Bugun...Çankırı Valiliği İl Dernekler Müdürlüğünden Duyuru
Tarih: 28-03-2018 17:12:00 + -


İlimizdeki dernek ve şube başkanlıklarının 5253 sayılı Dernekler Kanunu’nda belirtilen idari ve adli para cezası ile karşı karşıya kalmamaları için, 2017 yılı dernek beyannamelerini 2018 Nisan ayı sonuna kadar...devamını okuyunuz.


Çankırı Valiliği İl Dernekler Müdürlüğünden Duyuru

Dernek Beyannameleri

 

5253 Sayılı Dernekler Kanunu’nun “Beyanname verme yükümlülüğü ve denetim” başlıklı 19. maddesinin 1. fıkrası, “Dernekler, yıl sonu itibariyle faaliyetlerini, gelir ve gider işlemlerinin sonuçlarını düzenleyecekleri beyanname ile her yıl Nisan ayı sonuna kadar mülkî idare amirliğine vermekle yükümlüdürler. ...” Hükmünü, Amirdir.

 

Bu nedenle; İlimizdeki dernek ve şube başkanlıklarının 5253 sayılı Dernekler Kanunu’nda belirtilen idari ve adli para cezası ile karşı karşıya kalmamaları için, 2017 yılı dernek beyannamelerini 2018 Nisan ayı sonuna kadar Dernekler Dairesi Başkanlığının internet sayfası üzerinden, kullanıcı kodu, parola ve şifre kullanarak göndermeleri, kullanıcı kodu, parola ve şifresi olmayan derneklerin ise Valiliğimize (İl Dernekler Müdürlüğü) müracaat ederek kullanıcı adı ve şifresi temin etmeleri gerekmektedir.

 

İlimizdeki dernek yöneticilerinin dikkatine sunulur.

 

Çankırı Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü
Bu haber 1612 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI