Bugün...Engellilerin Bir Günlük Temsili Askerlik Heyecanı
Tarih: 12-05-2018 22:21:05 Güncelleme: 12-05-2018 22:44:05 + -


Bir günlük temsili askerlik yapan engelliler Çankırı 28. Mekanize Tugay Komutanlığı’nda törenle yemin etti.


Engellilerin Bir Günlük Temsili Askerlik Heyecanı

Vali Hamdi Bilge Aktaş’ın Engelliler Haftası Mesajı

 

Sosyal bir hukuk Devleti olabilmenin gereği olarak Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın, daha iyi bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri, sosyal ve ekonomik hayata katkı sağlayarak toplum içerisinde daha çok bulunmaları,  istihdama katılarak üreten, eğitim haklarını kullanabilmeleri için çok önemli adımları hayata geçirmektedir.

 

Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, toplum olarak en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Engelli vatandaşlarımızın gerek iş hayatlarını gerekse sosyal hayatlarını hak ettikleri seviyede sürdürme konusunda halkımızda da ciddi bir bilinç oluşmuştur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Engelliler Haftasını kutlar; engelli vatandaşlarımızın meselelerinin çözümünde katkısı olan resmî kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve duyarlı hemşerilerimize teşekkür eder, bütün engellimize ve ailelerine en samimi sevgi ve selamlarımı sunarım.

 

Hamdi Bilge Aktaş=>Çankırı Valisi

 

Engellilerin Bir Günlük Temsili Askerlik Heyecanı

 

Engelli Askerler, Törenle Askerlik Yemini Etti

 

Engelliler, bir günlük temsili askerlik yaptı.

 

Çankırı’da yaşayan engelli vatandaşlar için yemin töreni düzenlendi. Bir günlük temsili askerlik yapan engelliler Çankırı 28. Mekanize Tugay Komutanlığı’nda törenle yemin etti.

 

Yemin törenine Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut, Belediye Başkanı Hüseyin Boz, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt, daire amirleri ve engelli vatandaşların aileleri katıldı.

 

Yemin eden askerlere Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Garnizon Komutanı Ahmet Kurumahmut ve diğer yetkililer tarafından hediyeler takdim edildi. Yemin töreninde Garnizon Komutanı Kurumahmut ve Valimiz Hamdi Bilge Aktaş birer konuşma yaptılar. Toplumumuzda askerliğin büyük bir öneme sahip olduğunu ifade eden Aktaş, “Her Türk Asker Doğar sözünün doğruluğuna bu günkü törende şahit oluyoruz. Askerlik görevini yerine getiren bu evlatlarımızı ve ailelerini kutluyorum. Bu vesileyle bu töreni düzenleyenleri tebrik ediyorum” dedi.

 

Törenden sonra Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Tugay Komutanlığını ziyaret ederek, şeref defterini imzaladı. Programlar engelli vatandaşlar ve ailelerinin Mehmetçiklerle yedikleri yemekten sonra sona erdi.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak “Askerliğin, asker millet kavramının dünyadaki yegâne örneğini teşkil eden Türk ulusu için bir onur vesilesi olduğunu vurgulayabiliriz.”

 

Erkek evlat sahibi anne babalar için evladın askerlik görevini yapmasının çok önemli olduğunu söyleyebiliriz.

 

Peygamber ocağına katılarak askerlik vazifesini yerine getirip bireyliğe ilk adımın atıldığını aktararak, engellilerin bir günlüğüne de olsa askerlik duygusunu yaşamasını tüm ülkelerin örnek alabileceğinin altını çizmek istedik.

 

Güzel bir uygulama olan bir günlük temsili askerlik heyecanı “Bu, bizi biz yapan, devletimizi güçlü kılan, vatandaşımızı dünya vatandaşlığından ayıran bir unsurdur. Bunun kıymetini bilmeliyiz.” Diyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2274 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI