Bugun...CHP Merkez İlçe Başkanlığına Fikret Kaya Seçildi
Tarih: 25-09-2017 10:53:59 + -


Faaliyet raporunu okuyan ilçe başkanı Fikret Kaya, partiye en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceklerini belirtirken, partililerden partinin gücüne güç katmalarını istedi.


CHP Merkez İlçe Başkanlığına Fikret Kaya Seçildi

Cumartesi günü yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığı Fikret Kaya seçildi.

 

Çankırı Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen olağan genel kurulun divan başkanlığını CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu yürüttü.

 

Kuşoğlu yaptığı konuşmada salonunda bulunan az sayıda parti üyesine hitap ederken, “Bir avucuz ama sizler buradasınız. Hiçbir menfaat gözetmeden buradasınız. İktidarda siyaset yapanların hepsi menfaat için yapıyor” dedi.

 

İktidarın 15 yılda Türkiye’yi geri götürdüğünü, kimsenin umudunun kalmadığını vurgulayan Kuşoğlu, “80 yıllık Cumhuriyet tarihinde en fazla borçlanma bu dönemde oldu. Eskiden 100 liranın 4 lirasını borçlanırken bugün 100 liranın 56 lirasını borçlanıyoruz” diye konuştu.

 

Kuşoğlu, Türkiye’nin geçmişte tarımda kendi kendine yeten 7 ülkeden biri olduğunu, bugün yetmediğin, bu dönemde devlet yatırımı yapılmadığı gibi geçmiş dönemlerde yapılan yatırımların satıldığını vurgulayarak, “Bu iktidarın modası bitti. Kamuoyu yoklamaları bunu gösteriyor. Bir dahaki kongrede daha fazla genç ve kadın olacak ve iktidar olacağız. Umut biziz. Türkiye Cumhuriyeti’ni kendine güvenen hale getireceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Faaliyet raporunu okuyan ilçe başkanı Fikret Kaya, partiye en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceklerini belirtirken, partililerden partinin gücüne güç katmalarını istedi.

 

Dilek ve temenniler maddesinde söz alan CHP Çankırı Milletvekili Adayı Nermin Aydınlı, Çankırı’nın zor şartlarını bildiklerini ifade ederek “Bir avuç kişiyiz ama birbirimize bağlıyız, dünyaya bedeliz. Vatan, millet, bayrak ve Atatürk’ün yolundan dönmeyeceğiz. Sağcısı, solcusu Çankırı’dan hain çıkmaz” dedi.

 

Daha sonra seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Fikret Kaya başkanlığa seçilirken, yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

 

Kamil Akdoğan, İsmail Akyıldız, İlhan Aslan, Murat Çağlar, Şükrü Değim, Hasan Deretarla, A. Özgür Eskimez, Ömer Karakuş, Bülent Kaya, Hasan Özdemir, Erhan Soybora, Abdullah Uyar, Hasan Yığın, Fatma Yıldız.

 

Yedek Liste

 

Sunay Cengiz, Muttalip Eskimez, Ahmet Güven, Hüseyin Ünal, Zafer Yıldız, Mehmet Özdemir, Kamil Demir, Günhan Kılıç, Mustafa Poyraz, Ömer Hoçanlı, Ali Eskikalcı, Ayşe Tatlıcı, Selda Aslan, Emine Çavuşoğlu.

 

İl Kongre Delegeleri

 

Ahmet Aslan, Şükrü Değim, Hasan Deretarla, A. Özgür Eskimez, Fikret Kaya, Hasan Özdemir, Erhan Soybora, Fikret Tatlıcı, Abdullah Uyar, Hasan Yığın

 

Merkez İlçe Başkanlığına seçilen Fikret Kaya
Bu haber 2531 defa okunmuştur.

Etiketler :
Şenay BOZKURT / 25-09-2017 20:03:00

Fikret bey yeni göreviniz hayırlı olsun Çankırı için güzel hizmetlerinizi bekliyoruz.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI