Bugun...ÇÖKH’sinde Son Teknoloji Böbrek Tümörü Ameliyatı
Tarih: 01-12-2017 19:48:51 + -


Dilmen “Hastamız 40 lı yaşlarda oldukça genç bir hasta ve aynı zamanda da benim komşum. Bel ağrısı olduğunu söylediğinde böbreklerine de bakalım dedik ve böbreğinde 4-5 cm’lik bir kitle tespit ettik." dedi.


ÇÖKH’sinde Son Teknoloji Böbrek Tümörü Ameliyatı

Son Teknoloji Böbrek Tümörü Ameliyatı

 

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi kritik bir ameliyata daha başarıyla imza attı.

 

Geçtiğimiz hafta Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Üroloji bölümünde böbrek kanserine son teknoloji ile bir ameliyat yapıldı. Yan ağrısı şikayeti ile hastaneye başvuran Hakan G. isimli hastanın tetkikleri yapılarak,  böbreğinde tümör saptandı. Hemen ameliyat olması gerektiği söylendi. Ardından Ankara’da Üniversite hastanelerinde de muayene olan Hakan G. ameliyat için Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’ni  tercih etti. 2 gün sonra taburcu olan hasta, yapılan ameliyat için hem doktoruna hem de Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’ne teşekkür etti.

 

Konu ile görüşlerini aldığımız ameliyatı gerçekleştiren Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Üroloji Uzmanı ve Mesul Müdürü Op. Dr. Cem Dilmen şunları söyledi;

 

“Hastamız 40 lı yaşlarda oldukça genç bir hasta ve aynı zamanda da benim komşum. Bel ağrısı olduğunu söylediğinde böbreklerine de bakalım dedik ve böbreğinde 4-5 cm’lik bir kitle tespit ettik. Genellikle bu kitleler tanı konulduğunda vücuda yayılmış oluyor ancak bu hastamızda tümör yayılmadan tanı konulmuş oldu. En kısa sürede ameliyatını planladık. Normalde çoğu merkezde bu tarz bir kitle için böbreğin tamamının alındığı ameliyatlar yapılır. Biz son yıllarda dünyada ve Türkiye’de yeni yeni yapılmaya başlanan (böbreğin sadece kanserli kısmının alındığı) Nefron Koruyucu Cerrahi yöntemini hastamıza uyguladık. Diğer ameliyatlara göre daha riskli olan bu ameliyatı 1.5 saat gibi bir sürede yapmak nasip oldu. Hastanın sadece tümörü alındığı için o böbreği aktif olarak çalışacak ve ileride oluşabilecek böbrek yetmezliği riski oldukça düşük olacak. Hastamızı 2 gün misafir ettikten sonra taburcu ettik. Hasta açısından avantajlı olan ve dünyada yapılan cerrahileri şehrimizde yapabiliyor olmak benim için büyük mutluluk. Bu vesile ile Çankırı halkımıza erken tanının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Erken tanı konulmayan tüm kanserler genellikle kötü sonuçlanmaktadır. Oysa, erken tanı konulması durumunda bu hastamızda olduğu gibi % 100 e varan oranlarda tedavi şansımız olabilmektedir. Hastamıza Allah'tan acil şifalar diliyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi yönetimi ve çalışanlarını yenilikçi ve özverili  yaklaşımlarından dolayı tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

 
Bu haber 3675 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI