Bugün...Çankırı Sağlığı FETÖ Örgütüne Bakın Nasıl Teslim Edilmiş!
Tarih: 05-12-2018 17:56:39 + -


Çankırı’da FETÖ Sağlık yapılanmasının temelinin nasıl atıldığına işaret eden ifadedeki iddialar, FETÖ Sağlık davasının ezber bozacak cinsten görülüyor.


Çankırı Sağlığı FETÖ Örgütüne Bakın Nasıl Teslim Edilmiş!

Çankırı’da FETÖ’nün Sağlık yapılanmasına yönelik devam eden davada, verilen bir ifade, Çankırı Sağlığının halen firari olan FETÖ Sağlık İmamı Mustafa Kütük’ün kontrolüne nasıl verildiğini gözler önüne seren iddialar içeriyor.

 

Çankırı’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün Sağlık yapılanmasına yönelik devam eden davada, Doktor B.Ç’nin mahkemeye verdiği ifade; Çankırı Sağlığının halen firari olan FETÖ Sağlık İmamı Mustafa Kütük’ün kontrolüne nasıl verildiğini gözler önüne seren iddialar içeriyor.

 

Çankırı’da FETÖ Sağlık yapılanmasının temelinin nasıl atıldığına işaret eden ifadedeki iddialar, FETÖ Sağlık davasının ezber bozacak cinsten görülüyor.

 

Ülkemizde FETÖ yapılanmasının temizlenmesine yardımcı olmak üzere mecburi hizmet kapsamında bir haftalık doktorken Çankırı’da yaşadıklarını BİMER’e ihbar eden Doktor B.Ç’nin ifadesi, Çankırı Ağır Ceza Mahkemesinde 3 yıldır devam eden FETÖ sağlık yapılanmasına yönelik süren davayı farklı bir boyuta taşıdı. Çankırı Ağır Ceze Mahkemesinde görülen davanın 16 Kasım 2018 tarihinde yapılan son duruşmasında, Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından talimatlı ifadesi alınan Doktor B.Ç’nin yazılı ifadesi damgasını vurdu.

 

Doktor B.Ç. Çankırı’da göreve başlamasının ardından doktorlar arasında mangal partisi yapılacağı söylenerek Çankırı dışında bir köyde lüks bir villaya götürüldüğünü söyledi. Üç-4 kişilik bir arkadaş grubu ile piknik yapacağını düşünürken villada 40-50 kişiden oluşan doktor ve sağlıkçıların olduğunu, dönemin İl Sağlık Müdürü Mehmet Karakoç ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Şakir Kaymak’ında toplantıda hazır olduğunu öğrenince şaşkınlığa uğradığını belirtti.

 

Barkovizyonda FETÖ propagandası

 

Barkovizyonda FETÖ terör örgütünün yurt dışındaki hizmetleri öven” bu hizmette sizde olun” tarzında davetin yer aldığını aktaran Doktor Ç.,Video biter bitmez 30 yaşlarında kendisini Maltepe Dershanesinde tarih öğretmeni olarak tanıtan bir kişinin ayağa kalkarak,” Artık Çankırı sağlık personelinden ben sorumlu olacağım” dediğini ifade etti. Bu sözler söylendiği sırada Karakoç ve Kaymak’ın pür dikkat ismini bilmediği şahsın konuşmasını mütevazi bir şekilde dinlediklerini beyan eden Ç.Ş, göreve yeni başlaması nedeni ile aşina olduğu kişiler haricinde orada bulunan kimseyi tanımadığına dikkat çekti. B.Ç. tanışma faslı başlayınca İl Sağlık Müdürü Mehmet Karakoç ve yanında oturan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Şakir Kaymak’ın kendilerini tanıtması ile şaşkınlığını bir kat daha artırdığını belirti. Yaşadıklarının şaşkınlığını ifadesin dede beyan eden Doktor Ç. tanışma faslının ardından sağlık imamımın cemaatin başına geçerek namaz kıldırdığını, vaaz kısmında yine FETÖ örgütü ve yurt dışı faaliyetlerini övgüler düzerek, yurt dışına gidilmesi için teşvik edici cümleler kullandığını aktardı.

 

“Bir tarih öğretmeninin İl Müdürü ve Müdür Yardımcısına talimatlar vermesi bende şok etkisi yarattı!”

 

Namazın ardından bahçeye geçilerek tekrar çay sohbetine başlandığını vurgulayan B.Ç. sohbetin bu aşamasında sağlık imamının elindeki ajandasını açarak bazı görevlendirmelerden bahsettiğini aktardı.

 

İmamın atamalarla ilgili doktorların halledemediği bazı sorunların halledeceklerini söylediğin belirten Doktor B.Ç., “İl Sağlık Müdürü Mehmet Karakoç ve İl Müdürü Yardımcısı Şakir Kaymak bu talimatları dinliyorlardı. Daha sonra ‘Diş hekimleri için yurd dışına gitmek isteyenler var mıdır?’ diye sordular. İsimler belirlendi. İl Sağlık Müdürü ve Müdür Yardımcısı bu talimatları da başları ile dinliyorlardı. Şahit olduğum bu kadrolaşma ve bir tarih öğretmeninin İl Sağlık Müdürü ve Müdürü Yardımcısına talimatlar vermesi bende hayret etkisi uyandırdı. Bir daha da bu tür bir toplantıya çağrılmadım. Çankırı’da çalıştığım 14 ay boyunca yaklaşık 12 ay usulsüz görevlendirmelerle mobinge uğradım “ifadelerini kullandı.

 

Yetkin “FETÖ’nün şeytani oyunu ile yargılanıyoruz”

 

Davada sanık olarak yargılanan Eski İl Sağlık Müdürü Halil Nevzat Yetkin’de, Selçuk Akan ile birlikte kendisilerinden önceki yapının FETÖ ile ilişkili olduğunu belirterek, bu yapıyı tasfiye etmek amacı ile Çankırı’ya atandıklarını beyan etti.

 

Yetkin, kendilerine kumpas kurulduğunu, FETÖ’nün bir şeytani oyunu sebebi ile yargılandıklarını, asıl Sağlıkta FETÖ yapılanmasında olan kişilerin işin içinden sıyrıldığını anlattı.

 

Yetkin, FETÖ yapılanmasının Sağlık sen yönetiminde gerçekleştiğini belirterek Şakir Kaymak’ın FETÖ yapılanmasında içerisinde ki rolünü ifade etti. Akan “Dava FETÖ’nün kumpası” Mahkemede söz alan Çankırı eski Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Selçuk Akan, Çankırı’da 8 ay çalıştığını ifade ederek, “ Dosyada müşteki diye geçen Hakan Eke, Mehmet Tahiroğlu gibi kişilerin ifadeleri dosyanın açılmasında etkili oldu. Mehmet Tahiroğlu hakkında BYLOCK soruşturması yapıldı, görevinden alındı. Hakan isimli şahıs zaten itirafçı olarak ifade verdi. Yani asıl FETÖ ile irtibatlı olan kişilerin beyanları esas alındı. Ancak bizim gibi hiçbir ilgisi olmayan kişiler mağdur edildi. Ben en başından beri bu davanın FETÖ’nün bir oyunu, kumpası olduğunu söyledim. Belgelerle hakkımdaki isnatları çürüttüm. Ben çalışmam boyunca sadece iş odaklı oldum. Personelin dini inancı, görüşü beni asla ilgilendirmedi. Sadece işini liyakatı ile yapıp yapmadığı beni ilgilendirdi. Buraya atandığımda siyasetin, sendikanın gücüyle çalışmayanlar vardı. Sırf bunlara dokundum diye bu davanın muhatabı oldum.” Dedi.

 

FETÖ elebaşısı Gülen’in yakın adamları ile temas

 

Yine aynı dava dosyasında yer alan AK Parti Kurşunlu Belediye Başkanı ve 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde partisinden aday adayı olan Şakir Kaymak’ın savcılığa verdiği ifadesinde, siyasete girme düşüncesi ile cemaate yaklaştığını 17/25 Aralık sonrası ilişkisini kestiğini iddia etti.

 

Kaymak’ın Ankara FETÖ çatı davasında yargılanan firari sanıklar,  Polis Akademisinde öğretim üyeliği yapan Önder Aytaç ve Fetullah Güleni 100 yıl yaşatacağını iddia eden Gülen’in özel doktoru Tuncay Delibaş’ın HTS kayıtlarında telefon görüşmesi yaptığı kişiler arasında yer aldığı tutanaklara geçti.

 

Kaymak, FETÖ’nün sağlıkçılar yapılanması olarak bilinen Çankırı Sağlıkçılar Derneği (ÇASAD)’ın yedi kişiden oluşan kurucu üyeleri arasında yer alması dikkat çekti.

 

Sağlık İmamı bakın kim çıktı?

 

Öte yandan Doktor B.Ç’nin ifadesinde ismini bilmediği sağlık imamının izini süren Haber Merkezimiz, bahsedilen kişinin FETÖ davasında aranan Firari Çankırı Sağlık İmamı, aynı zamanda kapatılan Maltepe Dershanesi'nde Tarih öğretmenliği yapan 1986 doğumlu Mustafa Kütük olduğunu ortaya çıkarttı. Hakkında arama kararı bulunan Kütük, sırra kadem basmış durumda halen yakalanamadı.

 

Ey Çankırım görün bunlarıda, kendinize gelin.

 

 

 

 

 
Bu haber 6330 defa okunmuştur.

Etiketler :
Selahattin AKBIYIK / 02-01-2019 12:16:00

Çankırı daki fetö sağlık yapılanmasıyla ilgili gerçekten dört dörtlük bir araştırma yapılmak isteniyorsa; O zamanın il sağlık müdürünü, yardımcısını Çankırı kamu hastaneleri il müdürünün ve Çankırı Devlet hastanesi Başhekimi Tahiroğlunu o makama kimlerin getirdiği yani kimlerin tavsiyesi ile getirildiğine bakmak lazım. Daha sonrasında da FETÖ nun kurdurduğu söylenen Türkiye Kamu hastanelerine Başkan yrd. olan Tahiroğlu o makama kimler teklif etmiş ona bakmak lazım. Ayrıca Çankırı da sağlık birimlerinde ki taşeron firmalarının aldıkları ihaleleri dikkatlice araştırmak gerektiğini düşünüyorum. Bu dediklerim araştırılırsa ADALETİN BİRAZ DAHA İYİ BİR NOKTAYA GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

TC.vatandası / 12-12-2018 11:48:00

Bu haberde emeği geçen kıymetli kardeşlerimiz sağolun.vekillerimizin danışmanları bu yorumları görüyorlarmıdır.görmelerini sağlarsanız daha büyük bir iyilik yapmış olursunuz.birşeyler değişmeli artık.adalet için seçtiğimiz vekillerimiz bunlarla aynıyolda olamaz.bizler çok kırılıyoruz.güvensiz bir ortamlarda bulunmaktan yorulduk.

Bize ses olun / 11-12-2018 21:22:00

Allah rızası için şuradaki yorumlardan bir haber yapın. Bizler mağduruz sesimize ses olun. Bizler bu hastanede sıkıntı yaşamaktan çok yorulduk. Ne bizlerin ne ailelerimizin huzuru kalmadı. Yaşadığımız psikolojik şiddetin haddi hesabı yok. Tükendik artık.

Tc / 11-12-2018 18:50:00

Yirmi yıllık memur um böyle ne sağlık sektörü gördüm nede idereci kimi kime şikayet edecektsiniz ki idareci diye gidip derdini anlatsan adam sendika ci sendika ci diye derdini anlatsan adam idareci ne kadar tirajı komik gülünç bir olay bence bir de güzel algı yapıyorlar siyasi lerle boy boy resimler paylaşıyor lar sanki bakın biz buyuz susun der gibi ilahi adalet er geç tecelli eder etmesiydi bu ülkede feto terör örgütü hala her yerde idi sessiz çığlıklar bir gün çiğ olur çiğ ve patlar

Allah göruyor / 11-12-2018 18:04:00

Çankırı devlet hastanesinde liyakat hak ve işin ehli diye bir kavram hiç olmadı bundan sonra da hiç olmaz malum sen ci isen her şey hak değilsen senden kötü sü yoktur buradan yetkililere sesleniyorum bir gün insanların canına tak eder ve ya Kendine ya da ailese zarar verirse bunun bedelini ödeyemezsiniz boy boy resimler cektireceginize bir de ezilen yok edilmeye çalışılan sağlık çalışanlarini dinleyin yalana dolana iftira ya daha ne kadar inancaksiniz merakla bekliyorum kara murat mıdır ne dir o kişinin görev yeri değişikliği çalışanların ağzına bir parmak bal çalma susturma operasyonumuydu acaba sendika ci olmayan bir yetkili gösterin da bilelim sadece sendika ci olmasi da yetmez tam biyat etmesi lazım yazık yazık çok yazık burası Türkiye cumhuriyeti nin bir kurumi değil mi doğru dürüst ve ilkeli işini yapan larla uğrasanlara ses çıkartmayanlar bir gün sıra size de gelir hadi kalın sağlıcakla

Çankırı Devlet Hastanesi Çalışanı / 11-12-2018 14:13:00

Yöneticilerin oyunlarını bir bilseniz, hastaneyi başlarına yıkarsınız emin olun sevgili halkım. O kadar çirkinlik, oyun, kumpas dolu ki. İşini yapan bir adam yok. Yalakaysanız işiniz kolay en güzel birimler kucaklar sizi. Hakkın doğrunun adaletin yanındaysanız üzgünüm en kötü yerlerde mobinge maruz kalarak çalışmak zorundasınız. Sendikadan korkularından kimse ses çıkaramaz halde. Değişmeyen bu sendika ve yönetici kadrosu çalışanların hayatlarını karartmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Hakkım zerre kadar helal değildir. Ne AKP hükümetinin görüş düşüncelerinde ne dinimizde bu adamları destekleyecek tek bir şey yoktur. Allah belalarını versin.

Ak genç / 11-12-2018 05:28:00

Sevgili haber sitesi yetkilileri kardeşlerimiz bu haberi ilk sayfanızda güncel tutmanızı istiyoruz.Ses getirmesi için.belki içini dökecek daha kimler vardır.işiniz kolay olsun sizlerin.

Hak / 10-12-2018 12:37:00

Vatandaşın sağlığınin ne önemi varki hak hukuk adalet hastane bahçesinden dahi giremez oldu birilerine biyat adersen iyisin haksızlığa karşı cikarsan oradan oraya sürulursun sendika desteğin varsa her şeysin yoksa hiç bir şeysin heee bir de malum sahislarin yaptigi haksızlıklara karsk çıkta gor halini yazık yazık gerçekten çok yazık turTürk cumhuriyetinin devletine hiç yakışmıyor bir vatandaş olarak utanıyorum merak ettiğim tek şey yetkililer daha ne kadar sessiz kalacak bu yapılanlara yoksa bir çalısanin canına kiymasini mı bekliyorlar yada ruh hastası olmalarimi bekleniyor çok merak ediyorum doğrusu

Ak genç / 10-12-2018 11:34:00

Adalet ve kalkınma partisi nin vekili olan,bizlerin vekili olan sayın milletvekillerimiz.bizler adalet istiyoruz sağlık camiasına.bizlerin haklarıni savunma görevi olan sendika yönetim işlerini ehliyetsiz,liyakatsız,tecrübesiz kişilerle yapmaktadır.sendika yönetimindeki herkes bir yerlere getirilmiştir. o benim adamım denilerek.bizlerin sadece oyu değil duası ile kazanıldı bu seçimler.cumhurbaskanimizin yol haritasına uymayan bir adaletsizlik vardır.sizlerin gücünü size her şekilde destek veren kişilere kullanmalarına artık müsade etmeyin.yanliş temsil edilmeniz,yaşanılanlar bizlerin çok zoruna gidiyor.calisma azmi gün gectikçe azalıyor.bizler ve hizmet alan herkes iyi muamele yi hakediyoruz.Allah doğruların yardımcısıdır deyip sabrediyoruz

VATANDAŞ / 08-12-2018 14:20:00

Çankırıda sağlık iyi yönetilmiyor çalışanlarda memnun değil eski hastane başlarına yıkılacak çalışanların buna bi çare bulun artık.

Ne önemi var ki? / 08-12-2018 10:22:00

Halkın sağlığının zerre kadar önemli olmadığını bu camianın içine girin de görün. Çankırı’da Sağlık sektörü diye bir şey yok. Her türlü yolsuzluk, haksızlık. Maalesef ! Halk sadece bir sağlık hizmeti aldığını düşünüyor. Ahhh baştaki bencil, egoist insanlar! Bu dünyanın bir de diğer tarafı olduğunu hiç düşünmüyorlar.

yazmak istemiyorum. / 07-12-2018 09:46:00

Ne güzel bir haber bu. Lütfen sağlıkta o dönemi biraz daha irdeleyin. Haksızlık ve adaletsizlik konusunda, sağlıkta Çankırı tarihinin altın madalyasını hak eden bu arkadaşlar şimdi ne işle meşguller bunu da araştırın. Şimdiden kolay gelsin, Allah emeklerinizi zayi etmesin.

Yusuf DERELLİ / 06-12-2018 09:40:00

Karakoç tam bir Lavrens gibi oturuyor.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI