Bugun...Çankırı Umke Kırşehir Bölge İl Kampını Tamamladı
Tarih: 10-10-2017 18:17:21 Güncelleme: 10-10-2017 18:27:21 + -


Kırşehir İlinde 03-06 Ekim 2017 tarihinde 4 gün süren bölge kampı yapılmıştır.


Çankırı Umke Kırşehir Bölge İl Kampını Tamamladı

Sağlık Bakanlığınca 2004 yılında kurulan ve 81 ilde örgütlenmiş olan UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) 2017 yılı itibariyle yaklaşık 8.000 gönüllüsüyle dünya çapında bir tıbbi kurtarma organizasyonu haline gelmiştir.

 

Türkiye çapında 21 bölge olarak yapılanan UMKE’nin 9. Bölge Ankara ili koordinatörlüğünde 7 ilden oluşmaktadır. (Ankara, Çankırı, Kastamonu, Kırıkkale, Yozgat, Çorum, Kırşehir) Bölge illeri yıllık faaliyet planı çerçevesinde tüm illerin katılımıyla iki defa bölge tatbikat kampı,  her il ise kendi ilinde yılda bir defa il tatbikat kampı düzenlemektedir.

 

Kırşehir İlinde 03-06 Ekim 2017 tarihinde 4 gün süren bölge kampı yapılmıştır. Kırşehir Bölge kampına toplamda 176 personel katılım sağlamıştır, kampa Çankırı’dan Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü – UMKE İl Sorumlusu Erdal Çalıkuşu koordinatörlüğünde toplam 8 UMKE personeli iştirak etmiştir. UMKE personellerinin mukavemetlerini artırma, profesyonel acil müdahale, olaylara soğukkanlı yaklaşım, etkili iletişim, takım ruhu vb. konularda becerilerinin artırılması hedeflenmiştir. Kampta triyaj, olay yeri yönetimi, komuta yönetimi ve kombat medic konularında eğitimler düzenlenerek, başarı ile arama kurtarma tatbikatı icra edilmiştir. Tatbikatta patlama sonucu 15 yaralıya müdahale edilerek olay yerinden uzaklaştırılmaları ve sevkleri sağlanmıştır. Eğitim ve tatbikatlar son derece verimli geçmiştir.

 

Kamp sonunda Kırşehir Sağlık Müdürü Dr. Selçuk Büyüker tarafından katılan tüm UMKE personellerine katılım belgeleri dağıtılarak teşekkür edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2360 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI