Bugun...ÇATSO Akreditasyon Sertifikasını Yeniledi
Tarih: 30-03-2018 08:29:33 + -


2017 Yılı içerisinde gerçekleşen Akreditasyon Denetimini başarı ile tamamlayan Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası 5 Yıldızlı Oda Statüsünü bu senede korumuş ve Akreditasyon Sertifikasını almıştır.


ÇATSO Akreditasyon Sertifikasını Yeniledi

ÇATSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri YOİKK Reformları Lansman Toplantı ve 13. Dönem Akreditasyon Sertifika Törenine Katıldı

 

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) tanıtım toplantısı Başbakan Sayın Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ve TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmaları ile başladı. Türkiye’nin dört bir yanından Oda/Borsa Başkanlarının, Meclis Üyelerinin, Genel Sekreter ve Akreditasyon Sorumlularının katıldığı tanıtım toplantısında Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen Meclis Başkanı Cafer Özkan, Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Akyol, Meclis Üyeleri Hakkı Esen, Yücel Cesur, Meclis Üyeleri Fehmi Bölükbaşı, Ejder Erdem, Ahmet Özkan, Hakan Aslan, Arif Astarlıoğlu, Genel Sekreter Hülya Ateş ve Akreditasyon Sorumlusu M.Utku Danacı katıldı.

 

Hisarcıklıoğlu, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) tanıtım toplantısındaki konuşmasında, Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazilere acil şifalar diledi.

 

Yatırım olmadan zenginlik, istihdam, iş ve aş olmayacağını dile getiren Hisarcıklıoğlu, "Hepimiz Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasını, daha fazla yatırım çekmesini, daha zengin olmasını istiyoruz. Biz birlikte daha güçlü olduğumuzu, Türkiye'yi daha ileriye taşıyabileceğimizi çok iyi biliyoruz" diye konuştu.

 

Hisarcıklıoğlu, yatırım ortamının iyileştirilmesine ilişkin reform çalışmaları için tüm bakanların çok büyük gayret sarf ettiğini ifade ederek, "Türk özel sektörü olarak hepinizle gurur duyuyoruz. Şirketlerimizin, KOBİ'lerimizin ayağına pranga olan birçok konuyu bu reformlarla çözüme kavuşturuyorsunuz. Dünya ülkeleri 'bir tane yatırım ortamı reformunu nasıl yapacağız' diye düşünürken, hükümetimizin kararlı adımlarıyla biz 100 reformu birden hayata geçiriyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

 

Başbakan Yıldırım

 

Başbakan Binali Yıldırım da bu yıl sonuna kadar vatandaş-devlet arasındaki her türlü işin e-devlet üzerinden yapılacağını belirterek, "Bürokrasiyle, bürokratla karşı karşıya gelmeden her işinizi yapabilirsiniz. Yani bürokrasi 'tuş' oluyor, tuşa basacaksınız işinizi yapacaksınız" dedi.

 

Yıldırım, yatırımla ilgili alınan kararların ve tedbirlerin tanıtımının yapılacağını söyledi.

 

Yatırım Koordinasyon Kurulu'nun 2017-2018 yıllarını kapsayan reformlarının hayırlı olmasını dileyen Yıldırım, paketin hazırlanmasında ve hayata geçirilmesinde sekretarya görevini yürüten Ekonomi Bakanlığına ve Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'a, özel sektör temsilcilerine, TOBB'a, sivil toplum kuruluşlarına ve tüm katkısı bulunan kurumlara teşekkürlerini iletti.

 

Yıldırım, girişimcilere, şirketlere ve yatırımcılara her türlü kolaylığın sağlanmasının lütuf değil görev olduğunu vurguladı.

 

ÇATSO Akreditasyon Sertifikasını Yeniledi

 

13. Dönem’de akredite olan 18 oda/borsa ve 2 şube ile belge yenileme denetimleri tamamlanan 96 oda/borsaya, akreditasyon sertifikaları TOBB Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.​

 

Tören, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmaları ile başladı.

 

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen Meclis Başkanı Cafer Özkan, Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Akyol, Meclis Üyeleri Hakkı Esen, Yücel Cesur, Meclis Üyeleri Fehmi Bölükbaşı, Ejder Erdem, Ahmet Özkan, Hakan Aslan, Arif Astarlıoğlu, Genel Sekreter Hülya Ateş ve Akreditasyon Sorumlusu M.Utku Danacı katıldı.

 

Her dönemin bir başarı hikayesi olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: "Sizin döneminizdeki başarı hikayenizden biri de bugün verilen akreditasyon çalışmalarıdır. TOBB Başkanı olduğum dönemde odalar ve borsalar birliği camiasında bir kalite ve müşteri odaklı kalite anlayışı yoktu. Biz de dünyadaki en tecrübeli olan İngiltere Odalar Birliği ile görüştük ve buraya gelip bizi eğitti. Eğitimler sayesinde biz de akreditasyon veren bir kurum haline geldik. İlk önce kendimizi disipline ettik. Sonra ülke geneline yaymaya başladık bu eğitimleri. 2002 itibariyle bir tane proje yazabilen odam yoktu benim. Dil bilen oda sayım beşti. Bugün çok şükür oda ve borsalarımız 800 milyar liralık proje yaptı."

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de "Odalar ve borsalar sayesinde şirket kuruluşlarının tamamı ticaret sicilleri tarafından gerçekleştirilecek. Odalarımız, borsalarımız güçlü, biz eskisinden çok daha iyi olacağız ve pozitif yansımalarını göreceğiz" dedi.

 

Tüfenkci, oda başkanlarının, o ilin akil insanları olduklarını ve hayırlı hizmetler yaptıklarını dile getirerek, odaların önemine değindi.

 

İlk Olarak 2014 Yılında Akreditasyon Sistemi çalışmalarına başlayan Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine verdiği hizmeti her geçen gün geliştirmeyi kendine misyon edinmiş ve bu çerçevede bütün şartları seferber ederek çalışmalarına devam etmektedir. 2017 Yılı içerisinde gerçekleşen Akreditasyon Denetimini başarı ile tamamlayan Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası 5 Yıldızlı Oda Statüsünü bu senede korumuş ve Akreditasyon Sertifikasını almıştır.

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1110 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI