Bugün...Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Üniversite Kliniği Gibi...
Tarih: 26-03-2019 20:09:23 + -


Hastane yetkilerinin verdiği bilgiye göre; İki hafta önce 10 gün içinde Üroloji Kliniğince 4 tane prostat kanseri ameliyatı yaparak önemli bir başarı elde edildi.


Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Üniversite Kliniği Gibi...

Geçtiğimiz haftalarda Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nde 10 gün içinde 4 tane Prostat Kanseri ameliyatı yapılarak bir ilke imza atıldı.

 

Konuyla ilgili görüştüğümüz Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Mesul Müdürü ve Üroloji Uzmanı Op.Dr.Cem Dilmen; “Geçtiğimiz 2 hafta içinde 4 tane prostat kanseri hastasına radikal prostatektomi ameliyatı yapmak nasip oldu. Radikal prostat ameliyatları ürolojik ameliyatlar içinde zorluk ve risk olarak en üst düzeyde olan 3 ameliyattan biridir. Hem ameliyat süresi hem de risk bakımından zor vakalardır. Normal bir üniversite hastanesinde haftada ortalama bir yada iki adet alınır. Geçtiğimiz hafta bir yoğunluğumuz oldu. 2 hastamız Çankırı’mızdan 2 si de il dışından olmak üzere bize prostat kanseri tanısı ile müracaat etti. Hemen organize olarak üçer gün ara ile dördünü de ameliyat ettik ve 3 gün hastanede yatırıp şifayla taburcu etmek nasip oldu.

 

Böyle büyük ameliyatları ilimizde yapabiliyor olmak gerçekten mutluluk verici bir olay. Bize bu imkanları sağlayan hastane yönetimimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Özellikle 50 yaş üstü erkeklerde yılda bir kez prostat muayenesinin önemini vurgulamak isterim. Bu hastalarımız zamanında tanı konulan ve ameliyat şansını yakalayan hastalar. Geç kalınması durumunda ameliyat etmek ve bu hastalıktan kurtulmak oldukça zor olabiliyor. O yüzden yılda bir kez muayene şart. Hastanemizde her türlü ameliyatı yapmak için gerekli teknolojik ekipman da mevcut” şeklinde konuştu.

 

Hastane yetkilerinin verdiği bilgiye göre; İki hafta önce 10 gün içinde Üroloji Kliniğince 4 tane prostat kanseri ameliyatı yaparak önemli bir başarı elde edildi. Çankırı, sağlık alanında her geçen gün daha ileriye gitmekte ve bölgede söz ettirmektedir. Bu anlamda birçok teşhis ve tedavi ile yine hemen her türlü tetkik artık il dışına gerek kalmadan büyük oranda ilimizde yapılabilmektedir. Tüm hastalarımıza şifa, çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının da devamını diliyoruz” denildi.

 

Bu başarıların artarak devam etmesi dileklerimizle Çankırı Özel Karatekin Hastanesi yetkililerine ve Branş Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen'e teşekkür ediyoruz.

 
Bu haber 4446 defa okunmuştur.

Etiketler :
cem ayhan / 27-03-2019 08:59:00

Allah başarınızı daim etsin, yokluğunuzu göstermesin MAŞALLAH.

Çankırılı / 26-03-2019 22:47:00

Maşallah.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI