Bugun...



Eşikli Aralık’daki Kafelerin Seyyar Çıkmalarından Halk Çok Rahatsız (Özel Haber)
Tarih: 25-09-2017 22:53:05 Güncelleme: 25-09-2017 23:18:05 + -


Çankırı ili, Buğdaypazarı Mahallesi, Eşikli Aralık sokakta yapılan kafelerin kaldırımları işgal etmesinden kamuoyu çok rahatsız.


Eşikli Aralık’daki Kafelerin Seyyar Çıkmalarından Halk Çok Rahatsız (Özel Haber)

Kaldırımlar Yayalar İçindir, Engelli Vatandaşlar İçindir, Ticari Amaçlı Kullanılamaz!!!

 

Çankırı ili, Buğdaypazarı Mahallesi, Eşikli Aralık sokakta yapılan kafelerin seyyar çıkmaları, kaldırımları fazlasıyla işgal etmelerinden dolayı, engelli, engelli gazi ve yaşlı vatandaşlarımız ile birlikte o güzergahı kullanan halkımızda rahatsız.

 

Rahat Geçişlerine Engel Olmaktadır...

 

Sayın Vali, Sayın Belediye Başkanı, Sayın İl Emniyet Müdürü lütfen insanların güvenliğine engel teşkil eden bu ve buna benzer seyyar yapılara bir çözüm bulun...

 

Kanuna uymayan işletmelere kabahatler kanunu kapsamında cezai işlem uygulayın kardeşim!

 

Çankırı’da vatandaşların şikayeti üzerine Zabıta Müdürlüğü ekipleri il genelinde kaldırım işgali yapan işletmelere karşı denetimlerini neden artırmıyor. Bu vurdum duymazlığa kim dur diyecek?

 

Kameralarımıza konuşan vatandaşlar "Yol ortasında yürümek zorunda kalıyoruz, bu yaşananlardan şikâyetçiyiz.” Dediler.

 

"İşgal konusunda yoğun şikayetler alıyoruz. Alışveriş eden vatandaşlarımız kaldırımları kullanması gerekirken, işgal yüzünden yol ortasında yürümek zorunda kalıyorlar. Bulvarlar başta olmak üzere diğer caddelerde kaldırımları işgal eden işletmelere uyarılarda bulunamayan zabıta ekiplerine tepkiler çığ gibi büyüyor. İşletmelerle birebir görüşüp kaldırım işgallerine son verilmesini rica ediyoruz. 




Bu haber 5528 defa okunmuştur.

Etiketler :
/ 27-09-2017 11:06:00

Eşikli aralıkta acil bir hasta olsa ambulansın gireceği bir yer bile yok hastanı sırtında taşırsın oda araçlardan ve kafelerden geçebilirsen.Yazık deyilmi orda yaşayan insanlara arabaların arasından zorluklarla geçiyorlar.ARTIK BİR ÇÖZÜM BULUM LÜTFEN..

misafir01 / 27-09-2017 00:26:00

Özellikle 1 nolu sağlık ocağı çevresi yayaların tedbirsizlikten önlem alınmamasından dolayı yaralanmalı kazaya ölüme sebebiyet vermekten sorumlular hakkında kamu davası açılması için ilgilileri göreve davet ediyorum.

misafir18 / 27-09-2017 00:23:00

Sorumluları göreve çağırıyoruz.

misafir / 27-09-2017 00:23:00

İlimiz sahipsiz kaldı çocuklar hayati tehlike altında halk yolun içinden yürümek zorunda kalıyor.

Mükerrem ÇELİK / 26-09-2017 08:08:00

Sayın admin doğru ve yerinde bir konuya temas etmişsiniz. Nedir bu vurdumduymazlık nedir bu aymazlık. Bunları yapanlar yapıyor da müsaade edenler nasıl müsade ediyor anlaşılır gibi değil. Bu gibi uygulamalar Çankırı mızdan başka yerdede görülmez galiba. Bunları yapanları ve bu yapılanlara göz yumanları şiddetle kınıyoruz.

Aydın UĞURLU / 25-09-2017 23:34:00

Sadece kafelerin mi bütün esnaf aynı durumda görmezden gelinen o kadar çok ki, zamanında ben yazmıştım bu millet yeni mi uyandı. Yoksa uyanmıştı da sesini mi çıkaramıyordu. Bu rezillik bir an önce yetkililerce düzeltilmelidir.



FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI