Bugün...Çankırı Zabıtasından Halk Otobüslerine Denetim
Tarih: 14-11-2018 11:13:37 + -


Çankırı Belediyesi, vatandaşların mağduriyetini engellemek ve kaliteli bir ulaşım hizmeti almalarını sağlamak amacı ile halk otobüslerini denetledi.


Çankırı Zabıtasından Halk Otobüslerine Denetim

Denetim

 

Çankırı Belediyesi zabıta ekipleri, şehir içi hatlarda yolcu taşıyan halk otobüslerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Hüseyin Boz’un talimatı doğrultusunda gerçekleştirilen denetimlerde toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların daha kaliteli ve güvenli bir şekilde ulaşım hizmetinden faydalanmalarının amaçlandığı bildirildi.

 

Çankırı Belediyesi, vatandaşların mağduriyetini engellemek ve kaliteli bir ulaşım hizmeti almalarını sağlamak amacı ile halk otobüslerini denetledi. Zabıta ekipleri, halk otobüslerinin hareket saatlerini, ayakta yolcu taşıma kapasitesini, duraklarda bekleme süresini vegüzergâh takibini kontrol etti.  Başkan Hüseyin Boz, ulaşımda hizmet kalitesinin daha da arttırılması için otobüs denetimlerinin belirli periyodlarda devam edeceğini ifade etti.

 

Çankırı Belediyesi’nden Yoğun Hatlara İlave Üç Büyük Otobüs

 

Çankırı Belediyesi, şehir içi toplu taşım hizmetlerinde kullanılan halk otobüslerine üç adet büyük otobüs daha ekledi. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, özellikle eğitim ve öğretim döneminde daha da yoğunlaşan Uluyazı hattını kullanan üniversiteli gençler eve vatandaşlara daha rahat bir ulaşım hizmeti sunmak istediklerini belirtti.

 

Çankırı Belediyesi, şehrin en yoğun güzergâhlarından biri olan Uluyazı hattı başta olmak üzere yoğun güzergâhlar için ulaşım hizmetine 3 adet büyük otobüsü ilave etti. Kapasitesi 99 kişi olan ilave halk otobüsleri sayesinde vatandaşların yoğun olarak kullandıkları hatlarda ulaşım imkanının rahatlayacağı bildirildi.

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3786 defa okunmuştur.

Etiketler :
/ 15-11-2018 10:41:00

Uluyazı mevkiine giden otobüsler aşırı dolu öğrenciler sabah otobüse binmekte zorluk yaşıyor, en azından sabah öğrenci yoğunluğu bitene kadar 4 otobüs gelmesi gerekiyor. Saygılarımla.

Osman / 14-11-2018 15:11:00

Özellikle Ballıca-Taşmescit güzargahında çalışan otobüsler hareket saatlerine uymamaktalar. Trafik şube müdürlüğü tarafında bir dükkanda bekleyen şahıs durakta ki yolcu durumuna göre talimat vererek ya geçiktirme yada o saati iptal ettirmektedir. Bu başka güzergahlarda da oluyordur. Yetkililerin ilgileneceğine inanıyorum. Saygılarımla.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI