Bugün...Çankırı Polisi Kumarcıların Oyununu Bozdu
Tarih: 27-02-2019 19:27:51 + -


Unutmayalım ki ihbarlar başarımızı ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır. Vatandaşlarımızın şüpheli gördükleri araç, şahıs ve konular hakkında bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz.


Çankırı Polisi Kumarcıların Oyununu Bozdu

Ilgaz’da Kumar Makinaları Ele Geçirildi

 

C.K isimli işyerinde kazanç amacıyla icra edilen, kar ve zararın talihe bağlı olduğu sigara, oyun, menfaat temin eden 3 adet otomatik, yarı otomatik el veya ayakla kullanılan oyun makinaları ele geçirilmiştir.

 

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

 

Kamu düzeninin devamı ve güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi çerçevesinde suçu önlemek, istenmeyen olaylar ile daha etkili ve verimli bir suçla mücadele amacıyla önleyici kolluk faaliyetleri umuma açık yer denetlemeleri önemli bir yer tutmaktadır.

 

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığının yapmış oldukları çalışmalar sonucunda Ilgaz ilçemizde umuma açık yerlerde kazanç kastıyla makinaların bulunduğu ve kullanıldığının bilgi edinilmesi üzerine, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Ilgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 14.02.2018 günü 20.00 sıralarında bir plan doğrultusunda alınan tedbirler ile yapılan denetim ve kontrollerde, C.K isimli işyerinde kazanç amacıyla icra edilen, kar ve zararın talihe bağlı olduğu sigara, oyun, menfaat temin eden 3 adet otomatik, yarı otomatik el veya ayakla kullanılan oyun makinaları ele geçirilmiştir.

 

Konu Ilgaz Cumhuriyet Başsavcılığına aktarılarak koordinesinde TCK 228 Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçundan tahkikata başlanmış ve tahkikat evrakına eklenmek üzere suç unsurları makinalar rızaen teslim alınmıştır.

 

Asayişe müessir suçlar ile mücadelede en etkin yöntemin hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın şüpheli gördükleri araç, şahıs ve konular hakkında bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz.

 

Unutmayalım ki ihbarlar başarımızı ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
Bu haber 5493 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI