Bugun...CHP Çankırı Milletvekili Adayı Murat Berat Atalay “Şu An Bir Bir Görünüyor” Dedi
Tarih: 10-06-2018 23:12:36 Güncelleme: 11-06-2018 15:29:36 + -


Atalay “AKP açık ara iktidarı kaybetmiştir. 16 yıllık yalan, dolan, talan iktidarında halk bıkmış, kaçacak yer aramaktadır." dedi.


CHP Çankırı Milletvekili Adayı Murat Berat Atalay “Şu An Bir Bir Görünüyor” Dedi

CHP Çankırı Milletvekili Adayı Murat Berat Atalay'ın yaptığı yazılı basın açıklaması:

 

Atalay "AKP İktidarı Bitti" 

 

CHP Çankırı Milletvekili Adayı Murat Berat Atalay AKP ve MHP’nin oylarının gerilediğini Millet İttifakı içerisinde olan CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisinin oylarının arttığını söyledi.

 

AKP iktidarı ve destekçisi MHP’ye karşı vatandaşın öfkeli olduğunu belirten Murat Berat Atalay; 

 

“AKP açık ara iktidarı kaybetmiştir. 16 yıllık yalan, dolan, talan iktidarında halk bıkmış, kaçacak yer aramaktadır. Mazot 6 liraya dayanmış, herşey ateş pahası olmuş, vatandaş çaresiz kalmıştır. Artık yeter diyenler, ellerim kırılsa da bunlara oy vermeseydim diyenlerin haddi hesabı yok. AKP’den kaçan kaçana” dedi. 

 

Şu An Bir Bir Görünüyor

 

CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ittifakının vatandaştan büyük kabul gördüğünü öne süren Atalay şöyle konuştu: 

 

“Millet ittifakına büyük bir yöneliş var. Kime sorsak inşallah oyumu Millet İttifakına vereceğim diyor. “Artık AKP’yi savunan ve oy vereceğim” diyen tek bir kişiye rastlamadık. Yani AKP’nin içi boşalmış. Peki MHP’nin durumu ne? MHP de yeni bir oy alamadığı gibi AKP’nin peşine takılarak olan mevcut oylarını da kaybetmiş durumda. Bugüne kadar “AKP karşısında biz çıkamayız o zaman MHP’ye verelim” diyenler yani ödünç oylar CHP’ye gelmiştir. Sarayın ikinci partisi olması nedeni ile gerçek MHP’liler ise adresini İYİ Parti olarak açıklamıştır. 

 

MHP, Akbaşoğlu’na Çalışıyor 

 

Parti içerisinde kalan az sayıdaki MHP’li de “verdiğim oy AKP adayına gidecek” diyerek bu ittifaka ve Erdoğan’a oy vermeyip Meral Akşener’e yönelmektedir. Devlet Bahçeli Çankırı’da aday olan iki değerli MHP adayını AKP adaylarına payanda yapmıştır. MHP maalesef AKP’nin 1.sıra adayı Emin Akbaşoğlu’nu vekil çıkarmaya çalışmaktadır. AKP’nin 2. sıra adayı Salim Çivitcioğlu’nun vekil çıkma şansı ise hiç yoktur. Daha önceki seçimlerde 2 vekili AKP, Hüseyin Filiz sayesinde çıkarmış hatta Emin Akbaşoğlu bedavadan vekil olmuş, vekil olduktan sonra da kapısını Çankırılıya kapatmıştır. 

 

Seçime 2 hafta kala durum budur. Yani Çankırı’da; CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ittifakı bir milletvekilini garantilemiştir. AKP’den rahatsız olan çok ciddi bir oy oranı Saadet Partisine gitmektedir. Dip dalga ve sessiz çoğunluk seçimin kaderini belirleyecek ve çok sürpriz bir sonuç çıkacaktır.” 

 

Cumhurbaşkanı Muharrem İnce Olacak 

 

Murat Berat Atalay, Muharrem İnce’nin Erdoğan’ı yenen adam olarak tarihe geçeceğini belirterek sandıkta Muharrem İnce’nin büyük fark atacağını sözlerine ekledi.

 

 

 

CHP Çankırı 1.sıra Milletvekili Adayı Berat Atalay 

 

 

 

 
Bu haber 2527 defa okunmuştur.

Etiketler :
Hikmet Nokta / 13-06-2018 12:58:00

Acaba zürriyeti sağlam Çankırı halkı gözlerini bir açıp da Çankırı da siyaset vasıtasıyla zengin olan ama tek bir şey yapmayan şimdiye kadar seçmiş olduğu sağ ve muhafazakar milliyetçi partilerden sadece halka ağalık taslayan tiplere sandığı tersten gösterir mi ama nerede?

Hasan / 13-06-2018 00:19:00

Suriyeli, Iraklı, Afgan'lı ülkelerine dönsünler artık. Yetetince insaniyet gösterdik. Bizler acınacak hale geldik.

YAPMA YAHU / 12-06-2018 11:42:00

Aç tavuk kendisini buğday ambarında sanırmış. Siz gerçekmisiniz bilmiyorum ama dediğiniz gibi bir bir olacak ama o siz olmayacaksınız 1 mhp 1 akp şeklinde olacak saygılar.

Vatandaş / 11-06-2018 10:15:00

Ekmek için Sayın Ekmelettin. Pesküvit İçin Sayın Bahçeli. Millet Kıraathanesi için Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan. Sadece yazasım geldi.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI