Bugün...Çankırı Özel Karatekin Hastanesi'nden Akademik Bir Ameliyat Daha
Tarih: 25-09-2018 15:19:13 + -


Geçtiğimiz Cumartesi günü Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nde üniversite hastanelerinde yapılabilen bir ameliyat yapıldı.


Çankırı Özel Karatekin Hastanesi'nden Akademik Bir Ameliyat Daha

67 yaşındaki ilimiz esnaflarından H.G isimli hasta prostat kontrolü için gittiği hastanede yapılan tetkikler sonucunda prostat içinde kitle olduğunu kanser olabileceğini öğrendi. Kendisine muhakkak ameliyat olması gerektiği söylenen hasta Ankara'da bir üniversite hastanesine yönlendirildi. Ankara'da bir kaç üniversite hastanesine muayene olup ameliyatın ciddi bir ameliyat olduğunu öğrenen H.G, araştırdığında bu ameliyatın Çankırı Özel Karatekin Hastanesi'nde yapılabildiğini duyarak hemen müracaat etti.

 

Ameliyat kararının doğru olduğunu ve acilen ameliyat olması gerektiğini Üroloji Uzmanı Op. Dr.Cem Dilmen'in de ifade etmesi üzerine ameliyat için Çankırı Özel Karatekin Hastanesi'ni seçti.

 

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Mesul Müdürü ve Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen şunları söyledi;

 

“Hastamızın müracaatı ile birlikte hastamıza acilen ameliyat olması gerektiğini ifade ettik. Zaten hastamız bu işlemlerin hastanemizde yapıldığını duyarak gelmişti. Tabi ki bu tarz bir ameliyat için ciddi bir hazırlık süreci gerekiyor. Ben ve ekibim hafta sonumuzu sadece bu ameliyata ayırıp hastamıza Radikal Prostatektomi ve genişletilmiş lenf nodu diseksiyonu adı verilen, kanserli bölge ve beraberinde çevre lenf dokularının alınması işlemlerini kapsayan ameliyatı uyguladık. Bu ameliyat devlet hastanesi ve özel hastane şartlarında oldukça zor bir ameliyat olup genellikle üniversite hastanelerinde bir kaç hocanın birlikte yapmayı tercih ettikleri riskli bir ameliyattır. Allah'ın bir lutfudur ki biz bu ameliyatı hastanemizde başarı ile gerçekleştirip hastamızı 4 gün sonra taburcu etmek nasip oldu. Bu prostat kanseri ameliyatını 15 Eylül’de yani Dünya Prostat ve Farkındalık gününde yapmış olmamız da ayrıca manidar oldu. Allah’tan hastamıza şifalar diliyorum. Bu ve benzeri zor ameliyatların hastanemizde ve hatta ilimizde yapılabiliyor olması ve bu işte benim de bir katkım olduğunu bilmek çok büyük bir mutluluk. Tabi ki bu ameliyatları yapabilmemiz için tüm teknik ekipman ve ortamı hazırlayan kıymetli hastane yöneticilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Çankırı Halkımızdan bu vesile ile yıllık üroloji muayenelerini olmalarını sizin aracılığınızla hatırlatmak isterim. Artık muayenelerimiz eskisi gibi zor değil. Kan idrar ve ultrason ile 2-3 saat içinde yapılabiliyor ve kısa sürede sonuçlandırılabiliyor. O yüzden korkmasınlar.“ dedi.

 

Bu başarıların artarak devam etmesi dileklerimizle Çankırı Özel Karatekin Hastanesi yetkililerine ve Branş Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen'e teşekkür ediyoruz.

 

 
Bu haber 5600 defa okunmuştur.

Etiketler :
ÇANKIRI / 26-09-2018 08:55:00

sen adamsın cem hocam üstüne hoca tanımamFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI