Bugün...Dikkat “Örgütleniyorlar, Ama Devlet Baba da Uyumuyor” (Özel Haber)
Tarih: 14-04-2019 09:06:17 Güncelleme: 14-04-2019 10:00:17 + -


Sayın Cumhur Başkanı "Sizden ricamız önceki yapılan hatalardan ders alın lütfen. Her şeyi ortaya çıkarıp kamuoyu ile paylaşımlarınızı diliyorum. Çankırı AK Parti seçmeni böyle istiyor. Saygılarımla.


Dikkat “Örgütleniyorlar, Ama Devlet Baba da Uyumuyor” (Özel Haber)

Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı İl, İlçe teşkilatı 31 Mart Mahalli İdareler seçim sonuçlarını ve gündemi değerlendiren bir basın toplantısı düzenleyerek basının karşısına çıkmıştı.

 

Toplantıda AK Parti’nin Çankırı da neden çöktüğünü, Belediye Başkanlığı seçimini neden kaybettiğini, nerelerde hata yapıldığını, bu hatalara kimlerin çanak tuttuğunu sormuştuk. Milletvekillerimizin de toplantıya katılacakları daha önceden biz basın mensuplarına söylenmişti. Ama gördük ki iki milletvekilimizi toplantıda karşımızda göremedik. Görelimde bir iki soruda onlara soralım istedik. Ama olmadı, sağlık olsun.

 

Düşüncelerimizi sayfamıza taşıyalım istedik. Acaba Sayın Milletvekilleri gerçekten başka programları varmıydı da toplantıya icap etmediler diye merak ettik, biraz araştırıp, soruşturduk.

 

Seçim sürecinde ve diğer günlerde basının karşısına çıkmayan, her hangi bir açıklamalarda bulunmayan vekillerimizi karşımızda görememenin burukluluğu ile konuyu Sayın Cumhurbaşkanımıza, Reise havale edelim istedik.

 

Uyuma Çankırı’m Uyan!!!

 

Ankara’nın, AK Parti Genel Merkezinin ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Çankırı’yı masaya yatırması ve neşteri vurması gerekmektedir.

 

Bunlar siyaseti ayağa düşürmüştüler diye mızırdanan vatandaş hem patinizi, hemde sizleri ayakaltında bırakıverdi. Tabibi ki sizlerde bunun farkındasınız. Vatandaş bunların (Çankırı AK Parti de siyaset yaptığını düşünenleri) inançlı dürüst, görüntülerinin boş olduğunu, tam tersi yaşantılarının olduğunu gördü, şow yaptıklarını, Çankırı insanı ile alay ettiklerini çözdü. Anlayacağınız menfaat, cemaat, rant paylaşımı sökmedi.

 

İkiyüzlü ve kalbinde kötülük olan, menfaatleri için eşini, dostunu, arkadaşını, partisini satanlara yazıklar olsun dedi seçmen bir ders vermiş oldu.

 

Bu fotoğraf, seçimi kaybedeceklerinin habercisiydi... bir kaçta şak şakçı internet medyası, hep birlikte onlar AKP’ye kaybettirdi. Böyle iyi oldu. Ama; Çankırı Kazandı. Reis de Çankırı'da kimlerle siyaset yaptığını öğrenmiş oldu.

 

Bu insanlar kimi destekledi, tabi ki (……..) kim aldıysa onu desteklediler. Yürüyün çocuk parkında oynayın. Düşmanlığınızı, kininizi başka yerde aramayı bırakın, size tavsiye kimseye çamur atmayın Çankırıyı yönetemeyenler, varın gidin “Çatınızın altını çok iyi analize ediniz. Kısacası aramayı bizde değil kendi evinizde arayın." Bize bulaşmayın.

 

Biz Yine Uyarıyoruz!

 

Pusuda bekliyorlar. İçimizdeki hainleri temizlemediğimiz sürece refaha eremeyiz. Onlar (hainler) kazanacak; üzülerek söylüyoruz Çankırı ve temiz insanları yine kaybedecek. Çok akıllı olmak lazım kardeşlerim. Tehlike geçmiş değil.

 

Sayın Milletvekilleri Sanırım Bu Yorumumuza Kızmazlar, Açıklamalarımızı da Başka Yöne Çekmezler…

 

Eee sayın vekil Salim Çivitcioğlu, sayın vekil Muhammet Emin Akbaşoğlu bey çok şımardınız siz vekillerimiz olarak. Ne bir danışmanınız var, ne ulaşılabilecek bir ortamınız var, şoför kardeşlerle sağda, solda, yolda, kenarda Kırımızı plakalı araç içerisinde Çankırı’yı yönetmeye, idare etmeye kalkıştınız yanlış yaptınız.  Kusura bakmayın da sizler vekilsiniz biz asiliz. Herkes hattini bilecek. Sakın bu açıklamasına girdiğim konuya kızmaya kalkmayın, parti yönetimiz de kızmasın. Çok sevdiğin, canım, çiğerim, arkadaşım dediğin arkadaşını arkadan vurdun. Ziraat odası seçimine çomak soktunuz sonuçta kaybettin. Dayına Yapraklı da kaybettirdin. Elinde bir Şeker’in kaldı, onu da İl genel başkanı yapamadın. Çünkü iki ucu sihirli bir değneğe tosladınız, Şekerin yanında birde Çıbık oldu. Olacak ya aha odluda bitti Maşallah. Sonuçta kendiliğinden bu hali aldı AK Parti deki siyaset.

 

Meclis Başkanının hakkıdır makam arabasını kullanması kanunda yeri var. Ona sözümüz yok, art niyet düşünüyorsak Allah bize sorsun. Ama yaşananlara halktan tepki vardı. Devletin aracı sabah Kurşunlu ya gider İl Genel meclis Başkanı alıp getirir Çankırı ya, akşam bırakır Kurşunlu ya. Şoför döner boş araçla Çankırı’ya. Şoför ne yapsın adamın evi Kurşunlu da değil ki orada yatıp kalksın. Ertesi gün tekrar devletin aracı düşer Kurşunlu yolarına sütçü beygiri gibi döner durur devletin aracı. Yazık ama çoook yazık bu nasıl Müslümanlık? Kim ve kimler verecek bu adaletsizliğin hesabını?

 

“Çankırı, Çankırı, Çankırı, neren, neremiz düzgün bilmiyorum. Temsil ettiğiniz Partinin adı ne güzel değil mi Milletvekilleri, parti il, ilçe yönetimi ve diğer arkadaşlar? "Adalet ve Kalkınma Partisi" İsmine layık değimli? Bizce çok güzel bir ad. Bu adı ayaklar altına alanlardan hesap sorulması lazım değil mi? (Ha şahsımız ne siyasetciyiz, nede her hangi bir partide kaydımız var? Biz siyaseti bırakalı yıllar oldu bağımsız, tarafsız kimliğe sahibiz. Bunda belirtelim istedik.)

 

Size tavsiyemiz; Kim olursanız olun tüm insanlara, size oy versin veya vermesin eşit ve adaletli davranmadınız. Eşit ve adalettli davranmadıktan sonra, Çankırı’ya Çankırılıya hizmet ettik diye övünmeyiniz. Ne olur yaranlar, şehitler diyarı Çankırı'ya lütfen zarar vermeyiniz. Çekin elinizi milletin üzerinden. Sizler Çankırı menfaatine olan bütün işleri TBMM sinde takip edin bizde sizleri alkışlayalım sizden ricamız bu yönde. Sizler toplumun her kesimini kucaklayıp eşit davranmak zorundasınız. Sırf sizin gibi düşünmüyor, yapmış olduğunuz yanlışları yazıyor eleştiriyor diye bize de eziyet ediyorsunuz bu hiç hoş değil. Haber kutsal yorum hürdür.

Hatalarınızdan bir örnekte STK’lar dan verelim diye düşündük. Temsil ettiği, Sivil Toplum Kuruluşunun üyelerinin tamamının oyunu alarak Başkan seçilenleri bile hazmedemiyorsunuz. STK ları bile sizler yönettiniz, biz ne dersek o olacak dediniz, ama yanlış yaptınız. Herkes şapkasını önüne koyup kendisiyle empati yapacak. Kusura bakmayın. Siyasetçi bu işlere karışmamalı, yani gelenekleri hep bozdunuz Çankırı'da. Bu örnekte size yeter sanırım.

 

İnsanlara Yüksekten Bakmayacaktınız, Tehdit Etmeyecektiniz, Ötekileştirmeyecektiniz!!!

 

Bu arada son sözü yine ben ekleyeyim. Siz seviyorsunuz diye herkes AKP oy vermek zorunda değil, saygı duymasını bilecek, herkes öncelikle kim kime oy vermek isterse özgür olacak bu kanundur. Ben kime oy verir veya vermiş isem kimseyi ilgilendirmez. Siyaset hakkında bir Gram aklı olmayan insanlar siyaset hakkında ne çok konuşur oldular Çankırı’mızda. Bu insanlar küpü doldurup hem sizi terk etti, hemde aynı gemide olan partisini terk etti. Yalansa yalan deyin. Bilir misiniz bilmem. Japonya’da kendi eğitimini tamamlayamamış insanlar oy kullanamıyor en az lise mezunu olması gerekiyor. Bakıyorum Türkçe konuşmayan, dünyadan habersiz insanlar Çankırı’da siyaset yapmaya çalışıyor. Siyaset hakkında sadece kulaktan doğma laflara ne kadar çok kulak veriyor yanlış mı Sayın vekiller.?

 

Bir ülkeyi yönetmek için önce cehaleti yok etmek gerek, Cehaleti yenmemiş bir ülke geri gitmeye mahkumdur. Birde insanlar kimi isterse onu Başkan kabul eder değil mi? Cumhur Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bey kendisi demişti, “Sandıktan çıkana saygı duyacaksınız.” bitti..!

 

Aldığımız bilgilere göre de Adalet Ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 26-27-28 Nisan 2019 tarihlerinde MYK, MKYK, Bakanlar Kurulu Üyeleri, Genel Başkan Yardımcıları, İl Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Kadın ve Gençlik Kollan başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilecek olan toplantıda seçim süreçleri ve alınan sonuçlar tüm yönleriyle değerlendirilecek ve bu çalışmalar sonrasında yeni yol haritası belirlenecektir.” Denildi.

 

Reis Bu Fotoğraf Karesindekilerle Yoluna Devam Eder mi Etmez Mi Merak Konusu!!!

 

Umut ediyoruz ki AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Sayın (Reis) Recep Tayyip Erdoğan Çankırı’nın hesabını sorar. Bunlar gerçekten siyaset mi yapıyorlar, örgütleniyorlar mı, AK Partiyi kullanarak ticaret mi yapıyorlar, yoksa başka düşüncelerimi var? 26-27-28 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak toplantıdan sonra ortaya çıkaçak sonuca görede; bu insanların Reisin, AK Parti'nin, Çankırı ve Çankırı halkının yanındalar mı hep birlikte bekleyip göreceğiz.

 

www.haberci18.com admini ve site sahibi Mustafa Çelik olarak, “Diyoruz ki, biliyoruz ki yüreğimizde kalemimiz kadar cesur ve korkusuz. Kimseylede alıp veremediğimiz bir işimiz yoktur. Her zaman yanındayım Çankırı’m. Saygılarımla.

 

Bu fotograf karesi Çankırı'da AK Partiye seçimi kaybettirme telaşı içerisinde bulunanların fotografı olarak kayıtlara geçtiği iddia ediliyor olması tabii ki üzücü. Bu nu biz söylemiyoruz. Halkın ve AK Parti seçmenin değerlendirmesi o yönde. 
Bu haber 7395 defa okunmuştur.

Etiketler :
Karaçam / 18-04-2019 14:16:00

Paltosunu bile çıkartmamış görülüyor. kibir kibir

Sero / 16-04-2019 09:44:00

Hakan kardeş, eş dostlarından bahsetmişsin onlar zaten kendi dertlerinde kendilerini bi yere kapak attırmak için uğraşırlar. Çankırı ölmüş bitmiş umurlarında olmaz. Admin bey gerçekten çok güzel bir yazı ama yazıyı takarlar mı o muallak... Ülkede seçilene kadar onlar seni sırtında taşır görünür, seçildikten sonra vatandaşın sırtından inmezler. Adı milletvekili ama işi millete hizmet değil artık. Çankırıyı banko görenler için güzel bir seçimdi. İnşallah İsmail Hakkı beyin arkasında dururlar da Çankırı üzerindeki ölü toprağını atar.

hakan / 15-04-2019 10:56:00

Siyasiler siz ne masalı anlatıyorsunuz. Birde utanmadan dizilmişler. Sizde hepinizde az bir haysiyet olsa bırakırsınız hiç mi eşleriniz akrabalarınız eşiniz dostunuz size laf söylemiyor? Ne pişkin insanlarmışsınız. Hırsızlık, arsızlık, rüşvet, tehdit herşey sizde ne biçim insanlarmışsınız siz. Soydunuz, soğana çevirdiniz milleti. Uyan hemşerim uyan bunlar soydu memleketi bunlar çoluğunun çocugunun hakkını yedi. Bunlar bedavadan para kazandı bire üç yazdı. Haram zıkkım olsun size. Allah tüyü bitmemiş yetimin hakkını sorsun sizlere.

murat / 15-04-2019 10:36:00

Bu cesurca yazı için teşekkür ederim.

Kemal / 15-04-2019 09:16:00

Şirket il genel meclisine ağırlık verecek.

Haktan / 14-04-2019 18:58:00

Hüseyin Filiz gitti iş bitti. Yatırımları memlekete yaptıran kişiydi, vatandaşına elinden geleni ama iyi ama kötü yaptı. Bunlar Recep tayyip Erdoğan gibi bir dünya devinin emanetini maf ettiler. Mustafa Çıbık a, Ruhi Şeker e, Arif Tosyalıoğlu na bu yönetimler kaldıysa vah Çankırı da AKP nin haline. Bel altı bunlarda, belediyenin gereksiz ödenekleri, diğer bir kaç haber sitelerindeki haberler ve konular iyice mide bulandırdılar. Ama reis bu konulara memlekete sahip çıkar.

OSMAN / 14-04-2019 18:18:00

Çankırı ve AK Partinin üzerine çöken şirket ve politikası bitirilmelidir.

Fatih / 14-04-2019 16:22:00

Sayın Vekiller ve Hükümetimizin yereldeki siyasi temsilcileri hiç kusura bakmasınlar ama Çankırıya katma değer saglayamıyorlar., sağlamadılarda. Kişiler oturduğu koltuğun hakkını veremiyorsa haysiyetlice bırakmayı bilmelidir.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI