Bugün...Eski Polis Memuru Zeki Aydın’ın Yargılanmasına Devam Edildi
Tarih: 02-04-2018 12:20:36 + -


Aydın, duruşmadaki savunmasında, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini, bildiği her şeyi anlatacağını belirtti.


Eski Polis Memuru Zeki Aydın’ın Yargılanmasına Devam Edildi

Fettullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hakkında dava açılan eski polis memuru Zeki Aydın’ın yargılanmasına başlandı.

 

Çankırı Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya “silahlı terör örgütü üyesi olduğu” iddiasıyla tutuklu yargılanan Zeki Aydın ile Avukatı katıldı.

 

Aydın, duruşmadaki savunmasında, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini, bildiği her şeyi anlatacağını belirtti.

 

FETÖ’yü dini bir cemaat olarak bildiğini, bu yüzden yapıda yer aldığını anlatan, Zeki Aydın, “Dini duygularla bu yapı içinde yıllarca kandırıldım. 17-25 Aralık’tan sonra bu konuda ciddi şüphelerim olsa da masum olabileceklerini düşündüm ama tutukluluk sürecinde basından okuduklarım ve mahkemelerde verilen ifadeler doğrultusunda bunların tam bir terör örgütü olduklarını anladım.” dedi.

 

Çankırı’da 2007 yılında göreve başladığını, kendisinden E.T’nin sorumlu olduğunu vurgulayan Aydın “E.T bulunduğum grubun başıydı. Toplantılarımızda bu kişi Kur’an risaleden bölümler ve örgüt liderine ait kitaplar okurdu. Toplantılara girmeden önce de telefonlarımızı dinlenmesin ve rahatsız edilmemek için dışarıya bırakırdık. 17-25 Aralık’tan önce toplantılarda 5-6 kişi olurdu. Daha sonra ben toplantılara gitmemeye başladım. E.T. benim evime gelmeye başladı. 17-25 Aralık’tan sonra bize Bank Asya’ya para yatırmamızı söylüyordu.

 

Aydın, örgütün şifreli haberleşme programı “Bylock”u kullanmadığını öne sürerek tahliyesini talep etti.

 

Mahkeme heyeti, sanık Zeki Aydın’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı başka bir tarihe erteledi.
Bu haber 3082 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI