Bugün...Devletin Yolunu, Yaya Geçitlerini Tezgahlarıyla Kapatan, Araçları İle Trafiği Kilitleyen Esnaflara Kimler Göz Yumuyor? (Özel Haber)
Tarih: 31-10-2018 14:25:03 Güncelleme: 31-10-2018 18:26:03 + -


Çankırı, Yeni Mahallede kurulan Pazar Pazarında bazı esnaflar sınırları aşarak yaya yolu ve devletin yolunu kapatmaya başladı.


Devletin Yolunu, Yaya Geçitlerini Tezgahlarıyla Kapatan, Araçları İle Trafiği Kilitleyen Esnaflara Kimler Göz Yumuyor? (Özel Haber)

Kimler Göz Yumuyor?

 

Esnaflar caddeyi trafiğe kapattı! Yolu polis açtı.

 

Halk Soruyor “Çankırı’da Devlet mi Yok Acaba???

 

Devlete Millete Karşı Gelmekte Ne demek oluyor?

 

Çankırı, Yeni Mahallede kurulan Pazar Pazarında bazı esnaflar sınırları aşarak yaya ve araç sürücülerinden tepki topladı!

 

-Bu Kadarda Yüzsüzlük Olmaz-

 

Trafik Şube Müdürlükleri ile Zabıtayı karşı karşıya getiren bazı duyarsız menfaat kar kişi veya kişiler (Pazarcı esnafları) Yeni Mahalle, Yaprak Sokak (Pazar Pazarı Camii)nin önünü, arkasını, sağını, solunu; kendi kafalarına göre tezgah kurmak marifetiyle kapatıp yaya ve araç geçiş yolunu kullanan insanları zor durumda bıraktı.

 

İsyan Diz Boyuydu!

 

Zabıtaların görevi nedir?

 

Bu insanlar bu tezgâhları söz konusu yola kurarlarken ö günkü görevli zabıta memurlarımız ne işlerle meşguldüler?

 

Birazda esnaflar denetlense. Örneğin yaya geçitlerini, bir mahalleye tek giriş, çıkışlı olan ana yolu (devletin yolunu) kimseden izin, belge almadan kafasına göre kapatan, Pazar Pazarı Camii etrafını araçları ile trafiği kilitleyen esnaflar.. Bunlar acaba aylık veya günlük ne kadar ücret ödüyorlar Belediyeye? Bunlara kim izin veriyor. Dağ başında mı yaşıyoruz belli değil. Zabıtaların görevi nedir? Pazarda bazı tezgahlarda neden etiket yok....!!!! Kimde su kaçıklığı var?

 

Söz konusu olaydan şahsımızda etkilenerek güvenlik güçlerimizden destek istedik. Edindiğimiz bilgilere göre; Zabıtanın bu tezgah sahiplerine izin vererek, tezgahlarını buraya kurabilecekleri yönünde göz yumdukları iddia edildi…

 

Ne Bir Zabıta, Ne bir Görevli Vardı!!!

 

Vurdum Duymazlık Diz Boyu...

 

Çankırı ve insanları dağ başında yaşamaya mahkûm mu?

 

Ne 112 Acil Ambulans’a, Ne Güvenlik Güçlerinin Araçlarına, Ne İtfaiye ye, Nede Anlayışlı Araç Sürücülerine Saygı Vardı?

 

Hastaneye götürmek istediğimiz hastamızı yoldan bir türlü geçiremedik. Her taraf kapalı olduğundan trafik de kilitlendi. Yolun uygun hale getirilmesi ve şehir estetiğinin korunması adına oraya o esnafların tezgah kurmalarına göz yuman görevliler hakkında suç duyurusunda bulunduk..

 

Bunun üzerine emniyet müdürlüğünden yetkililer geldi ve yolun trafiğe kapatılmasının suç olduğunu belirterek esnafları uyardı.

 

Yolu Kapatmak Ne Demek? Yolu Kimler Kapatır?

 

Yeni Mahalle, Pazar Pazarında Kurulan Tezgâhlarla İlgili Olarak Pazar Esnaflarının Yerleşim Konusunda Uyarılmaları, Emirlere Uyamayanların Kendilerine Çeki Düzen Vermeleri Sağlanmalı.

 

Herkes görevini yapacak kardeşim. Bir oy uğruna insanları mağdur edemezsiniz… Vereceğiniz kararlarda İnşallah geri adım atmazsınız Sayın Çankırı Belediyesi.

 

Bölgedeki esnaflara tezgâhlarını yönetmeliğe uygun halde kurmaları ikazı yapılarak, vatandaş olarak görevlerini insana yakışır şekilde yerine getirmeleri için bir kez daha buradan uyarıyoruz. İnşallah bir daha ki haftaya bu sorunlar yaşanmaz.

 

-Bu Konuda Sonuna Kadar Halkımızın Yanındayız-

 

Çankırı ve İnsanı İçin Yakışanı Yapan Kim Olursa Olsun Onlarında Yanındayız!

 

Sayın Mülkiye İdare Amirlerimiz, Sayın Yetkililerimiz Sizler Görevlilerinizi Uyarırsanız Sorun Ortadan Kalkacaktır

 

Kim Doğruyu Söylüyor?

 

Karşılıklı iddialara göre “Tezgah Sahipleri Zabıta’nın Haberi Var Diyor; Zabıta da aksini söyleyerek bizim haberimiz yok; Pazarcı esnafı Tezgahını buraya kendi kafalarına göre açmış diyor.

 

Ha; siz idarecilerimiz görevlilerinizi uyarıp görevinizi yaptıysanız sıkıntı yok. Ama; onlarda siz idarecilerimizin, yöneticilerimizin emirlerinize karşı gelip görevlerini yapmayan memurlarınız olursa (tespit edersek) onları da size şikayet etmek biz vatandaşların görevi olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 

Bundan böyle tedbirlerinizi daha önceden alırsınız sayın yetkililer. Kusura bakmayın insanlar birbirlerine temas ederek, omuz çarparak, burun buruna gelerek pazarda alışveriş yapıyorlar. İnsanlar birbirilerinin nefesini soluyorlar. Bu ifadelerime karşıysanız sizleri bir kez daha uyarmayı düşünmeye biliriz. Çünkü o pazarlarda sizlerinde eşi, kızı, annesi, ablası vs vs kişiler alış veriş yapıyorlar. Onlarda söz konusu aynı yolları, kaldırımları kullanıyorlar. Bu yazdıklarımdan lütfen rahatsız olmayın, olmayalım. Siz bunları görmek istemiyorsanız daha da başka bir şey yazmayacağım, söz veriyorum kalemimi kıracağım. Kim nasıl yönetilmek istiyorsa, yönetmek istiyorsa Allah kolaylık versin.

 

Basın toplumun gözü ve kulağıdır, bizin yaptığınız tarafsız dürüst haberler toplumda kanaat oluşturur. Bu manada Çankırı ve Çankırı insanının menfaatine olan her konuyu ele alarak sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz diye düşünüyoruz.

 

Tarafsız ve gerçek haberler yapmak için çok doğru yolumuzdan çıkmamaya and içtik.

 

Buradaki esnaflar, herkes ekmeğinin peşinde. Tabii ki ticaretini yapacak. Allah işlerini güçlerini rast getirsin. Ama; Kendilerinden sadece saygı ve sevgi beklenmektedir. Kaldırımları, yolları işgal edenlere işgaliye cezasının yanında bu işi organize edenlerinde ruhsatları iptal edilmeli. Sizlerinde yanınızda bir dostunuzun olduğunu unutmayın. Doğruları yazmak, boynumuzun borcu. Sadece haber yapmakla kalmıyor; Çankırı’nın kültür elçiliğini, Çankırı için faydalı bütün platformlarda bulunuyor ve sivil toplum kuruluşlarının da Çankırı medyasındaki dili olduğumuza inanıyoruz. Her zaman tarafsız ve Çankırı için açıkça görüşlerimizi ileterek yetkili, yetkisiz, etkili, etkisiz şahısları göreve davet ediyoruz. Gazetecilikte kimseyle iddiamızda yok, husumetimizde yok. Sepet koluna, herkes kendi yoluna. Rahatsız ettiysek af ola.

 

 

Tek giriş ve çıkışı olan bu yoldan hadi geçir bakalım 112 Acil Ambulansı, İtfaiyeyi, Polis araçlarını, çarşı arabası ile yoldan geçemeyen, evinin yolunu kullanamayan insanlarımızda cabası...

 

 

 

 

Bu dört kare resimden başka resimleri kullanmayalım da; idaracileri ve görevlileri kızdırmayalım istedik...
Bu haber 4399 defa okunmuştur.

Etiketler :
çankırılı / 02-11-2018 09:48:00

Özellile pazar günleri kaza bela akıyor yollarda kimsenin ilgilendiği yok yolun ortasına bırakılan araçlar mı dersiniz yoksa 2 şerit 3 şerit park edilen araçlarmı dersiniz geçilecek yerlere kurulan tezgahlarmı kamyonlarımı dersiniz kimsenin halkımızla ilgilendiği yok inanın öyle zor öyle kötü durumlara düşürülüyorki çankırı çankırılı halkı yeter artık sahip çıkın.

vatandaş / 02-11-2018 01:14:00

bademlik köşeleri, acarmar köşkeri 1 nolu köşeleri, dedeler köprüsü köşeleri, hastahaneye giderken kaldırımları kaplayanlar esnafın kaldırımlardan dışarı çıkmasını takibi belediye izin veriyor köşeler kaldırımlar halkındır lütfen halkınıza sahip çıkın yetkililer...

Engin Şahin / 31-10-2018 21:32:00

Aynı durum Büyük Otel - Çilingir Fevzi Usta sitesi arasındaki yolda da geçerli. Belediyenin haberinin olmaması mümkün değil. Göz yumuluyor...Hem insan sağlığını tehdit ediyor, hem de göz tırmalıyor. Tabi vergisini veren esnafa karşı yapılan haksız fırsat eşitsizliğinden de söz etmek gerekir...Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI