Bugün...Çankırı Tatlısı Marka Tescil Belgesini Aldı
Tarih: 10-03-2018 16:34:43 + -


Yumurta Tatlısı, artık, Türkiye’nin her yerinde Çankırı ile anılarak pazarlaması yapılacak.


Çankırı Tatlısı Marka Tescil Belgesini Aldı

Türk Patent ve Marka Kurumu, 2018 Çankırı Farkındalık Yılı’na en önemli yöresel tatlılarından biri olan Yumurta Tatlısının coğrafi işaret ile tescillenmesi çalışmaları ile giriş yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç’e Çankırı Yumurta Tatlısı’nın Marka Tescil Belgesini takdim etti. Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Habip Asan, Başkan Dinç’e belgeyi takdim ederek yöresel ürünleri yerinde görmek için en kısa zamanda Çankırı’ya geleceğini söyledi.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in girişimleri sonucunda ilk coğrafi işareti yöresel tatlılarından biri olan yumurta tatlısı ile kazanan Çankırı, marka tescil belgesine kavuştu. Yumurta Tatlısı, artık, Türkiye’nin her yerinde Çankırı ile anılarak pazarlaması yapılacak.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, yöresel bir tatlının tescillenmesi ve diğer yöresel ürünler ile ilgili sürecin Çankırı’nın marka şehir olma yolunda attığı önemli adımlardan biri olduğunu vurgulayarak tescillenme sürecinin Çankırı Yoka (İnce) Ekmek Muskası, Çankırı Sarımsaklı Et, Çankırı Kaya Tuzu, Çankırı Küpecik Peyniri ürünlerinde de devam ettiğini vurguladı.
Bu haber 2349 defa okunmuştur.

Etiketler :
Kadir Yavuz ( Çevreci ) / 10-03-2018 16:51:00

Çankırı salatalığını tescil lettirememiştim,Oysa bence çok daha önemli idi Çankırı salatalığı, genetiği ile oynanmamış yerli doğal ırk olması nedeniyle,Üstelik tüm dünya kendi tohumlarını tescilleyip uluslar arası arena boy göstermeye başlamışken, Tüm dünya genetiği ile oynanmamış yerli ırklara yönelmişken , kexke siyasi erk bu konuda kendi yaptırım gücünü ortaya koya bilseydin, Çankırı ismi Çankırı salatalığı bir dün ya markası olabilseydi.....,http://imaret.cansaati.org/WP/455/FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI