Bugun...Çankırı Özel Karatekin Hastanesi 13 Yaşında
Tarih: 14-12-2017 12:36:53 + -


Çankırı Özel Karatekin Hastanesi kuruluşunun 13. yılı münasebeti nedeniyle bir toplantı düzenledi.


Çankırı Özel Karatekin Hastanesi 13 Yaşında

Çankırı'nın ilk ve tek Özel hastanesi olan Karatekin Hastanesi kuruluşunun 13. yılını kutluyor.

 

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi kuruluşunun 13. yılı münasebeti nedeniyle bir toplantı düzenledi.

 

Özel Karatekin hastanesi 13.yılını kutladı.

 

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Nuri Yaprak, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Abdulkadir Çelik, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kayabaşı, Hastane Müdürü Önder İzmirlioğlu, Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Potukoğlu, Hastane Başhemşiresi Sevim Çelik ile Halkla İlişkiler Sorumlusu Zeliha Özdemir ve personellerin katıldığı toplantıda konuşan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kayabaşı, hastane kuruluşunda büyük zorluklar yaşadıklarını, fakat 12 yıl öce kurulan hastanenin güçlenerek büyüdüğünü anlattı.

 

Yönetim kurulu üyesi Mehmet Nuri Yaprak “Sloganımız olan" sizin için sizinle" olmayı birinci önceliği olarak gören hastanemiz çalışanları ile birlikte daha nice uzun yıllar hizmet vermeyi hedefi haline getirmiştir.” Dedi.

 

2004 yılında poliklinik hizmetine, eksiklikler tamamlanarak aynı yıl içerisinde 14 Aralık 2004 tarihinde hastane statüsünde hizmete başlayan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi 13. yılını kutluyor.

 

Kuruluş yıldönümü dolayısıyla hastane yemekhanesinde basın toplantısı düzenleyen  ARAŞ Eğitim Sağlık Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Genel Müdürü Mehmet Kayabaşı, sağlık alanında kendilerine göre bir şeyler yaptıklarını, Çankırı’yı özel hastaneye kavuşturduklarını söyledi.

 

Kayabaşı “Çankırı Özel Karatekin Hastanesi 14 Aralık 2004 yılından bu yana Çankırı’ da ilk ve halen tek özel hastane olarak hizmet vermekte. 14 Aralık 2017 itibariyle 13 yılını dolduran ve birçok başarı ile diğer illerde de adından söz ettiren Çankırı Özel Karatekin Hastanesi aynı zamanda ilimizde kollektif yatırımcılığın başarılı örneklerinden. Çankırı halkına sunulan özel sağlık hizmeti dışında ayrıca ilimiz ekonomisine katkı sağlamakta” diye konuştu.

 

Hedeflerinin bundan sonraki süreçte Çankırı’ya teknolojisiyle, çalışan personeliyle, Dünya gerçeklerine en uygun şekilde hizmet vermeye devam edeceklerinin altını çizen Kayabaşı, “Bizimle denk hastanelere göre  teknoloji, eğitim ve hizmet kalitesi yönünden 3-5 adım daha öndeyiz. Çankırı’da herkesi memnun edebilmek için sürekli araştırma içindeyiz. İnsanların beklentisi seviyesinde hizmet verebilirsek memnuniyeti yaşarız” ifadelerini kullandı.

 

Kayabaşı, bu işe vatandaştan para almak beklentisi içinde girmediklerini, Sağlık Uygulama Tebliği (Süt) 2008 yılından bu yana ücrete değiştirmediğin, bu nedenle hastalardan katkı payı almak durumunda kaldıklarını, Sağlık Bakanlığı’nın yüzde 200’e kadar katkı payı alma hakkı vermesine rağmen yüzde 60-65 oranında aldıklarını, risk taşıyan hastalardan acil serviste para almadıklarını söyledi.

 

Mesul Müdür Uz. Dr. Cem Dilmen, tıbbın geliştiğini, kendilerine düşen görevin alternatif tıbba olan ön yargıyı kırıp modern tıp ile entegre etmek olduğunu belirterek “Modern tıbba arkamızı dönemiyoruz. Geçmişte modern tıbbın başarısı ortada. En güzel sentez yeni ile eskiye birleştirip kendi tarzımızı ortaya koymamız. Hastanemizin hedefi de budur. Sağlık Bakanlığı’nın hedefi de bu işi merdiven altından çıkarıp, gerçekten bu işin eğitimini ve sertifikasını almış kişilerin hastane ortamında, modern şartlarda yapılmasını sağlamak. Bizde hastane olarak gerekli teknoloji ve altyapıyı yapıp alternatif tıp olarak ayrı bir ünite kurduk. 3-5 yıl içinde hedefi tutturmayı planlıyoruz” dedi.

 

Kendisinin Isparta’lı olduğunu, anne-baba ve kayınpederinin Isparta’da oturduğunu, yılda 1 ay Çankırı’ya geldiği vurgulayan Dilmen, onların gözlemlerini paylaşarak “Annem ‘oğlum şöyle, şöyle bir yöntem çıkmış, burada yapılıyormuş. Bin liraya benim dizlerime pdf yapacaklar, ne yapalım?’ diyor. Biz bunu 4 yıldır yapıyoruz zaten. 150 liraya yapıyoruz. Isparta, Türkiye’de sağlıkta birinci. Isparta ve Ankara’dan komşularımız pdf için buraya geliyor. Neden! Fiyat ucuz, yıllardır deneyimimiz olduğu için. Mesela kapalı taş ameliyatı... Isparta’da kocaman üniversite var. Ancak bu ameliyat yapılmıyor. Hastane olarak vizyonumuz hep yeniliklere açık olmak. Çankırı’nın dışarıdaki negatif algısını değiştirmek için yönetim olarak elimizden geldiğini yaptığımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi 14 Aralık 2004 yılından bu yana Çankırı’ da ilk ve halen tek özel hastane olarak hizmet vermektedir. 14 Aralık 2017 itibariyle 13 yılını dolduran ve birçok başarı ile diğer illerde de adından söz ettiren Çankırı Özel Karatekin Hastanesi aynı zamanda ilimizde kollektif yatırımcılığın başarılı örneklerindendir.Çankırı halkına sunulan özel sağlık hizmet dışında ilimiz ekonomisine ayrıca katkı sağlamaktadır. Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’ni ayrıntılı tanıtmak istersek;

 

Tanıtım

 

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, ARAŞ Eğitim Sağlık Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş ’nin yatırımıdır. Bağlı ortaklığı olan Ar Sağlık İşletmeciliği ve Tıbbi Cihazlar San. Tic. Ltd. Şti. tarafından işletilmektedir. 2004 yılı içerisinde poliklinik hizmeti verilmiş, aynı yıl içerisinde eksiklikler tamamlanarak 14 Aralık 2004 tarihinde hastane statüsünde hizmete başlanmıştır. Hastanemiz ismini, Anadolu Selçuklular döneminde Çankırı’yı fetheden kumandan olan, Emir Karatekin Bey’den almaktadır. Hastanemiz ilimizin ilk ve halen tek özel sağlık kuruluşudur. SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) ile anlaşmalı olarak hizmet verilmektedir.

 

Sağlıkta Büyüme Yolculuğu

 

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi 13. Yılında;

 

95 yatak kapasitesi ile Ameliyathaneler, Doğumhaneler, Genel Yoğun Bakım (2.seviye) , Yenidoğan Yoğun Bakım, Yataklı Servisler, Poliklinikler, Acil servis, Diyaliz, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Tamamlayıcı Tıp Hizmetleri hizmetleri olarak geniş bir yelpazede sağlık hizmeti sunmaktadır.

 

* Deneyimli ve güleryüzlü ekibiyle,

 

* Kaliteli ve güvenilir hizmetiyle,

 

* Teknoloji imkânlarıyla,

 

* Hizmette bekleme ve gecikmelerin yaşanmamasıyla,

 

* Teşhis odaklı bir yaklaşımla yapılan detaylı incelemelerle,

 

* Uygun ilave ücret politikasıyla,

 

* Tedavi sonrası takip ve kontrollerde sağlanan kolaylıklarla, Çankırı’dan olduğu kadar çevre il ve ilçelerden, ayrıca tanındığı ölçüde büyük şehirlerden ve diğer illerden başvuran hastalarımıza hizmet vermektedir. Hastanemiz, hasta ve çalışan memnuniyetine ve güvenliğine özen göstererek, gelişimini sürdürmektedir.

 

Misyon

 

Hastanemize başvuran tüm hasta ve yakınlarının, güvenilir bir ortamda sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak.

 

Vizyon

 

Teknolojik imkânların tümünden faydalanıldığı, Çağdaş bir alt yapı ile kurumsal gelişimini sürdürebilen, Personel dokusunun tam anlamıyla iyileştirildiği, Daha geniş kitlelere ulaşan, Yeni projeler üreten, Huzurlu, konforlu bir ortamda, sektöründe öncü uygulamalara imza atan, bölgemizde lider bir sağlık kuruluşu olmaktır.

 

Kronoloji

 

ARAŞ Eğitim Sağlık Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu. 31 Aralık 1997

 

Hastane binasının temelinin atıldı. Temmuz 2000

 

(İşletme şirketimiz olan) Ar Sağlık İşletmeciliği ve Tıbbi Cihazlar San. Tic. Ltd. Şti. kuruldu. Temmuz 2003

 

İnşaat bitirilerek iskân ruhsatı alındı. Aralık 2003

 

Özel Karatekin Polikliniği olarak 3 hekimle hizmete başlandı. Ocak 2004

 

Sağlık Bakanlığına hastane müracaatı yapıldı. Ekim 2004

 

35 yataklı genel maksatlı özel hastane olarak hizmete başlandı. 14 Aralık 2004

 

Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle açılış yapıldı. 26 Temmuz 2005

 

Yan blok üzerine bir kat (FTR Tedavi Ünitesi olarak işletilen kısım) ilave edilerek hizmete açıldı. Temmuz.2006

 

Yatak sayımız 35’ten 78’e çıkarıldı. Mart.2007

 

Diyaliz Merkezi kuruldu. Haziran.2007

 

Cildiye polikliniği ve kozmetoloji ünitesi kuruldu.

 

Eylül.2010

 

Rehabilitasyon ünitemiz yenilendi.(Denge egzersiz cihazi vb.)

 

Mart.2011

 

Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi I. Seviyeden II. Seviyeye çıkarıldı. Mart.2012

 

Diyaliz Merkezimiz (hastane binası arkasında alınan yere, müstakil merkez olarak) taşındı. Ağustos.2013

 

Yatak sayımız 78’den 95’e çıkarıldı. Eylül.2014

 

Diyaliz Merkezimizin cihaz kapasitesi 16’ya çıkarıldı. Eylül.2015

 

Genel radyoloji,USG ve Kemik Dansitometri cihazlarımız yenilendi.

 

Kasım.2016

 

Akupunktur uygulaması ve ozon tedavi ünitemiz açılmıştır.

 

Mart.2017

 

Kupa hizmeti verilmeye başlanmıştır.

 

Mayıs.2017

 

Proloterapi tedavisi uygulanmaya başlanmıştır.

 

Eylül.2017

 

Hasta nakli ve Acil Yardım ambulansımız yenilendi.

 

Temmuz.2017

 

Bölümlerimiz ve hekim kadromuz’ Anesteziyoloji ve Reanimasyon ( Uzm. Dr. Hakan Gündoğan), Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Uzm Dr.Adnan Karabent – Uzm Dr. Berna Canter), Diyaliz Merkezi (Uzm. Dr. Rabia Günal Özen ), Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon (Uzm Dr. Atilla Aksu), Genel Cerrahi (Op.Dr. Ahmet Altıntaş – Op.Dr.Muhammed Şaban Yılmaz), Göğüs Hastalıkları (Uzm Dr. Ali Özkurt), Göz Hastalıkları (Op.Dr. Ayşe Arslanpençe), İç Hastalıkları (Uzm Dr. Ceyhan Çiçek), Kadın Hastalıkları ve Doğum (Op.Dr. H.ilhan arslanpençe, op.dr. Ş.kadriye erdem- op.dr. Erhan buru) · kardiyoloji (uzm dr. Hakan Ulupınar), Kulak Burun Boğaz (Op.Dr. Asude Bıçakcı), Nöroloji (Uzm Dr. Önder Özsoy), Ortopedi (Op.Dr. Ertuğrul Güngör), üroloji (Op.Dr. Cem Dilmen), Radyoloji (Uzm Dr. Recep Er), Ağız ve Diş Sağlığı (Dt. Şeyma Barut), Beslenme ve Diyet (Dyt. Sevinç Bakan), Acil Servis (Dr. Nevzat Avcı- Dr. Engin Çağlar- Dr. Semih Taşçıoğlu-Dr. Muhsin Yenel Asaad), Genel Yoğun Bakım (ıı. Seviye), Yenidoğan Yoğun Bakım, Diyabet Eğitim ve İzlem Polikliniği (Diyabet Hmş. Hatice Arslan), Kozmetoloji, Akupunktur Ünitesi (Op.Dr.Ahmet Altıntaş - Uzm Dr. Şefika Çiner Öksüz), Mikrobiyoloji (Uzm Dr. Mesih Türker) Tetkik Hizmetlerimiz, Manyetik Rezonans Görüntüleme - Mr (Siemens Magnetom Symphony 1,5 Tesla – Tim Upgrade 2012), Bilgisayarlı Spiral Tomografi (Bt), Ultrason (Usg), Renkli Dopler Ultrason, Direkt Röntgen, Floroskopi (İlaçlı Film), Kemik Mineral Dansitometre, Panaromik-Sefalometrik Röntgen, Girişimsel Radyoloji (Ultrasonla Biyopsi alınması), Mamografi ve diğer meme incelemeleri, Tıbbi Tahlil Merkez Laboratuvarımız, Elektroensefalografi (Eeg) incelemeleri, Elektromyografi (Emg) – Uyarılmış Potansiyel İncelemeleri, Gastroenterolojik Tetkikler (Endoskopi-Kolonoskopi), Androloji Laboratuvarı (Spermiyogram Tetkikleri), Rahim Filmi - Histerosalpingografi (Hsg) Çekilmesi, Gıda İntölerans Testi, Allerji testi, Üroflowmetre Tetkiki, Voiding Sistouretrografi (İlaçlı İşeme Filmi) Tetkiki, Bilgisayarlı Görme Alanı Testi, Ffa (Fundus Florescein Anjiyografi – Göz Anjiyosu), Ekokardiyografi (Eko), Ambulatuar Kan Basıncı Takibi, Holter takibi (24 saat ekg kaydı), Egzersiz Ekg Testi (Eforlu Ekg veya Koşu Bandı), Odyoloji (İşitme Testi), Timpanometrik İşitme İncelemesi, Yenidoğan İşitme Tarama Testi (Oto Akustik Emisyon İncelemesi), Hamilelerden İstenilen Renkli Dopler Tetkiki, 4d (4 boyutlu) Ultrason, Hamilelerden istenilen detaylı ultrason tetkiki, Solunum Fonksiyon Testi, Çocuk Yaş Grubuna yapılan branşa özel tetkikler hizmet alımı yöntemiyle sağlanan sintigrafi, Genetik tetkikleri

 

Yeniliklerimiz

 

* Göğüs hastalıkları hekimimiz uzm dr ali özkurt göreve başladı..

 

* Son teknoloji ultrasonografi cihazlarımız ile teşhisiniz daha net

 

* fFeksible üreterenoskopi ve micro pertükan taş cerrahisi

 

*4d ultrason

 

* Kemik yoğunluk ölçümü (dansitometri) cihazımız yenilendi

 

* uzay terapisi

 

* Fako göz ameliyat cihazımız yenilendi

 

* Sağlık taraması (check-up) paketlerimiz yenilendi

 

* Botox uygulanmaya başlandı

 

* Prp terapi (trombositten zengin plazma tedavisi)

 

*Endoskopi ünitemiz yenilendi

 

*Tamamlayıcı tıp akupunktur ünitemiz hizmete girdi

 

*Tamamlayıcı tıp hacamat (kupa terapisi) ünitemiz hizmete girdi

 

*Tamamlayıcı tıp ozon terapi ünitemiz hizmete girdi

 

*Acil hizmetlerde kullanılmak üzere 2017 model tam donanımlı ambulansımız hizmet vermeye başlamıştır

 

Kalite çalışmaları

 

Sağlık Bakanlığı Kalite Dairesi tarafından tüm hastanelerde gerçekleştirilen merkezi değerlendirme, 2017 yılı Şubat ve Eylül aylarında Hastanemizde de gerçekleştirilmiş ve 90’ın üzerinde puanlar alınmıştır.

 

Sağlıkta Kalite Standartları, Hastane Acil Durum ve Afet Çalışmaları, Bilgi Yönetimi ve Güvenliği çalışmaları, Enfeksiyon Korunma ve Kontrol Çalışmaları, Sosyal Sorumluluk kapsamındaki çalışmalar ilgili birimlerimizce hassasiyetler takip edilen konular arasındadır.

 

Sonuç

 

Kuruluş yıllarından başlayarak yatak sayısı 35’ten 78’e, daha sonra 95’e artırılmış ve hemen her yıl yeni bir bölüm, ünite kurulmuştur.

 

Bu gelişim seyri içerisinde giderek artan istihdam sayımız Kasım sonu itibarıyla 278’dir.

 

İlimize sosyal ve ekonomik yönden işletmemiz katkı sağlamaktadır. Kuruluşumuzu takip eden ilk yıllarda görüntüleme ve teşhis cihazları başta ilde bulunmayan sağlık teknolojilerini getirmiştik. Sağlıkta dönüşüm programının başarısı ile devlet hastanemiz de aradan geçen sürede hizmetlerini geliştirdi. Günün koşularına göre hizmetlerimizi geliştirme, tamamlayıcı hizmetleri, ileri düzey bazı hizmetleri verme çabasındayız.

 

Son yıllardaki gelişmelerimizden örnekler verecek olursak:

 

* Ürolojide kapalı cerrahi ve kanser cerrahileri,

 

* MR teknolojisi ile ileri tetkik ve incelemeler,

 

* Tamamlayıcı tıp branşları(Akupunktur,Ozon Terapi, Hacamat, Prolo Terapi),

 

* Tahlil ve tetkiklerin gecikme ve beklemeler olmadan verilebilmesi,

 

* Sintigrafi genetik testler vb. ilde olmayan hizmetlerde anlaşmalı laboratuar imkanları,

 

* Estetik uygulamalarda verilmeye başlanan hizmetler,

 

* SP’ li çocuklarımıza verilen Uzay Terapi ve rehabilitasyon hizmetleri,

 

* Felçli, parkinson hastası gibi tümör sebebi bulunan hastalara verilen rehabilitasyon hizmetleri,

 

* Mevcut tüm branşlarımızda hizmet kalitesine ve sağlık personeli ve hasta diyaloğuna dayalı memnuniyet odaklı çalışmalarımız sürdürülmektedir.

 

Hizmetlerimizin bu seviyeye gelmesinde Çankırı halkımızın verdiği desteğe teşekkür ederiz.

Kalitemizin bir ekip işi olduğunun bilincinde ve bu konuda değerli basınımızında yardımlarına müteşekkiriz.

 

Sağlıklı günler dileriz...

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3704 defa okunmuştur.

Etiketler :
Necati ÜLKER / 14-12-2017 13:06:00

DOSTLAR 13. YAŞINIZI GÖNÜLDEN KUTLAR DAHA NİCE YILLARDA BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE SAĞLIKLA MUTLULUKLA KUTLAMALAR GEÇİRMENİZ DİLEKLERİMLE HERKESE SELAM VE MUHABBETLERİMLEFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI