Bugün...Çankırı’nın Eski Valisi Ali Haydar Öner Vefat Etti
Tarih: 08-04-2018 14:20:54 Güncelleme: 08-04-2018 17:59:54 + -


Çankırı eski Valisi ve CHP eski Milletvekili Ali Haydar Öner, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 08 Nisan 2018 Pazar günü saat 06:00 sıralarında hayatını kaybetti.


Çankırı’nın Eski Valisi Ali Haydar Öner Vefat Etti

Öner Ailesinin Acı Günü

 

İnna lillah ve inna ileyhi raciun (biz Allah’tan geldik ve dönüşümüz yine o'nadır.) Rabbim mekânını cennet, taksiratlarını aff, evlad-u iyaline ve sevenlerine sabr-ı cemil ihsan eylesin.

 

Çankırı’mız ve Yaran kültürümüz için çok büyük emekleri olan değerli insan, efsane vali seni kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz.

 

"Kızılcık eğşisi içermisiniz" diyerek misafirlerini nezaketle ağırlayan, kendisiyle yakınen çalışma fırsatı bulduğum Çankırı (Eski) Valisi Ali Haydar Öner’in vefat haberini öğrendim.

 

Çankırı eski Valisi ve CHP eski Milletvekili Ali Haydar Öner, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 08 Nisan 2018 Pazar günü saat 06:00 sıralarında hayatını kaybetti.

 

Cenazesi 9 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 12:00’da TBMM de düzenlenecek törenin ardından Kocatepe Camii’nde Öğle namazından sonra kılınacak cenaze namazından ardından Karşıyaka aile mezarlığında toprağa verilecektir.

 

Kendisine Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyorum. Sevenlerine başsağlığı dileriz. Mekânın cennet olsun efsane Valim.

 

Taziye için damadı: Şevki Konca 0 537 048 78 69

 

Ali Haydar Öner Kimdir?

 

Memur bir ailenin çocuğu olarak 10.07.1948’de Kayseri-Sarız’da doğdu. İlköğrenimini Kayseri’nin Tomarza, Yahyalı ve Felâhiye ilçelerinde, orta öğrenimini parasız yatılı olarak Kayseri Lisesi’nde tamamladı. Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bilimleri Bölümünden 1971–72 öğretim yılında mezun oldu. Mezuniyet sonrası Maiyet Memurluğu’na kadar burs karşılığı olarak İçişleri Bakanlığı Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü Kadro Şubesi ile Genel Kurmay Hava Savunma Harekât Merkezi (ADOC- Air Defence Organizasion Center)’nde çalıştı. Maiyet Memurluğu’nu Giresun’da yaptı. Askerlik dönemini de kapsayan bu görev sonucunda katıldığı 57.Dönem Kaymakamlık Kursu’nu “Üstün Derecede Başarı” notu ile bitirdi. Tomarza, Orhaneli, Gercüş, Karasu, Germencik, Erbaa, Tirebolu ve Bor Kaymakamlıklarında bulundu. Gercüş Kaymakamlığı sırasında Gercüş ve Hasankeyf Belediye Başkanlıklarını, Karasu Kaymakamlığı sırasında da Karasu Belediye Başkanlığı görevlerini üstlendi. 1993–2000 yılları arasında Bayburt Valisi olarak görev yapmıştı. Giresun Valiliği ardından 17 Haziran 2004 tarihinde Çankırı Valiliği yaptı. Isparta Valiliği görevinden, 16 Aralık 2010 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Kırklareli Valiliği görevine atanan Vali Öner, 07 Ocak 2011 tarihinde görevine başlamıştı. Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yaşam Koçu Saadet Şen’le evli olan Vali Öner’in ilk eşinden Aslınaz ve Aysu adlarında iki çocuğu ve Nazlıgül ile Çınar isminde iki torunu vardı. 

 

Merhum Ali Haydar Öner
Bu haber 4028 defa okunmuştur.

Etiketler :
RIDVAN YAMUÇ / 08-04-2018 20:36:00

Bir rüya sanki Dün beraberdik Bu gün ayrıldık Ruhun şad olsun Valim, Milletvekilim SAYIN ALİ HAYDAR ÖNER… SENİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ… Rıdvan Yamuç ŞairFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Vefat Haberleri Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI