Bugun...Çankırı, Temiz Havası ile Yine Gündemde
Tarih: 31-12-2016 11:07:34 + -


Türkiye’nin havası temiz tek şehri olarak kayıtlara geçen Çankırı, ulusal basın gündeminden düşmüyor.


Çankırı, Temiz Havası ile Yine Gündemde

Yine Gündemde

 

Türkiye'deki hava kirliliğinin boyutunu gözler önüne seren Temiz Hava Hakkı Platformu raporuna göre Türkiye’nin havası temiz tek şehri olarak kayıtlara geçen Çankırı, ulusal basın gündeminden düşmüyor.

 

Son olarak Hürriyet gazetesinin “Görünmez Katil Tam 80 İlde” başlığı ile yaptığı haberde Türkiye’nin 80 ilindeki hava kirlilik düzeyinin Dünya Sağlık Örgütü’nün normal kabul ettiği değerlerin üzerinde olduğu belirtilirken, kirlilik oranının sadece Çankırı’da normal değerlerin altında kaldığı bilgisi yer aldı. Haberde hava kirliliğinin kanser hastalığını ile olan ilişkisine de değinildi.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, göreve geldikleri günden itibaren halktan aldıkları güç sayesinde yılların sorunlarını teker teker ortadan kaldırdıklarını ifade etti.

 
Bu haber 2806 defa okunmuştur.

Etiketler :
Ada / 01-01-2017 02:42:00

Hava kirliliği konusunda yapılan haber ile aynı fikirde değilim. Belediyenin Toki çalışmalarını hızlandırması, Çankırı nın gözbebeği olan kale altında da en kısa süre içinde kentsel dönüşümün başlatılması gerekiyor. İşte o zaman Çankırı tam yaşanılacak bir şehir olur.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI