırılılar'a

 

AK Parti’nin Çankırı’da hezimete uğramasına vesile olanların, hali hazırda, her şey ortada. Aman bizden olsun, bizim ekip olsun sevdalarının AK Parti’yi Çankırı’da bitirme noktasına nasıl getirdiklerini özellikle belirtmek istedik. Çankırı’da çözülmesi gerekli yumak dolusu sorunlar, yapılacak işler varken çıkıyorsunuz İstanbul da gününüzü gün ediyorsunuz. Helal olsun sizlere.

 

Suç "Bu kişileri Çankırı Milletvekili olarak karşımıza çıkaran komisyonda mı? Yoksa; bu insanları Milletvekili seçen Çankırılı seçmenlerde mi?"

 

Muhterem Vekiller, “Çankırı’nın hangi sorunu ile ilgilendiniz ki? Hangi derdini biliyorsunuz ki? Sorunları sizlerle henüz aşamadık. Bilginiz olsun.

 

Çevreyolu olmayan kaç il kaldı, vekilliğiniz döneminde istihdam için ne yaptınız, ÇAKÜ Üniversitemizi Türkiye’de bilen tanıyan kaç kişi var, yeni hastane’ye ne oldu, hastanedeki doktor yokluğundan haberiniz var mı, Çankırı'ya bağlı bir ilçede yaşanan 'cinsel istismar' olayından haberiniz varmı, Sizlerin istekleriyle, torpiliyle TYÇP’dan bir ilçeye din görevlisi olarak işe başlatılan ve arkasında aylarca namaz kılınan fakat, yaşadığı sorunlardan dolayı yuvası dağılıp intihara kalkışan, intihardan kurtarıldıktan sonra bir kıraathaneye giderek bu kişinin günlerce kumar oyunu oynadığından haberiniz varmı, teşkilattaki ahlaksızlıklara karşıda niye üç maymunu oynadığınızdan haberiniz varmı? Yazacak çok şey varda gerek yok.

 

Çankırı ve Çankırılılara Yakışanı Yapın Lütfen

 

Hani bir atasözü var. Körler, sağırlar birbirini ağırlar. İşte sizler bunu yapıyor ve yaşıyorsunuz. Çankırı; Bu memleketin ekmeğini yiyip, suyunu içerek, gözünün içine baka baka insanımızın hayalleri ve sevdası için gerekenleri yapmayanların yeri değildir. Çankırı; Sorumlu sorumsuzların, yetkisiz ve etkisiz yetkililerin sırtını sıvazlama, başını okşama, gönlünü hoş tutma yeri de değildir.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası Olarak Çankırı'nın 16 yıldır "İyi Yönetilmediğini" hiç bir kimseden çekinmeden, korkmadan gerçekleri yazarak haykırdık, haykırmayada devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 

Sayın vekiller kusura bakmayın da Çankırı Milletvekili olduğunuzu unutmayınız. “Biz her şeye rağmen uyarmaya, yazmaya ve yetkili kişilerin duyması için çalışmaya devam edeceğiz. Şahsımıza edebiyat dersi vermek isteyen, yaptığımız doğru, dürüst, belgeli haberlerimizden rahtsız olan zavallılarında ensesindeyiz kafalarına iyi kazısınlar ki onları da Çankırı da yok etmeye kararlılıkla devam edeceğiz.

 

 
Bu haber 7687 defa okunmuştur.

Etiketler :
vatandaş / 22-05-2019 14:15:00

Valla ben oy vermedim rahatım vebal almak istemedim sonuçta oy veren düşünsün benim şikayetim yok.

Ertan sayar / 21-05-2019 12:17:00

Sayın millet vekilleri 17 senedir hiç bir şey yapılmayan Çankırı'ya Binali Yıldırım'ın İstanbul seçimini kazanmasıyla ne gibi bir bağlantısı var çözemedim. Binali Yıldırım Çankırı değil İstanbul Belediye başkan adayı onu bunu bırakında memleketimizin sorunlarıyla uğraşın. Çankırı'nın çok sorunu var ama siz bunları hiç dile getirmiyorsunuz. Hastane başımıza çöktü çökecek hiç oralı değilsiniz. Çay yıllardır rezalet içinde, altyapı bitik, trafik oralara hiç girmeyelim üniversite ögrencilerinin ulaşım isyanı hele hele belediye otobüsleri 7 dedimmi paydos doğru dürüst bir ulaşım yok bir yerden bir yere belli yerler sadece koca şehir belediyesi böylemi olur? Biraz başka illere bakın 80 vilayetin gençleri okuyor bu şehirde hepside Çankırı dan iyi bahsetmiyor. Bu işler böyle yürümez, millet bir gün gelir biletinizi keser.

Ahmet / 21-05-2019 10:46:00

Hastane dedin de aklıma geldi. Yeni hastaneyi 10 km uzağa yapmayı düşünüyorlarmış. Belediye seçimi akıllarını başlarına getirmemiş hala eski kalıntılarla devam ediyorlar etsinler genel seçimde kalıntılarıyla beraber silinip giderler.

Salih18 / 20-05-2019 13:36:00

Ne yazık ki bizim oylarımız İle seçildiler, yani biz seçtik! Hem Çankırı’ya hem Türkiye Cumhuriyetine yazık ediyorsunuz.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI