Bugün...Çankırı Tatlıçay’da İlk Kez Su Samuru Görüldü (Özel Haber)
Tarih: 23-03-2019 23:18:23 Güncelleme: 24-03-2019 22:28:23 + -


Tren Kütüphane, Eski Orduevi, Çay Yolu Mevkii’ne doğru yüzen, akıntısı fazla olan milli suya dalıp dalıp çıkan üç adet su samuruları şahsımız ve bazı vatandaşlarımız ile birlikte adım adım izlendi.


Çankırı Tatlıçay’da İlk Kez Su Samuru Görüldü (Özel Haber)

Su Samuru Görüldü

 

Çankırı Şehir Merkezi içerisinden geçen Tatlı Çayda ilk kez su samuru görüldü. Çayda yüzen üç adet su samuru, cep telefonu, fotoğraf makinemiz ile video ya kaydedildi.

 

Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan su samurlarını fotoğraf makinesi, cep telefonu, video ile görüntülemeyi başardık. Tren Kütüphane, Eski Orduevi, Çay Yolu Mevkii’ne doğru yüzen, akıntısı fazla olan milli suya dalıp dalıp çıkan üç adet su samuruları şahsımız ve bazı vatandaşlarımız ile birlikte adım adım izlendi. Tarafımızdan görülen, yarım saat gibi bir süre ile takip edilen, bir birinden ayrılmayan üç adet su samuru, kendisini görüntüleyen şahsımız ve vatandaşlara aldırış etmeden suya dalıp dalıp çıktılar. Dalma esnasında da balık avladıkları görüntülendi. 

 

Bir süre yan yana yüzen üç tane su samurları daha sonra gözlerden kayboldu. Acaba bir kez daha görebilirmiyiz, farklı görüntüler yakalayabilirmiyiz ki diye 20 dakika daha çay kenarında bir aşağı, bir yukarı gezinti yaptıysak da samurular izini kaybettirdiler.

 

Çok Güzeller, Kendilerine Tekrardan Ulaşılabilinirse Umarım Koruma Altında Olurlar

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, "Su samurlarının son yıllarda sayısının hızla azaldığı görüşlerinin ortaya atıldığına işaret ederek, Su samuru, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliğince (IUCN) 'nesli tehdide yakın' kategorisinde sınıflandırılır. Bu demektir ki, yakın gelecekte samurular tehdit altında olarak tanımlanma olasılığı olan bir türdür." Diyebiliriz.

 

Sonuç, "www.haberci18.com İnternet Medyası ve onun değerli admini Mustafa Çelik olarak her konuda şehrimizin mahallelerini, sokaklarını ve caddelerini, adım adım gezerek şehitler, yaranlar diyarı ilimizi takip etmeye, gözetlemeye devam ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERİ TIKLAYIN..

 

https://www.youtube.com/watch?v=4nRWbWsBpjE

https://www.youtube.com/watch?v=pmSFRgFPSSk

https://www.youtube.com/watch?v=UWVCa_VF1fs

https://www.youtube.com/watch?v=FzPAWfojYC8
Bu haber 6220 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI