Bugün...Gazi Emekli Astsubay Yüksel Teke’den 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı
Tarih: 12-05-2018 21:55:25 + -


Teke "Bu duygu ve düşüncelerle, 10-16 Mayıs Engelliler haftası münasebetiyle tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam getirmesini diliyorum." dedi.


Gazi Emekli Astsubay Yüksel Teke’den 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı

Hayat Herkese Eşit Davranmıyor...

 

Çağdaş dünyanın geldiği ileri noktada engelli vatandaşlarımıza, eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımının sağlanması, ailelerinin desteklenmesi, engellilerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri yaşam koşullarının iyileştirilmesi, kolaylaştırılması en önemli hedeflerimiz arasında olmalıdır.”

 

“Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için, birer güç kaynağıdır.

 

Engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmelidir. Bu nedenle Her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek ve tüm hizmetlerden ve haklardan eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, insanlık borcumuzun yanı sıra, çağdaş toplum ve devlet olmanın da en önemli gereklerindendir. Bu duygu ve düşüncelerle, 10-16 Mayıs Engelliler haftası münasebetiyle tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam getirmesini diliyorum.

 

Yüksel Teke Gazi Emekli Astsubay

 

 
Bu haber 11456 defa okunmuştur.

Etiketler :
Yüksel TEKE / 18-05-2018 02:30:00

Arkadaşlar,dostlar ve bizi seven ğüzel İnsanlar... Bu yazımın bu kadar beğenileceğini hiç tahmin etmemiştim... Teşekkür ediyorum okuyup yorum yazan siz değerli dostlara... Selam ve Dua İle...

Murat Uzun / 14-05-2018 13:18:00

Başkanım yine güzel konuşmuş.

Eda Kocakuş / 14-05-2018 11:02:00

Hayat gerçekten herkese eşit davranmıyor..FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI