Bugun...Çankırı Ve İlçelerdeki Sağlık Çalışanlarının Alayı Huzur İstiyor (Özel Haber)
Tarih: 04-01-2018 14:19:51 Güncelleme: 04-01-2018 17:33:51 + -


Çankırı merkez başta olmak üzere ilçe ve beldelerimizde görev yapan sağlık çalışanlarımızın sorunları dağ gibi birikmiştir. Bu insanları Allah rızası için bir dinleyin diyoruz.


Çankırı Ve İlçelerdeki Sağlık Çalışanlarının Alayı Huzur İstiyor (Özel Haber)

Makam, Mevkii, Koltuk Sevdası Olmayan Sağlık Çalışanlarımızdan Mesaj Var! Tek İstekleri Camia İçerisinde Huzur.

 

Yaşadıkları sıkıntıları yetkililere birer birer anlatmak istiyorlar! 

 

Sağlıkla ilgili yapmış olduğumuz haberlerimiz gerçekleri gün yüzüne çıkardı. İç işlerinize karışmak gibi bir lüksümüz yok, karışmakta istemiyoruz ama gerçekten sağlıkta yaşanalar, yaşatılanlar kınanıyor. Bu olaylara neşter vurulması isteniyor. Bizden sadece konunun yetkililere iletilmesi görevi düşmektedir. Dikkate alırsınız, almazsınız. Bizce mahsuru yok. Gel gelelim Çankırı’nın kaybetmesini istemiyorsanız top yekün barış sağlayıp huzuru getirin derim bu kurum ve çalışanları için.

 

Haberlere gelen yorumlardan ve mesajlardan görüldüğü gibi Çankırı merkez başta olmak üzere ilçe ve beldelerimizde görev yapan sağlık çalışanlarımızın sorunları dağ gibi birikmiştir. İstenen ise alın terinin karşılığının verilmesi ve daha iyi çalışma ortamı yaratılması ve koşullarıdır.

 

Sayın Milletvekilleri, iktidar partisi il, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri birgün Çankırı Devlet Hastanesine, bir gün Çankırı Ağız Ve Diş Sağlık Merkezine, diğer günler İlçelerdeki Devlet Hastanelerine, artan zamanları olursada beldelerdeki sağlık ocaklarına ziyarete gelmeleri isteniyor.

 

Allah rızası için Çankırı Devlet Hastanesindeki personellerin, İlçelerimizdeki Devlet Hastanelerinde çalışan sağlıkçıların sorunlarını bir bir dinlesinler, ne gibi sorunları varmış gözleriyle görüp kulaklarıyla duymaları istenmekte.

 

Duyarlı Sağlık çalışanlarının en önemli talepleride habersizce, hazırlıksızca yönlendirme yapılmadan aniden hastanelere, sağlık ocaklarına gelmeleri beklenmekte.

 

Gerekirse ilin Valisi, Milletvekilleri, Siyasi Parti İl ve ilçe başkanları, Sağlık Müdürü, Baştabipler, Kamu Hastaneleri Birlik Başkanları, konu kimleri ilgilendiriyorsa lütfen hastanelerde bizleri dinlemeye gelsinler, bizler konuşarak dinlenmek, sorunlarımızı aktarmak istiyoruz.

 

Yukarıda makan ve mevkiilerini açıkladığımız yetkililerimize 1 oda tahsis edilsin, biz sağlık çalışanlarını karşılarına alarak rahatça her şey konuşulsun. Birkaç saatlerini ayırarak bu teklife sıcak baksınlar, bir şey kaybetmezler bu güzelliği yapmak çokmu zor?

 

Demekki sağlık camiası içerisinde üzülen, canı yanan, haksızlığa uğrayan inasnlarda var. Sonuçta hepimizi eleştirseler bile herkes bu vatanın insanları, bir şekilde hep beraber iç içe yaşıyoruz, insanlarımıza aynı hizmetleri veriyoruz. Ortak bir dil kullanıp analaşmak için, iletişim kurmak için çaba harcamalıyız, bu teklife adım atmalıyız. Ayrıca gerçekler bu kadar acı olmamalı. Haber içerisinde ve habere yapılan yorumlar ile adam burada sendikacıları eleştirdiyse canı yanmış demekki açık açık eleştire bilmiş. Eleştiri yapılıyor diye mağdur durumda olan sağlık çalıışanlarına yapılan hakaretler, tehditler falan ayrı, onları kimse tasvip etmiyor.

 

Gelin Ey Dostlar www.haberci18.com Adminini Dinleyin!

 

Bu Sorun Ortadan Kaldırılırsa Çankırı'da Sağlık Hizmetleride Tavan Yapacaktır, Vatandaşta Hastanemizden Dert Yanmayacaktır!

 

Çankırı ve insanına neler yapabiliriz diye düşünüp duruyoruz. Görüyoruz ki Hastanede olsun, Sağlık Ocaklarında olsun, Aile Hekimliklerinde olsun bir birine Allah'ın selamını vermeyen çalışanlar var. Yalvarıyoruz, yapmayın etmeyin. Bölmeyin, parçalamayın şu Sağlık Teşkilatını

 

Yapmış olduğumuz tespitler ve can alıcı noktalara değinerek Çankırı sağlıkta neler olduğunu hep birlikte görmüş olduk, yorumcular, şikayet mesajları ile sesini duyurmak isteyen insanların haykırışlarına şahit olduk.

 

Bu haberin devlet idarecilerine kadar ulaşmasını ümit ederiz. İlimize barış ve huzuru getirmek için yapmış olduğumuz her haberin altında imzamız bulunmaktadır. Yazıktır, günahtır. Çankırı’ya zarar vermek kimsenin haddine değildir. Herkes yerini, yurdunu iyi bilecek.

 

Siz yetkililere akıl verme gibi bir düşüncemiz yok ama; bu saatten sonra Çankırı Sağlıkta yaşananlar vurdum duymazlık ile geçiştirilemez sorunlar gittikçe büyür haberiniz olsun. Sorunların çözülmesi, taleplerin hayata geçmesi için somut adımlar atılmalıdır. Gelin canlar Allah rızası için kanayan bu yarayı hep birlikte kapatalım. Sağlıkcılarımızın alayının taleplerine birer birer adım atarak kulak verelim derim.

 

Sonuç olarak Çankırı’da, özelliklede Sağlıkta bu kadar idareci değişiyor hiç bir çözüm bulunamıyor, yardımcıda olunurmuyor. Koltuğu kapan bu iş tamam diyor, keyfine bakıyor. İyi niyetle insan gibi sağduyulu olup konuşulmalı, başka yollar denenmeli, yaşamak için bir yol bulunmalı diye herkezi göreve davet ediyoruz. Canı yanan dertli, duyarlı sağlıkçılarımız gibi Çankırı’nın bağımsız ve tarafsız haber sitesi www.haberci18.com İnternet Medyası tüm sağlıkçılarımız arasında 'Huzur, barış getirilmesinden yana. Bu ifadelerimizde yalvarış, yakarış anlamına gelmesin. Tüm sağlıkçılarımızdan da isteğimiz vatandaşlarımız için modern sağlık hizmetleri yapmalarıdır.

 

-’Haksızlığın, hukuksuzlugun karşısında durmaya devam edeceğiz.-

 

Özellikle Çok Değerli Sayın Valime Buradan Sesleniyorum. Sağlıkta Ne Gerekiyorsa Yap. Kurtar bu Çankırı'yı..

 

Sonuç olarak Sayın Milletvekillerimizi, Valimizi, Sağlık İl Müdürümüzü ve Çankırı’yı temsil eden siyasi partilerimizin il, ilçe başkanları ile AKP Genel merkezinin Çankırı’lının bu sesine kulak vermelerini rica ediyoruz, olaylara daha yakın ve duyarlı olmaya davet ediyoruz. Çankırı artık sağlıkta çok yıprandı. Sağlıkta liyakat diye bir şey kalmadı. Yeter artık Çankırı’da yaşananlara birileri dur desin. Bende dahil herkez farklı düşünmeden “Çekin elinizi Çankırı ve Çankırı halkının üzerinden.” Diyoruz.

 

Basın hürriyeti olmayan ülkede demokrasi olmaz!

 

Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hülâsa bir milletin hedef-i saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir. Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazan kişilerdir.

 

Bir ülkede yazılı ve görsel basın, parayı verenin öttürdüğü düdük olma yolundaysa Nasreddin Hoca’nın eşeğe ters binme zamanı geldi demektir.

 

Yandaş olmaya çalışan basın tarih önünde ileride nefret ile anılmaya mahkumdur.

 

Yaptığımız bu özel haber ile Sağlık çalışanları arasında huzur ve barışı getirebilirsek top yekün Çankırı’ya değer katmış olacağız bu böyle bilen.

 

Bu özel haberimizi ilimizde yaşananlara bakarak hiçbir kimsenin etkisi altında kalmadan, görüş sağlamadan Çankırı’nın ve çalışanlarının menfaati için Çankırı’ya fazla zarar verdirttirmemmek için sayfamıza taşımayı kendimizde bir görev olarak görmüşüzdür. Fotografta da göründüğü gibi Çankırı için ne yapabiliriz diye düşünüp, çırpınıp duruyoruz. Takdir kamuoyunundur.

 

Dostça, sağlıcakla, hoşça kalın yaranlar, şehitler diyarının şirin insanları.
Bu haber 3837 defa okunmuştur.

Etiketler :
ŞEMSETTİN ÇALIŞKAN/Ç.D.H-Hastane Personeli / 06-01-2018 01:19:00

Ciddi boyutlarda problemler yaşanıyor.Yetkililerin mutlak suretle dikkate alması gerekir.Sorunları araştırırken her gün gördükleri insanlara sormasınlar.Her yıl yeri değiştirilen insanlara sorsunlar. Adaletli bir Adli süreçte başlatılırsa bir çok haksızlıkların ve yapılan yanlışların ,yanlış insanların da ortaya çıkacağına inanıyoruz ..!

Seydi Ali TüKENMEZ / 05-01-2018 22:42:00

Çankırı devlet hastanesi sendikacıların hastanesi olmuş istedigibi atını oynatıyorlar bu duruma hükümetimizin el atması gerek Çankırı Devlet Hastanesi sendikacıların hastanesi degildir ben bir vatandaş olarak kınıyorum.

Kim dinleyecek / 05-01-2018 07:49:00

Zaten bu haksızlıkların yapılmasının temelinde sayın vekiller sayın ilçe başkanları ... yok mu ... Kendilerine itaat edecek yönetici personel arıyorlar ki etmezsen ego tatmini yapabiliyorlar... gelip personeli dinlesinler konuşanı fişleyip bu bizden değil diyecekleri kesin onların getirdikleri yöneticileri sevip öveceksiniz... herkes mobing altında kimse haksızlık karşısında dur demiyor hatta bana dokunmayan yılan misali memnun havasındalar ... nasıl bir korkutma mekanizmasıysa artık...FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI