Bugun...Çankırı Numaralı Sokak Sistemine Geçmelimi Geçmemeli Mi! (Özel Haber)
Tarih: 02-01-2017 22:31:43 Güncelleme: 02-01-2017 22:40:43 + -


İnanın Postacılarımız dahi aradıkları cadde ve sokakları bulamıyorlar Çankırı’da… Bırakın Postacılarımızı oluyor ki 112 Acil Ambulanslarımız dahi zorlanıyorlar. Bunlar önemli tespitlerimiz ve açıklamalarımızdır.


Çankırı Numaralı Sokak Sistemine Geçmelimi Geçmemeli Mi! (Özel Haber)

Geçmelimiyiz Geçmemelimiyiz?

 

Çankırı’nın güçlü sesi ve haberin doğru adresi www.haberci18.com internet medyası 2017 yılına Çankırı’nın sorunlarını sayfasında paylaşarak yetkilileri, sorumluları sorunları çözmeleri için Çankırı’nın ve Çankırılıların menfaatine olan özel haberlerine yer vererek yetkilileri sıkıştırmaya devam ediyor.

 

Taksici Esnaflarımızın Sayın İrfan Dinç’e Bir Talebi Var!

 

İnanın Postacılarımız dahi aradıkları cadde ve sokakları bulamıyorlar Çankırı’da… Bırakın Postacılarımızı oluyor ki 112 Acil Ambulanslarımız dahi zorlanıyorlar. Mahalle muhtarı dahi mahallesindeki  apartman veya evlerin numarasını bulmakta zorlanabiliyor. Bunlar önemli tespitlerim ve açıklamalarımızdır.

 

Artık Çankırı'mız büyüyor. 14 mahallemiz var. Çankırı’mızda ama sayısı belli olmayan bir çok sokak ismi bulunuyor buda taksici esnafını, posta dağıtıcıları arkadaşlarımızı, 112 Acil Ambulans Sağlık Çalışanlarımızı, Polislerimizi vs vs çok zorluyor. Artık Çankırı numaralı sokak sistemine geçmelidir diye düşünüyoruz ve; topu değerli Belediye Başkanımız Sayın İrfan Dinç’e atıyoruz. Başkanımızın bu talebi değerlendireceğini, ekibiyle birlikte konuyu masaya yatıracağını umut ediyoruz.

 

Usta Kalem Çelik diyor ki “Belediyemiz, belediye mücavir alanı sınırları içerisindeki konut ve işyerlerinin kapı numaralarını yeniliyor, fakat aranılan adreslere de tam anlamıyla ulaşılamıyor” dedi.

 

Vatandaşlarımızın yorulmaması için, olması gereken en uygun sistem neyse o olsun.

 

Çelik “Bulunduğu binanın kimliği niteliğinde olacak olan yeni kapı numaralarının üzerinde bina veya işyerinin adres bilgilerini gösteren mahalle adı, cadde veya sokak adı ve numarası bulunuyor. Vatandaşlar, konutların veya işyerlerinin üzerindeki yeni tip kapı numaralarına baktıklarında kolaylıkla açık adreslerini görebilecek şekilde Çankırı Numaralı Sokak sistemine de geçilmeli” dedi.

 

www.haberci18.com İnternet Medya sahibi Mustafa Çelik; İlimizde mükerrer bulunan cadde sokak isimlerinin mükerrerliğinin giderilmesi ve adres kolaylığının sağlanması için bir çalışma yapılması gerektiğinin altını çizdi. Yeni sistem ve bu teklif sayesinde adres bulma kolaylaşacak adres arayan; Avukatlar, polisler, zabıtalar ve yabancılar için ayrıca kolaylık getiren bir uygulama olacak“ dedi.

 

Numaralı sokak sistemi nedir?

 

Bu Yönetmeliğin amacı, binaların numaralandırılması, numaralandırılan binalara ait adreslerin Ulusal Adres Veri Tabanına işlenmesine ilişkin usul ve esasları belirlemektir. Bu Yönetmelik binaların numaralandırılması ile Ulusal Adres Veri Tabanının kurulması, güncellenmesi ve yürütülmesine ilişkin hususları kapsar.

 

Numaralama yönetmeliği

 

Adres Standardı

 

Adres standardı; il, ilçe, bucak, köy, mezra, belediye adı, mahalle adı ve tanıtım numarası, meydan, bulvar, cadde, sokak ve küme evlerin adı ve tanıtım numarası ile site adı, blok adı, mevki adı, dış kapı numarası, iç kapı numarası ve posta kodu bileşenlerinden oluşur.

 

Bu bileşenlerden il adı, ilçe adı, dış kapı numarası ve posta kodunun her adreste bulunması zorunludur.

 

Belediye Teşkilatı Bulunan Yerleşim Yerlerinde Numaralama

 

Mahalle, Meydan, Bulvar, Cadde, Sokak ve Küme Evlere Ad veya Numara Verilmesi

 

Ulusal Adres Veri Tabanının oluşturulması için belediye teşkilatı bulunan yerlerde mahalle, köy, mevki, küme evleri, meydan, bulvar, cadde ve sokaklara ad veya numara, binalara ise numara verilmesi zorunludur.

 

Haydi, Başkan Bu Özel Haber’de Kulak Ver

 

“İlimizde Mahalle Ve Sokak Levhalarımız Tam Anlamıyla Yok!!!

 

Sizce Sokaklara İsim Mi Yoksa Numaramı Verilmeli?

 

Konuyu fazla dağıtmadan “Bence de sokaklara kullanım ve adres bulma açısından numara verilmesi doğru olur veya olmaz derseniz haber’e ait yorum bölümünde fikirlerinizi belitte bilirsiniz. Zaman gelecek bu adam bu işi biliyor diyeceksiniz.

 

Çelik “Önemli bir çalışma yaparak bu konunun bir an önce halledilmesini istiyor ve sınıf arkadaşı olan, büyük başkan İrfan Dinç’e önem arz eden bir projesini daha sunuyor. Belediyemiz, adres karışıklıklarının önüne geçmek ve kolay adres tespiti için Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi kapsanma giren binaların kapı numaralarını yeniden düzenlerken, levhalama ve numaralama çalışmaları için de adım atmalı, haydi başkan çöz bu işi diyor.

 

Not: Bu özel haberimizle de canımız, kanımız, ciğerimiz olan kahraman şehitlerimizin isimlerinin verilmesi gerekli olan cadde, sokak levhalarında her hangi bir oynama yapılmaması dileklerimizle bilgilerinize sunarız. (Örneğin şehidimizin ismi verilen cadde ve sokak levhalarına da parantez içerisinde bir numara verilebilir diye düşünülebilir.) 
Bu haber 2437 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI