Bugün...Çerkeş 14.Kültür Hayvancılık Ve Bal Festivali Yoğun Katılımla Gerçekleşti
Tarih: 28-08-2018 09:05:16 + -


Çerkeş Kent Meydanı ve meydanın etrafı tamamıyla doldu taştı. Bölgenin en büyük festivalinde yaklaşık 20 Bine yakın vatandaşımız festival coşkusunu doyasıya yaşadı.


Çerkeş 14.Kültür Hayvancılık Ve Bal Festivali Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Yörenin En Büyük Festivaline Yirmi bine yakın insan topluluğu akın etti.

 

Çerkeş 14. Kültür Hayvancılık ve Bal Festivali 20 bine yakın vatandaşımızın katılımı ile gerçekleşti.

 

Çerkeş Kent Meydanı ve meydanın etrafı tamamıyla doldu taştı. Bölgenin en büyük festivalinde yaklaşık 20 Bine yakın vatandaşımız festival coşkusunu doyasıya yaşadı.

 

Çerkeş kültürü ve yöresel zenginliklerini tanıtmak amacı ile bu yıl 14. düzenlenen Çerkeş Kültür Festivaline on binlerce kişi katıldı. Saat 15:00 de Hükümet Konağı Önündeki Atatürk Anıtına, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı tarafından Festival Çelenginin koyulması ve Mehteran eşliğinde Kent Meydanına Festival yürüyüşü ile başlayan Festival, Çerkeş Kent meydanında gece saat 24:00’e kadar devam etti.

 

Festivale Ankara Ak Parti Milletvekili Zeynep Yıldız, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altıntop, Çardaklı Belediye Başkanı Osman Yılmaz, ÇAN-DEF Başkanı Zeynettin Aydın, ÇER-DEF(Çerkeş Dernekler Federasyonu) Başkanı Şenel Yalçın, İstanbul Dernekler Birliği Başkanı Erol Tepebaşı, İstanbul Dernek Birliği Başkan yardımcısı Samet Özdemir, Saçak İstanbul Dernek Başkanı, Saçak Ankara Dernek Başkanı  Uğur Kocakavak, Saçak spor kulüp başkanı  Rahmi Arıkoğlu ve sivil toplum kuruluşu başkanları ile kalabalık halk topluluğu katıldı.

 

Çerkeş Kent Meydanına kurulan dev sahne de Çerkeş yöresel halk oyunları gösterisi, Çerkeş kına kutlamasının canlandırılması, Simental ırkı düve ve buzağı yarışmasında, Çerkeş Yemekleri yarışmasında ve dünyaca ünlü Çerkeş Balı yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi, Festival öncesi Çerkeş Belediyesi tarafından sünnet ettirilen çocuklara hediyelerinin verilmesi ve halk yemeği ikramı ile son bulan gündüz etkinliklerinin ardından akşam saat 19:30 da festival konserinde Mustafa Taş ve Merve Özbey sahne aldı. Konser sonunda 10 dakikalık havai fişek gösterisi yapıldı.

 

Festival amacına ulaşarak sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1142 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer İlçeler ve Köyler Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI