Bugün...Çankırı POMEM’den Vatanımıza 338 Taze Kan Özel Harekâtçı Polis
Tarih: 01-08-2018 18:11:18 Güncelleme: 02-08-2018 17:02:18 + -


Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü (POMEM) 19/2 Dönemde eğitim gören 338 Polis Özel Harekât öğrencisi için mezuniyet töreni gerçekleştirildi.


Çankırı POMEM’den Vatanımıza 338 Taze Kan Özel Harekâtçı Polis

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde Mezuniyet Töreni Yapıldı

 

Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü (POMEM) 19/2 Dönemde eğitim gören 338 Polis Özel Harekât öğrencisi için mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

 

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törene Vali Vekili Abdullah Aslaner, İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk, Güvenlik Birimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Şenol Yaprak, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutan V. Hıdır Ayçiçek, daire amirleri, STK Temsilcileri, gazilerimiz ve öğrencilerimizin aile ve yakınları katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören; Dönem birincisi Serhat Çalışır, POMEM Müdürü Ahmet Özge ve Güvenlik Birimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Şenol Yaprak’ın konuşmalarıyla devam etti.

 

Mezuniyet töreninde konuşan POMEM 1.'si Serhat Çalışır, "Sunacağımız güvenlik hizmeti esnasında mağdurların ve mazlumların sığınağı, darda kalmışların yardımcısı, umudunu yitirmişlerin umut ışığı ve atalarımızdan bize emanet kalan aziz vatanın savunucu olacağımıza namus ve şeref sözü veriyoruz" dedi.

 

POMEM Müdürü Ahmet Özge yaptığı konuşmada “Genç polis adayı arkadaşlarım Özel Harekât Polisi olmayı seçerek meşakkatli bir görev üstlendiniz. Talip olduğunuz bu görevi vatanperverliğinizle ve aldığınız donanımlı eğitim sayesinde sürdüreceğinize inanıyorum. Şehit ve Gazilerimizin gösterdikleri fedakârlıktan alacağınız ilham ile Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün güvenliğini tesisinde insan hak ve hürriyetlerine saygılı kanunlar çerçevesinde görev yapacağınıza inancım tamdır.” dedi.

 

Törene katılan Güvenlik Enstitüleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Şenol Yaprak, "15 Temmuz hain darbe girişiminin önlenmesinde de Türk polisinin milletimizle birlikte en güzel cevabı verdiği demokrasi ve milli iradeye sahip çıktığını hep birlikte gördük. Kahraman polislerimizle bir kez daha gurur duyduk. 338'i Çankırı POMEM olmak üzere Polis Akademimize bağlı 6 okuldan 3 bin 386 öğrencimiz mezun olarak aramıza katıldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve bölünmez bütünlüğünü korumak, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getiren kahraman polislerimizle daima gurur duyuyorum. Ülkemiz için önemli görevler yerine getiren değerli polislerimizi tebrik ediyor gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Aramıza katılan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından dereceye girenler ödüllendirildi ve Dönem birincisi Serhat Çalışır tarafından yaş kütüğe plaket çakıldı. Özel Harekât Polisi adaylarının yemin etmesinin ardından Mezuniyet Töreni sona erdi.

 

Aileleriyle bir araya gelen polisler duygu dolu anlar yaşadı. Polisler birlikte mezun oldukları arkadaşları ve eğitim veren hocalarıyla birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2758 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI