Bugün...Dikenli Rehabilitasyon Sahası Yamaçlarda KYK Ormanları Yeşeriyor
Tarih: 08-11-2018 08:42:08 + -


Çankırı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Çankırı KYK İl Müdürlüğüne tahsis edilen Korgun ilçesi sınırları içerisindeki 50.000 M2 alan üzerinde de KYK ormanları yeşerecek.


Dikenli Rehabilitasyon Sahası Yamaçlarda KYK Ormanları Yeşeriyor

KYK Ormanları Yeşeriyor

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol doğrultusunda KYK Yurtlarında barınmakta olan öğrenciler adına Eldivan yolu Seydi köyü yol ayrımındaki KYK Orman alanına 2016 yılından itibaren yürütülen fidan diki etkinlikleri ile yaklaşık 5.000 fidan dikildi. Bu yıl da Çankırı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından gösterilen Korgun Yolu üzerindeki sahaya2.075 adet fidan dikimi gerçekleşti.

 

Bu yıl Çankırı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Çankırı KYK İl Müdürlüğüne tahsis edilen Korgun ilçesi sınırları içerisindeki 50.000 M2 alan üzerinde de KYK ormanları yeşerecek.

 

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Çankırı İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan öğrenciler ve KYK Personeli dahil 500 kişi 22 araç ile 03.11.2018 tarihinde İl Müdürü Sadık Ak, İl Eğitim Koordinatörü Sedat DEMİREL Yurt Müdürü Süleyman Çelik nezaretinde dikim alanına giderek 2075 fidanı toprakla buluşturdu.

 

KYK İl Müdürü Sadık Ak öğrencilere yaptığı açıklamada “KYK Ormanı Oluşturma Projesinin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün projesi olduğunu, Türkiye’de eş zamanlı olarak ağaç dikimi yapıldığını, bu proje ile yurtlarda barınan her bir öğrencimizin dikili bir fidanının olmasının hedeflendiğini” belirtti.

 

Fidan dikiminden sonra öğrencilerimizle beraber Alpsari göletine ziyaret edildi. Öğrencilerimize burada Halat Çekme, Yumurta Taşıma, Voleybol vb. sportif faaliyetler de bulunduk. Şenlik Havasında güzel ve eğlenceli bir gün geçirdi.

 

 

 

 

 
Bu haber 1022 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer ÇAKÜ Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI