Bugün...Fehmi Ve Bahtiyar Civelek Kardeşler İki Gün Arayla Vefat Ettiler
Tarih: 10-01-2019 23:08:11 Güncelleme: 10-01-2019 23:30:11 + -


Şehrimiz sakinlerinden, Yapı Kredi Bankası Şubesi emekli Banka Müdürü Tahir Civelek'in kardeşleri Fehmi ve Bahtiyar Civelek kardeşler iki gün aralıkla vefat ettiler.


Fehmi Ve Bahtiyar Civelek Kardeşler İki Gün Arayla Vefat Ettiler

Civelek Ailesine Allah Sabır Versin

 

İki Gün Arayla Gelen Acıya Yürek Dayanmaz

 

-Vefatlar cenab-ı Allah’ın takdiriyle yaşlılığa bağlı rahatsızlıklardan-

 

Fehmi, Bahtiyar Civelek Kardeşlerimizin Kabirleri Gülle Dolsun, Mekanları Cennet Olsun

 

"innalillah ve innaileyhi raciun biz Allah'tan geldik dönüşümüz yine onadır" Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun rabbim yakınlarına ve geride kalanlara sabr-ı cemil ihsan eylesin.

 

Mekanın Cennet Olsun Fehmi Civelek Ağabey

 

İlimiz sakinlerinden, Çankırı Belediyesinden emekli Bahtiyar Civelek, Yapı Kredi Bankası Şubesinden emekli Tahir Civelek ve Milli Eğitim Müdürlüğünden emekli Müşerref Çanakçı'nın kardeşleri, Burak Civelek'in babası Milli Eğitim Müdürlüğünden Emekli Fehmi Civelek vefat etmiştir.

 

Cenazesi 08 Ocak 2019 Salı günü Öğle namazını müteakip Büyük Cami’inden alınarak Sarıbaba aile mezarlığında toprağa veridi.

 

Mekanın Cennet Olsun Bahtiyar Civelek Ağabey

 

Şehrimiz sakinlerinden, Yapı Kredi Bankası Şubesi emekli Banka Müdürü Tahir Civelek ve Milli Eğitim Müdürlüğünden Emekli Meserret Çanakcı'nın ağabeyleri, Çankırı Karatekin Üniversitesinde çalışan Zahide ve Mesut Civelek'in babaları Çankırı Belediyesinden emekli, Çankırı esnaflarımızdan Bahtiyar Civelek 10 Ocak 2019 Perşembe günü vefat etmiştir.

 

Cenazesi 10 Ocak Perşembe günü Öğle namazını müteakip Ahmet Yesevi Camii’nden alınarak Sarıbaba aile mezarlığında toprağa verildi.

 

Güzel günde nasıl yanınızdaysak, kötü gününüzde de her zaman yanınızdayız. Topraktan geldik toprağa gideceğiz, yaşadığımız hayatın hesabını toprak da vereceğiz, acınızı yürekten paylaşıyoruz, dualarımızı kalpten ediyoruz, başınız sağolsun Civelek ailesi.

 

Taziyenin Önemi

 

İnsanlar yakınlarını kaybettikleri zaman acılarını paylaşacak, kendilerini teselli eden dostlar ararlar. Hani derler ya “ Dost kara günde belli olur” diye, bu sözün geçerli olduğu en özü böyle acı günlerde belli olur.

 

Taziye, ölen kişilerin ailelerine, yakınlarına  başsağlığı dilemedir. Taziye boyunca yakını ölen kişilerin evleri ziyaret edilir, acılar paylaşılır. Kişinin çevresine göre taziye sürelerinde değişiklik gösterilir. Genelde 1 hafta boyunca yoğunluk sonrası yerini derin bir sessizlik alır.

 

Biz insanlar bencil olmamalı, mutluluklara ortak olduğumuz gibi acılara da ortak olmalıyız çünkü acılar paylaşıldığı müddetçe azalır. Sevdiklerimizin zor günlerinde yanında olmadıktan sonra hiçbir şeyin anlamı olmaz. Elimizdeki imkânlar gereğince böyle kara günlerde sevdiklerimizin yanında olmalıyız.

 

"Bir Müslüman’ın diğer müslüman üzerindeki haklarından biri de bir musibete mâruz kaldığında tâziyede bulunmasıdır.

 

Ellezîne izâ esâbethum musîbetun, kâlû innâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn(râciûne).

 

Onlar ki, kendilerine bir musîbet isabet ettiği zaman: “Biz muhakkak ki Allah içiniz (O'na ulaşmak ve teslim olmak için yaratıldık) ve muhakkak O'na döneceğiz (ulaşacağız).” derler.

 

08 Ocak 2019 Salı günü toprağa verdiğimiz Fehmi Civelek kardeşimiz

 

10 Ocak Perşembe günü toprağa verdiğimiz Bahtiyar Civelek kardeşimiz

 

 

Emekli Banka Müdürü (Gözlüklü) Tahir Civelek ağabeyimiz kardeşleri ile
Bu haber 4293 defa okunmuştur.

Etiketler :
HASAN HARPUT / 11-01-2019 10:19:00

ALLAH Rahmet Eylesin. Mekanları Cennet Olsun, Geride Kalanlarına ALLAH Sabırlar Versin.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Vefat Haberleri Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI