Bugun...
Çankırı Valisi Ve Belediye Başkanından Yeni Yıl Mesajı
Tarih: 31-12-2016 12:52:59 + -


Çankırı Valisi Mesut Köse Ve Belediye Başkanı İrfan Dinç Yeni Yıl Mesajı yayınladılar.


Çankırı Valisi Ve Belediye Başkanından Yeni Yıl Mesajı

Vali Mesut Köse’den Yeni Yıl Kutlama Mesajı

 

Dünyada ve ülkemizde siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik birçok ciddi gelişmeninve kırılmaların yaşandığı 2016 yılını geride bırakarak milletçe yepyeni umut ve beklentilerle yeni bir yıla başlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

 

Açlıktan, yoksulluktan, savaştan, şiddetten ve kötülüklerden arınmış; sevginin, hoşgörünün ve barışın egemen olduğu, insan yaşamının tüm değerlerden üstün tutulduğu bir dünyada yaşayabilmek, insanlığın ortak özlemidir.

 

Fert ve millet olarak 2017 yılına dair beklentimiz; ilimiz ve ülkemizin kalkınması, ekonomik olarak hedeflediğimiz büyüme hızına ulaşarak üzerinde yaşadığımız coğrafya başta olmak üzere kan ve gözyaşının hakim olduğu coğrafyalarda barış ve huzurun yeniden tesis edilmesine katkı sağlayabilmek yönünde olacaktır. Ne mutlu bizlere ki birbirimize kenetlenmiş olarak birlik ve beraberlik içinde, daha güçlü bir geleceğe güvenle bakıyor ve huzur içinde yeni bir yıla giriyoruz.

 

Bu düşünceler eşliğinde; 2017 yılının her alanda istikrarlı, huzurlu ve mutlu bir geleceğin başlangıcı olması, milletimize ve tüm insanlığa barış ve huzurgetirmesi temennisiyle Çankırılı hemşehrilerimin, bütün kamu görevlilerinin ve çalışma arkadaşlarımın yeni yılını kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

 

Mesut Köse=>Vali

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’ten Yeni Yıl Kutlama Mesajı

 

Başkan Dinç,  “2017 Yılı Kardeşlik, Huzur ve Vicdan Yılı Olsun”

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, büyük tecrübelerin yaşandığı 2016 yılının geride kalması nedeni ile bir mesaj yayımlayarak 2017 yılının kardeşlik, birlik ve beraberliğin pekiştirildiği, barış, sevgi ve huzur yılı olması temennisinde bulundu.  Dinç, mesajında şu ifadeleri kullandı.

 

“2016 yılında ülkemizde ve dünyada yaşanan terör ve şiddet olayları, savaşlar, vahim felaketler ve kazalar ile 15 Temmuz vatana ihanet girişimi bizlere derin tecrübeler yaşattı. 2017 yılının; mutlu çocuklar ve umutlu insanların olduğu, açlık, sefalet, savaş ve terörün son bulduğu, insanların birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaktan keyif aldığı, sevgi, saygı ve hoşgörünün arttığı bir yıl olmasını diliyorum.

 

Birlik, beraberlik ve dirliğimizin ileriye taşınması adına özellikle 15 Temmuz sonrasında milli bir irade ve ortak bir akıl ortaya koyan aziz milletimizin bu kenetleşmesinin gelecek nesillerimize büyük bir miras ve hafızalardan silinmeyecek bir milli değer olarak yüzyıllara ulaşması en büyük arzumuzdur.

 

Bu duygu ve düşünceler ile şehitlerimizi rahmet ile anıyor,  gazilerimize acil şifalar diliyorum. 2017 yılının; zalimlerin mazlumları katlettiği, kardeşin kardeşe kumpas kurduğu, hainin suçsuz insanları sırtından vurduğu, insanların insanlığı öldürdüğü bir yıl değil; kardeşlik, huzur ve vicdan yılı olmasını temenni ediyorum.”

 

İrfan Dinç=>Belediye Başkanı

 

Çankırı Valisi Mesut Köse

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç
Bu haber 1349 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Genel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI