Bugun...Emre Can Demirel, 2020 ya da 2024 Olimpiyatlarına Gözünü Dikti (Özel Röportaj)
Tarih: 10-10-2017 12:34:32 + -


Demirel "Belediye Başkanımız İrfan Dinç’in katkılarından bahsetmezsek çok ayıp etmiş olurum. Beni, hocamı ve arkadaşlarımı her zaman destekledi." dedi.


Emre Can Demirel, 2020 ya da 2024 Olimpiyatlarına Gözünü Dikti (Özel Röportaj)

Hedef; Olimpiyat Şampiyonluğu: Emre Can Demirel

 

İki yıl içerisinde Kırkpınar şampiyonluğu, Türkiye ikinciliği ve en önemlisi Balkan ikinciliği ile ilk uluslararası derecesini elde eden Emre Can Demirel, 2020 ya da 2024 Olimpiyatları'nda altın alıp adını Olimpiyat tarihine yazdırmak istiyor.

 

2017 yılının başlarında talihsiz bir şekilde sakatlandığını ve o sakatlıktan dolayı performans kaybı yaşadığını belirten Emre Can “ Elimde olmayan etkenlerden dolayı bir yıl hedeflerimden uzak kaldım. Benim konumumda bir sporcu, katıldığı her turnuvada kürsüye çıkmak zorunda. Bunun getirdiği büyük bir sorumluluk var. Orta derecede bir sakatlığım vardı, onu atlattım. Ben sadece kendimi ve kulübümü değil, tüm Çankırı’yı temsil ettiğimin bilincindeyim. Arzuladığım başarıları elde etmek için çalışmalara kesinlikle ara vermek yok. Antrenmanlarıma devam edip hedeflerime yürümek için azimle çalışıyorum.

 

Bu yılki müsabakalarda hedefiniz ne?

 

Tabii ki altın madalya ve ardından Milli Takım. Eğer bu memlekete olimpiyat şampiyonluğunu yaşatmak istiyorsanız önce Milli Takımın kapısını arkasına kadar aralamanız gerekiyor. Şu anda 16 yaşındayım. Hedefime 2 ila 6 yıllık bir zaman var. Bu yıllar arasında Türkiye’de hep zirvede olmam gerekiyor. Bu sene de o yıllardan biri olacak Allah’ın izni ile.

 

Çok kısa sürede parladınız. Bunun bir sırrı var mı?

 

Tabiî ki var; bu sırrın adı önce  “Seyfettin Karadeniz Hocam”, sonra da kendine hedef koyarak çalışmak.  Hocamın Türkiye, Avrupa, Dünya ve Olimpiyatlarda çok önemli dereceleri var. Bana inandı ve güvendi. Ben de hep onu örnek aldım ve almaya da devam ediyorum. Mükemmel bir antrenör. Birilerinin senden bir şey olmaz dediği bir ortamda, üç ay gibi kısa bir sürede, Kırkpınar Şampiyonu olmamı sağladı. Bu, Cenab-ı Allah’ın hocama ve bana büyük bir lütfu. Allah, bana Şampiyon bir antrenörle çalışmayı nasip etti, bu elbette ki tesadüf olamaz. Çalışmalarımızın karşılığını çok kısa bir sürede aldık.  Ne kadar şükretsek azdır. Ardından Türkiye ve Balkan ikinciliğim geldi. Tesadüf olduğunu söyleyenler oldu. Fakat hiç birine kulak asmadık. Biz işimize bakar, sonra da başarının tadını çıkarırız.

 

Son olarak ne söylemek istersin?

 

Belediye Başkanımız İrfan Dinç’in katkılarından bahsetmezsek çok ayıp etmiş olurum. Beni, hocamı ve arkadaşlarımı her zaman destekledi. Çankırı güreşinin sınıf atlamasında büyük emeği var. Desteğini ve bize olan inancını hep üzerimizde hissettik. Takım arkadaşlarım adına kendisine canı gönülden teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2278 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI