Bugün...Erna-Maş'ta Çalışan 450 İşçi Neden Ücretsiz Olarak Zorunlu 1 Ay İzne Çıkartıldı?
Tarih: 08-10-2018 09:13:48 + -


Ülke genelinde yaşanan ekonomik krizin Çankırı'daki olumsuz etkileri kendisini belirgin olarak göstermeye başladı. Erna-Maş'ın Şabanözü Organize Sanayii'nde yer alan yaklaşık 32 bin m2'lik üretim tesislerinde çalışan 450 işçiye 01 Ekim 2018 tarihi itibariyle 30 gün süresince ücretsiz izne çıkartıldığı cadde ve sokaklarda konuşuluyor.


Erna-Maş'ta Çalışan 450 İşçi Neden Ücretsiz Olarak Zorunlu 1 Ay İzne Çıkartıldı?

Erne-Maş’ta Personel Çıkarma İddiaları Doğrumu?

 

Erne-Maş Neden Personel Çıkarıyor Veya İzine Ayırıyor?

 

Fabrikada Sorun Nedir?

 

Çankırı, Şabanözü’nde faaliyet gösteren Erna-Maş (firması) fabrika 3.Kısım montaj bölümün de bulunan 11 bandı 7 bant’a ve 2. Kısım süpürge bölümündeki 4 bandını 1 banda indirdiği iddiaları doğrumu acaba?

 

İddialara göre açıkta kalan 450 personeline 1 ay boyunca ücretli izin verildiği dedikoduları moralleri bozmaya başladığı yönünde. Söz konusu Fabrika Muhasebesi izinli gösterilen bu kişileri arayıp iş bulursanız tarafımıza bilgi verin dedikleri doğrumu?

 

Söylenen bilgi ve iddialara göre fabrikanın Genel Müdürü ve enjeksiyon sorumlularından yönetim kesiminde bulunan sorumluların bu 450 personele 30 Ekim 2018 de çıkış verileceğini, bölüm yöneticilerine bildirdiği söyleniyor peki bu iddialar doğrumu? Şuan çıkarılan 450 personel evde haber beklerken personel azlığından ve durumlardan kaynaklı olarak bant ta üretim elemanı olarak seferini ve kalite görevlilerini çalıştırmak zorunda kaldığı söyleniyor bu konu gündemdeki yerini koruyor mu?

 

Felaket Tellalığı Yapmıyoruz, Sorulara Cevap Bekliyoruz!

 

Çok çarpıcı iddialar var. Söylenenler doğrumu, doğruysa…

 

Çankırı bizim, Şabanözü bizim, ülke bizim fakat; konu ile ilgili açıklama yapılması gerek diye düşünüyoruz. En azından dedikodu ortadan kalkar diye düşünebiliriz.

 

Konuyu gündeme getirip çıkan 450 personele yapılan bu haksızlığa karşı bir ses olabilirmiyiz düşüncesi ile iddiaların doğruluğunu, sokaktaki dedikoduların son bulması için sevindirici bilgileri en yetkili ağızlardan, ülkeyi yönetenlerden duymak bizleri sevindirir diye düşünüyoruz. Çankırı, Şabanözü’nde faaliyet gösteren Erna-Maş fabrika yetkililerin konu ile yakından ilgileneceklerinden, kamuoyunu bilgilendireceklerinden hiç şüphemiz yok onun için kendilerine çok teşekkür ederiz.
Bu haber 6243 defa okunmuştur.

Etiketler :
vatandaş / 10-10-2018 06:24:00

Her yıl kriz ayağı ile çek kredileri al hibeleri dolan gitsin batan geminin malları...İç denetim dış denetim gelir gider ve harcamalar teftiş edilmeli....

noldu / 09-10-2018 17:27:00

Daha ülkede olacaklar bunların yanında bir hiç millet ekmek almaz duruma düşecek.

vatandaş / 08-10-2018 11:55:00

Erne-Maş markaların vermiş olduğu ürünlerin miktarına göre ürün çıkaran bir firma (yani marka ürünleri) adam 2000 alet üretin dediğinde 2000 den fazla almıyor bu aralar doların fırlaması ile bu firmalar ürün yaptırmak istemiyor ve sürekli akış olmuyor. Demek istediğim Erne-Maş isteğe göre ürün çıkaran firma istek olmadığında fabrika bile kapalı durur. Bu durumda işçilerin mağdur olması normal çünkü adama ürün yapın diyen firma yok adamda mecburen işçi çıkarmak zorunda kalıyor.

melih / 08-10-2018 11:05:00

Erdogan:"Kriz, miriz sakın inanmayın. Bizde kriz miriz yok. Bunlar manipülasyondur :))))

Yusuf / 08-10-2018 11:01:00

Erna-maş fabrikası bunu daha önce yaptığı ve devletten aldığı destekle fabrikayı büyüttüğü söyleniyor. Bunu da araştırın eğer yine aynısını yapıyorsa devlet gereğini yapsın ülkemize vatansever işadamları lazım ilk fırsatta halkına ve devletine ihanet edip sırtından vuracak işadamlarına değil gerekirse devlet erna-maş fabrikasına kayyum atayıp fabrika üst yönetimini yargılayıp gerçekten fırsatçılık yapıp kendi ülkesine ihanet ettiği tespit edilirse fabrikaya el koymalı.

SİYASETÇİ / 08-10-2018 10:54:00

EKONOMİK KRİZ ZENGİNİ TEĞET GEÇER. GARİBANI ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN İNSANLARI EZER GEÇER.. AMA BİR İTİBARI SÖZ VARDIR. ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE BİRGÜN ŞU ANDA ZEVKİ SEFA İÇİNDE YAŞAYAN SİYASETÇİLERİ YADA BU DURUMA NEDEN OLANLAR KENDİNİ GAFLET İÇİNDE BULURLARSA ŞAŞIRMASINLAR.. BU KADAR İNSANA ÇOLUĞA ÇOCUĞA KIŞ GÜNÜNDE YAZIK EDİYORLAR. ERNA-MAŞ YETKİLERİ İNSAFSIZ DEĞİL İNSAFSIZ OLAN ENFLASYON ORANINI DÜŞÜK GÖSTERİP, İNSANLARIN ALIM GÜCÜNÜ DÜŞÜREN VE ZENGİNİ ZENGİN EDEN MESNEF BEYİNLER...TOK NE ANLARKİ AÇIN HALİNDEN...SİYASETÇİLER BU KONUYA DERHAL ÇÖZÜM BULMAZSA BU KEZ ÇEKİRGE GİBİ SIÇRAYAMAZ SANDIKTA HABERİNİZ OLSUN...ZAMLI ÜLKEME YAZIK ARTIK BİRİ DURDURSUN... YAKARSA BU DÜNYAYI GARİPLERİN AHI YAKAR....FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer İlçeler ve Köyler Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI