Bugun...Emniyet 81 İlde 40 Bin Personelle Asayiş Uygulaması Yaptı
Tarih: 10-12-2016 19:58:59 + -


Güvenlik-özgürlük dengesinin gözetildiğinin dile getirildiği açıklamada, uygulamanın temel insan haklarına saygılı bir yöntemle mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması için gerçekleştirildiğine dikkat çekildi.


Emniyet 81 İlde 40 Bin Personelle Asayiş Uygulaması Yaptı

Son Dakika! 81 İlde Aynı Anda Türkiye Tarihinin En Büyük Huzur Operasyonu Başlatıldı

 

“Huzur” adı verilen operasyonda, şehir giriş ve çıkışlarıyla kent merkezlerinde her türlü sorgulama Yapıldı.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü, bir ilke imza attı. Aynı anda Türkiye genelinde 40 bin personelle asayiş uygulaması yaptı. Emniyet’ten yapılan açıklamaya göre uygulamaya 81 ilde 5 bin 863 ekip, 40 bin 507 personel, 7 helikopter, 10 deniz aracı, 138 dedektör köpeğin katıldı.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen ve merkezden takip edilen uygulamaya, 81 ildeki Asayiş, Terör, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Trafik, Uyuşturucuyla Mücadele, Deniz ve Havacılık Şubeleri katıldı.

 

Asayiş uygulamasında şehirlerin giriş ve çıkışları başta olmak üzere kent merkezlerinde, önceden tespit edilen bin 906 hassas noktada, şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapıldı. Güvenlik-özgürlük dengesinin gözetildiğinin dile getirildiği açıklamada, uygulamanın temel insan haklarına saygılı bir yöntemle mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması için gerçekleştirildiğine dikkat çekildi.

 

Çankırı İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman
Bu haber 2716 defa okunmuştur.

Etiketler :
Nesibe Dengi / 11-12-2016 09:43:00

Lütfen bu konularıda çok değerli emniyetçilere iletin. İlgilenirlerse sevinirim. Hergün huzurevine gitmek durumundayım. Bademlik camisi çaprazındaki bim marketin yanında bir oto galeri var. oraya arabaları dızıyor geçemiyorum. trafik alt üst oluyor. Bimer e de yazdım kimse ilgilenmedi. İnsanlar kafasına göre yol kapatabildiği Çankırıda emniyet yetkilileri niye çalışır lütfen cevaplayın. eviminde olduğu çarşı içinde güvenlik dediniz yolları kapattınız. o yollar valilik memurlarının esnafların otoparkı haline geldi.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI