Bugun...“Ders Zili Kim İçin Çalıyor”
Tarih: 22-09-2017 00:06:16 + -


Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun sorunların halledileceğine daha da karmaşık hale getirildiğini söyleyerek iktidarı eleştirdi.


“Ders Zili Kim İçin Çalıyor”

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanı Ömer Uzun, eğitim sistemimizin tertemiz yavruları yetiştirmek yerine daha da bozduğunu ve sorunların halledileceğine daha da karmaşık hale getirildiğini söyleyerek iktidarı eleştirdi.

 

Uzun, eğitim sisteminin eğitim ve öğretim olmak üzere iki önemli fonksiyonunun olduğunu, eğitim sistemimizin eğitmekten daha çok öğüttüğünü, gerçek anlamda talim ve terbiye etmekten uzak olduğunu belirterek şöyle dedi:

 

Eğitime Dair Raporlar, Seçme Sınavlarının Sonuçları, Göstergeler Olumsuz

 

“Millî Eğitimin iki fonksiyonu var; Eğitim ve öğretim. Eski tabirle talim ve terbiye. Kendisine teslim ettiğimiz çocuklarımızı bu sistem hangi kalıba sokuyor? Bize geri verirken daha nitelikli, milli ve manevî değerlerimize uygun hale mi getiriyor? Bu sorulara maalesef ne Çankırı’mızda ne de ülke genelinde olumlu cevap vermek mümkün görünmüyor. Uluslararası raporlar, içerdeki resmi gösterge ve raporlar, seçme sınavlarının sonuçları, gençlerimizin davranışları ve bizzat gözlerimizle şahit olduğumuz durumlar gidişatın iç açıcı olmadığını açıkça gösteriyor.

 

Eğitim - Öğretim Zili Kim İçin Çalıyor

 

2017-2018 eğitim öğretim zili, 18 Eylül 2017 Pazartesi günü, ne yazık ki yine materyalist bir eğitim için çaldı. Bu yıl, yaklaşık 63 bin okulda 18 milyon öğrenci okuyacak ve 1 milyon öğretmen görev yapacaktır. Eğitim, temel itibariyle “muhteva” yani içerik demektir. Okullarda birçok ders var, bu dersler için hazırlanmış kitaplar var. Bu kitaplar devlet tarafından temin ediliyor ve okullarda öğrencilere ücretsiz olarak verilmekle birlikte, üzülerek ifade edelim ki bu dersler, AB uğruna batının kabul ettiği ölçüler esas alınarak okutuluyor, ders kitapları buna göre hazırlanıyor. Verilen din kültürü, ahlak, siyer ve Kur’an-ı Kerim dersleri materyalist eğitim anlayışı nedeniyle yetersiz kalıyor.

 

Materyalist Eğitim Nedir

 

Herkesin bilmesi ve görmesi gereken gerçek şudur ki, ülkemizde materyalist bir eğitim ve öğretim benimsenmiştir. Materyalist eğitim demek, ABD ve İsrail’i stratejik müttefik sayan, AB’yi bir medeniyet projesi olarak benimseyen, faizci, kapitalist, üretmeyen, tüketen, israf eden, tarihine ve manevî değerlerine yabancı idealsiz bir nesil yetiştirmek demektir. Bu eğitimin varlık nedeni, İslam’a ve bilgisine düşman olmaktır. Bu referanslara dayanan bir eğitimi, Müslüman Türkiye’nin benimsemiş olması ve bunu inatla sürdürmesi, üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Bu materyalist eğitim, “AB eğitim komisyonunun” koruması altındadır. AB’yi bir medeniyet projesi olarak gören ve AB Bakanlığı’nı kurup, bu konudaki sadakatini ortaya koyan kadroların bu muhtevaya dokunup değiştirmeleri de mümkün olmuyor.

 

Denilebilir ki MEB müfredatları değiştirdi, bu yeni müfredatı Başbakan, Milli Eğitim Bakanı açıkladı. On beş yıllık AK Parti iktidarında müfredatta bu kaçıncı değişiklik, bilenimiz var mı? Müfredat değişikliği diye milletin önüne konulan şey, milletin gazını almak için kelimeler ile oynamak, mikrobu pudra şekeri ile sunmaktan ibaret bir göz boyamadır. Aldatılıyor ve aldanıyoruz. Dayatılan materyalist eğitim bizim “Milli bir Eğitimimiz” olamaz. Aksine bu eğitim, işbirlikçi, yıkıcı ve zararlı bir eğitim olur. Böyle bir eğitimi, maneviyatçı bir eğitim ile değiştirmek ancak Milli Görüş-Saadet Partisi iktidarı ile mümkün olur. Buda kabul etmemiz gereken başka bir gerçektir.

 

On altı yılda altı bakan değişti… Lise dört yıla çıktı... İlkokulda en az üç defa müfredat değişti...

 

Alfabede harf kalmadı OKS, YGS ve en son TEOG. O da değişti. Mesele TEOG’u kaldırmak değil, asıl mesele üzerimizdeki emperyalist kuşatmayı kaldırabilmektir.

 

Siz böyle temelsiz, mesnetsiz ayak üzeri sistemle oynarken...

 

Çocukların bir kısmı büyüyünce onlarda harflerle oynuyorlar...

 

PKK, DHKP-C, FETO gibi tehlikeli ve zararlı organizasyonların kurbanı oluyorlar...

 

Plan yok program yok günü birlik eğitim politikası...!!!

 

Üniversiteye giriş imtihanlarında ellibine yakın öğrenci sıfır çekiyor...

 

Bilim dünyasına zerre kadar katkıda bulunmuyoruz...

 

Veli şikâyetçi...Öğretmen şikâyetçi..Öğrenci şikâyetçi...

 

Ak Parti’nin milli eğitim bakanları şikâyetçi...!!!

 

Yeni Fatih, Selahaddin, Alpaslanları bu eğitim ve bu kafa ile mi yetiştireceksiniz?

 

Herşeyi yüzünüze gözünüze bulaştırdınız. N’olur kendinize de, ülkemize de, hasseten gözlerimizin aydınlığı, geleceğimizin teminatı olan nesillerimize de kıymayın, yazık etmeyin.

 

Yeni eğitim-öğretim yılının Çankırı’mızda tüm öğretmenlerimize, idarecilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Her türlü fedakarlığı göstererek samimi bir şekilde ve şahsî gayretleriyle yapacakları çalışmalarında kendilerine Yüce Rabbimizden muvaffakiyetler temenni ve niyaz ederim.”
Bu haber 2438 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI