Bugün...Çankırı Valisi Aktaş’tan Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı
Tarih: 25-10-2018 05:53:20 + -


Aktaş "Cumhuriyetimizin değerleri, aradan geçen 95 yılda necip milletimiz tarafından geri dönülmez bir şekilde sahiplenilmiştir." dedi.


Çankırı Valisi Aktaş’tan Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılını kutluyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde yürütülen İstiklâl Mücadelesinin emsalsiz bir zaferle neticelenmesi ve ardından aziz milletimizin kendi iradesi doğrultusunda idarede söz sahibi olmasını sağlayan Cumhuriyet’in ilanı, ülkemizin istikametini belirleyen en önemli adım olmuştur.

 

Cumhuriyetimizin değerleri, aradan geçen 95 yılda necip milletimiz tarafından geri dönülmez bir şekilde sahiplenilmiştir. Bugün ülkemiz, ilerleyen demokrasisi, gelişen ekonomisi, güçlü ordusu, zengin ve müteşebbis insan kaynağı ile milletlerarası alanda saygın bir konum kazanmıştır. Türk milletinin sarsılmaz iradesi ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma azmi; tüm zorlukları aşmamızda bizlerin yol göstericisi olacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 95’nci yılını kutluyor, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.

 

Hamdi Bilge Aktaş =>Çankırı Valisi
Bu haber 2375 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI