Bugün...Dersten Çağırdığı Öğretmeni Darp Eden Veli Gözaltına Alındı
Tarih: 22-05-2019 19:16:12 + -


Cumhuriyet Mahallesi İsmet İnönü Ortaokulu'nda öğretmenlik yapan M.S, öğrencisinin velisi H.A. tarafından darb edildi.


Dersten Çağırdığı Öğretmeni Darp Eden Veli Gözaltına Alındı

Çankırı'da bir ortaokulda veli tarafından ders esnasındaki öğretmen koridora çıkarılarak darp edildi.

 

Cumhuriyet Mahallesi İsmet İnönü Ortaokulu'nda öğretmenlik yapan M.S, öğrencisinin velisi H.A. tarafından darb edildi.

 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Okul, yarım gün tatil edildi.

 

Edinilen bilgiye göre, H.A. isimli kişi, çocuğunu darp ettiği iddiasıyla İsmet İnönü Ortaokuluna gelirken veli H.A., öğretmen M.S.'yi ders sırasında dışarı çağırarak koridorda darp etti. H.A., olay yerine gelen polis ekiplerince gözaltına alındı. Olay sonrası okulda eğitime yarım gün ara verilirken olay anı ise okulun güvenlik kamerası tarafından anbean kaydedildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, öğretmene yapılan saldırı kınandı.

 

Öğretmenimize Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz

 

Eğitim çalışanlarına yönelik şiddet olayının yenisinin Çankırı'da yaşandığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

Öğrencilerini eğitmek ve topluma kazandırmaktan başka amacı olmayan, bu amaç uğrunda hedeflere ulaştıkça mutluluk duyan ve geleceğin meslek erbaplarını yetiştiren eğitim çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının bir yenisi de ilimizde gerçekleşmiştir. Öğretmenlerimizin motivasyonuna, itibarına ve hatta canına kast eden şiddet olayları, eğitim öğretim faaliyetlerinin önündeki en büyük engeldir. Eğitim çalışanları; veli, öğrenci gibi birçok kesim tarafından rahatlıkla hedef alınabilmekte ve bunlara karşın öğretmenlerimiz mağduriyet yaşamaktadırlar.

 

Sayın Valimizin takdirleriyle, öğrenci ve öğretmenlerde meydana gelen tedirginliklerden dolayı 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü öğle sonu İsmet İnönü Ortaokulunda eğitim öğretime yarım gün ara verilmiştir.

 

22.05.2019 tarihinde İsmet İnönü Ortaokulunda görev yapan meslektaşımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, bu menfur saldırıda mağdur olan öğretmenimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Öğretmenimize sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. Bu bilinçle öğretmenimizin şahsında, tüm eğitim camiamıza yapılan bu çirkin saldırının takipçisi olacağız.

 

Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.
Bu haber 9941 defa okunmuştur.

Etiketler :
ahmet soydan / 23-05-2019 15:33:00

Öğrencileri uyarmaya gerek yok. Dersini anlat geç, dinleyen dinler dinlemeyen ne halt ederse etsin diyemiyorsun. İşte diğerlenin hakkı için. Anasının babasının sözü geçmeyen kişileri sınıfa zorla okutmak için alıyorlar. Kabahatli babası korunmadığı için. O veliyide kesin serbest bırakır adaletimiz.

murat / 23-05-2019 14:50:00

Benim çoçuğuma da DOKUNAMAZLAR. Öğretmeni haklı bulanlar konuyu empati yaparak değerlendirin.İkincisi öğretmenin darp edilmesini medyaya servis edenler, çoçuğun darp edilmesini neden sevk etmezler. Çocuğun darp edilmeside yayınlarsa  şimdi konuşmaya devam edin. 

Yaşar İstek / 23-05-2019 11:54:00

En iyisi okulları kapatalım. Bu öğrenci mezun olunca iyi insanlar zümresine giremedikten sonra napalım diplomayı?

Mithat yıldırım / 23-05-2019 10:01:00

Öğrenci diğer öğrencileri rahatsız ettiği için öğretmen uyarmış. Malesef böyle Velilerin çocukları okulda bizim çocuklarımızı rahatsız ediyorlar. Lütfen öğretmenler korkmasın . Zorbalığa göz yummasınlar. Okumak istemeyen çocuğu okulda zorla tutmasınlar. Sınavlar kolay herkes takdir teşekkür alıyor. Disiplin artmalı. Ders çalışan öğrenci ile çalışmayan öğrenci arasında fark olmalı. Her öğrenci sınıfı geçiyor. Öğretmene müdüre bile saygı kalmadı. Sınıflarda ders işlenemez hale geliyor.

Rehberlik / 23-05-2019 09:11:00

Kız öğrencileri rahatsız ettiği için öğretmen tarafından uyarılan çocuğun psikopat velisi belinde silahla bin öğrencinin olduğu okulu basıyor herkese küfürler ediyor, sınıfa girerek öğretmeni darp ediyor... Yaşanan bu şiddet olayını kınıyoruz. İl müdürü de müdür yardımcısı da tüm eğitim camiası da olayın ilk dakikasından beri öğretmenimizin, travma yaşayan diğer öğrencilerin yanındadır. Öğretmenimize geçmiş olsun, acil şifalar dileriz.

/ 23-05-2019 03:21:00

O öğretmen istese veliye haddini de bildirmesini bilirdi. Ama yakışmaz. Çünkü Öğretmen her zaman saygi ve sevgiyi benimsemiştir.

Bir yolcu / 23-05-2019 03:14:00

Velilere bu cesareti kimler verdi? Nerede kaldı öğretmene saygı? Eskiden öğrenci öğretmenden korkardı, ders çalışır, adam olurdu. Bizler o şekilde yetiştik. Milli değerlerimizi kaybetmeyelim lütfen. Öğretmenlerimize değer verelim.

/ 23-05-2019 03:10:00

Şu zamanda hiç bir Veli çocuğunu suçlu bulmuyor. Ufacık bir olayda öğrenci suçlu da olsa eve gidip olayları abartarak ailesine anlatıyor. Aile de bodozlama okul yönetimine ve öğretmene çatıyor. Eskiden öğretmene bir saygı vardı. Veli bile karşısında çekinirdi . Evinde güç yetiremedikleri evlatlardan ve ebeveynlerinden de ne beklenebilirdi yani.

Kemal kaynak / 23-05-2019 02:50:00

Sen öğretmenliğini bilme...Adamın çocuğunu darp et. Sonra hoca haklı. kimse kimseye etki olmadan tepki vermez. Ögretmen çocuğa kaldırdığı gibi veliyede el kaldırsaydı ya.. Ögretmenler bile oyuncu olmuş... Öğretmen hakim savcı çocuğuna şiddet uygula bakalım ne oluyor...

Misafir / 22-05-2019 23:46:00

Öğrenci öğretmene hakaret eder - öğretmen susar Öğrenci öğretmene küfür eder - öğretmen susar Öğrenci sınıf düzenini bozar ders işlenmesine engel olur bunu yaparak diğer arkadaşlarını madur eder -öğretmen susar Öğrenci okulda her türlü ahlaksızlığı yapar -öğretmen susar Öğrenci kılık kıyafet düzenine uymaz - öğretmen susar Evde baş edemedikleri Çocuklara okulda öğretmenler bakıcılık yapmak zorunda kalır Çocuklar soytarı olmuş nesil nereye gidiyor diyen yok Çocuğum sen ne yaptın da öğretmen seni dövdü diyeceğine gider öğretmeni darp eder Bunları yazdık buraya ama birkaç dengesiz de çıkıp şimdi dayak savunucusu der Evladına gerekli terbiyeyi versen bunlar olmayacak ama öyle görünüyor ki at sahibine göre kişner.

Vatndaş / 22-05-2019 19:24:00

Öğretmeni tebrik ederim veli suçludur görüntüler açık ve net.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI