Bugun...Çankırı Valisi’nin Eşi Seval Aktaş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı Görevinden İstifa Etti
Tarih: 13-01-2018 00:02:22 + -


Makam ve mevki sevdalısı olmadığını sadece hizmet etmek istediğini aktaran Aktaş, "Yani 25 yıllık deneyimlerimi hizmet için kullanayım dedim ama başka yönlere gitti olay." dedi.


Çankırı Valisi’nin Eşi Seval Aktaş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı Görevinden İstifa Etti

Görevinden İstifa Etti

 

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın eşi Seval Aktaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevinden istifa etti. Seval Aktaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki gündür konuyu düşündüğünü, istifa etmesinin en doğru olacağına karar verdiğini söyledi.

 

"Burada Kalmam Avantaj Değil"

 

Devletin, milletin ve hükümetin huzuru için böyle bir karar aldığını ifade eden Aktaş, "Yani benim burada kalışım hiçbir açıdan avantaj değil. Sadece bir vali eşi olarak benim bir yerde çalışmam gerekiyordu. 15 senedir idarecilik yapmış birisi olarak, sıkça yer değiştirmiş birisi olarak sınıf almaya cesaret edemezdim. Çünkü ben 15 senedir idarecilik yapıyorum ve 15 sene idarecilik yapan insan sınıfa girerse performansı düşer. O sene hiç değilse düşer. Zaten sık sık yer değiştirdiğimiz için ben bunu göze almadım." dedi.

 

"Milletimizin huzurunu kaçıracak değilim"

 

"Okulda huzursuzluk olmaması için bir okulun huzurunu düşünürken tüm milletimizin huzurunu kaçıracak değilim. Bunu samimiyetle söylüyorum." diyen Aktaş, şöyle devam etti:

 

"Biz devletimiz için canımızı ortaya koymuş insanlarız. Vatanımız, devletimiz, milletimiz sağ olsun. Bir Seval Aktaş kurban olsun. Benim zihniyetim her zaman böyledir. Bize 'bekleyin acil karar vermeyin' dediler. O şokla ne karar vereceğimi bilemedim. En doğrusunun ne olacağını bilemedim. Yani taşlar yeni yeni oturdu kafamda. Şu anda kimsenin istemediği Milli Eğitimde özel büroda görevlendirildim. Özel büroda tercih edilmeyen bir görev var. Mesleğimde 25 yılımı doldurdum. Yaştan dolayı emekli olamıyorum. Belki maaş olmadan emekli de olabilirim, kesin kararımı vermedim."

 

"Haber Olması Gereken En Son Kişiyim"

 

Makam ve mevki sevdalısı olmadığını sadece hizmet etmek istediğini aktaran Aktaş, "Yani 25 yıllık deneyimlerimi hizmet için kullanayım dedim ama başka yönlere gitti olay. Hakkımızda hayırlısı olsun. Yeter ki devletimiz, hükümetimiz, milletimiz zarar görmesin. Benim adımdan dolayı hükümetimize bir zarar gelmesin. Ben kendimi hiç önemli bir noktaya koymuyorum. Ülkemin çıkarları varken ben en son haber olması gereken kişiyim. Türkiye’nin gündemini ben niye meşgul edeyim?" diye konuştu.

 

Seval Aktaş’ı Tanıyalım:
 

10.09.1970 yılında Erzincan’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Erzincan’da bitirdi. 1991 yılında Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünden mezun oldu. 1993 yılında Erzurum’da 12 Mart İlkokulu’nda öğretmen olarak göreve başladı. Daha sonra sırası ile Ordu Gülyalı, Bayburt Aydıntepe, Sivas Yıldızeli, Düzce Kaynaşlı ’da muhtelif ilköğretim okullarında Sosyal Bilgiler öğretmenliği yaptı. Rize Pazar İlçesi’nde görev yaptıktan sonra, Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu’nda Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Yalova Termal Bursa Gürsu ve Eskişehir’de Milli Eğitim Müdürlüğünün çeşitli tür ve kademesindeki okullarda idareci olarak görev yaptı. Mersin ili Akdeniz ilçesinde altı ay kadar Milli Eğitim Şube Müdürlüğü yaptıktan sonra 21.09.2017 tarihinde Çankırı’da İl Milli Eğitim Müdür  Yardımcısı olarak görevlendirildi. Evli ve üç çocuk annesidir. 

 
Bu haber 6399 defa okunmuştur.

Etiketler :
SERDAR GÖKCE / 22-01-2018 09:56:00

memlekette yapacak iş bulamamışlarda bunu mu haber yapmışlar. kasıtlı ve kötü niyetli bir yaklaşım. vali bey ve eşinden özür dilemek gerekir.

bir garip eğitimci / 14-01-2018 01:02:00

Devlet terbiyesi denilen şey böyle birşey mümkün olduğunca kimseye zarar vermeden yerine göre çekilebilmektir. Veya bu makam şu an bana uygun değil ama falana daha uygun diyebilmektir. Devlet insanı olmak olaylara farklı bakmayı gerektirir birilerinin hoşuna gitmese de... Takdir etmek lazım herkesin yapamıyacagi bir şeyi yaptı diye... tekrar ediyorum koltuk için şu canım memleketimde konumuna bakmadan farklı oyunlar yapanlara bu davranışın çok önemli olduğunu anlatmak adına örnek olmasi için takdir etmek lazım. Görevini layıkıyle yapan idarecilere kavuşmak dileği ile.. Umarım herkes kendine göre bir hisse çıkartır çankırı'da...

adalet olmayan güzel şehir / 13-01-2018 10:31:00

Bu memlekete yazıklar olsun Bu kadın şimdi eşi Vali diye Müdür Yrd. yapamıyacak mı? peki bu kadın konumu dolayısıyla güvenliğini hiç düşündünüz mü bence doğrusu buydu çünkü hükümet konağı bir okuldan daha güvenli gerçi malum sendikanın işine gelmiştir ellerini ovuşturuyordur sendikadan kimi atayalım diye. o kadını tanımam bilmem ama yanlıştan dönün o istifayı kabul etmeyin. Vali bey geldiği yerde teröre kan kusturuyordu. İnanmazsanız Mersin i arayıp sorun.

sağlıkçı / 13-01-2018 10:13:00

sayın siyasetçiler en kısa zamanda ÇANKIRI DEVLET HASTANESİ SENDİKASI nada el atmanızı temenni ederim. bu sendıkacılar partimize oy kaybına sebep oluyorlar bunlara çeki düzen verilmezse bir akp li olarak ben dahi çok kişi oy vermeyecek partimize.

misafir / 13-01-2018 06:01:00

Soru 1) Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet SEZER'in eşi de öğretmendi. Hem anayasa mahkemesi bşk iken hem de cumhurbaşkanı iken, O, eşini niye "ahengi bozar" diye yüksek bir makama atamadı ? 2) Kastamonu, Çankırı, Çorum ... eşleri öğretmen olan bir çok vali, vali yrd gördü. Hiç biri eşini "il milli eğt md yrd" koltuğuna oturtmadı. Onların eşleri niye "ahengi bozmadı"? 3) Gariban memur "okulda ahengi bozduğunda" ne ceza veriyorsunuz ? İl Müdürü mü yapıyor sunuz? 4) Bu durum Fransa, Japonya, Hollanda'da yaşansa, bunu yapan zat, utancından halkın karşısına çıkabilir miydi ? ve istifa etmez miydi ?

Nerede Adalet / 13-01-2018 00:20:00

Yalan, yanlış iftira dolu, haberlerle bilgi tecrübe deneyimini memleketi için harcayan bir insanı daha küstürdün Çankırı. Yazıklar olsun . Hiç haketmediği koltuklara tepeden inip oturan insanları neden haber konusu yapmadınız. Vali eşi oluncamı sansasyon yarattı. Olayı Ulusal basına taşıdınız. İlin en büyük mülki amiri açıklama yapma gereği duydu. Gerek varmıydı acaba? Ama sağlık çalkalanırken kimse çıkıp yalan diyemedi. Adamcağızın birisi tek başına mücadele ederek sağlık sektörünü sallayarak haber sitesinde haberler yaparak gündem oluşturmuştu. Sendikalar Türkiye'de Validen de üstün konuma geldi. Ağlayalım gülünecek halimize.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI