Bugün...Çankırılı Saz Ve Söz Üsdatları Mahalli Halk Sanatçısı Olabilmek İçin Sınavdan Geçiyorlar
Tarih: 20-11-2018 23:36:28 + -


Çankırı’mızı ve yöremiz yaran ve halk müziğini en iyi şekilde temsil eden saz üstadları Metin Gül, Mehmet Bayraktar, Nuri Özkan bağlama, İsmail Durlanık cümbüş, Ümit Uzunoğlu keman, Zekai Çakır, ritimsaz Orhan Ege Zilli maşa enstrümanlarla mahalli sanatçı olmak için üstün gayret gösterdiler.


Çankırılı Saz Ve Söz Üsdatları Mahalli Halk Sanatçısı Olabilmek İçin Sınavdan Geçiyorlar

Çankırı’mızın yetiştirdiği nadide saz ve söz üsdatları mahalli halk sanatçısı olabilmek için sınava girdi.

 

Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin müracaatları Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün üstün gayretleri ile 19.11. 2018 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığında yapılan sınavda Çankırı’mızı ve yöremiz yaran ve halk müziğini en iyi şekilde temsil eden saz üstadları Metin Gül, Mehmet Bayraktar, Nuri Özkan bağlama, İsmail Durlanık cümbüş, Ümit Uzunoğlu keman, Zekai Çakır, ritimsaz Orhan Ege Zilli maşa enstrümanlarla mahalli sanatçı olmak için üstün gayret gösterdiler. Ayrıca Atkaracalar İlçesinden Asık Yasar Göksel de sınava katıldı.

 

Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak “Bizleri yalnız bırakmayan araç ve bürokratik desteklerinden dolayı İl Kültür ve Turizm müdürümüz Mustafa Kemal Karatatar’a sonsuz teşekkür eder değerli üstadlarımızın başarılarının devamını temenni ederiz.” Denildi.

 
Bu haber 5818 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Yaran Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI