Bugun...Genç Çiftçilere Hayvanları Teslim Edildi
Tarih: 09-12-2016 18:16:10 + -


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlatılan ‘Genç Çiftçi Hibe Programı’na proje sunan 8 genç çiftçiye, Avrupa’dan getirilen 48 adet büyükbaş hayvan dağıtıldı.


Genç Çiftçilere Hayvanları Teslim Edildi

Çerkeş İlçemizde ‘Genç Çiftçi Hibe Programı’ kapsamında proje sunan genç çiftçilere, hayvanları teslim edildi.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlatılan ‘Genç Çiftçi Hibe Programı’na proje sunan 8 genç çiftçiye, Avrupa’dan getirilen 48 adet büyükbaş hayvan dağıtıldı. Belediye Başkanımız Hasan Sopacı’nın da katıldığı programda, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından her çiftçiye 6 adet olmak üzere toplamda 48 adet büyükbaş hayvanın dağıtımı yapıldı.

 

Dağıtım törenine katılan Belediye Başkanımız Hasan Sopacı “her bir proje bedelinin 30 bin lira olduğunu ifade ederek,  proje kapsamında büyükbaş hayvan almaya hak kazanan çiftçilerimize Avrupa’dan getirilen simental, şarole, limuzin ırkı hayvanların dağıtımını yaptık. Bu tür projeler sayesinde genç çiftçilerimiz, tarım ve hayvancılığa yönlendirilerek ülke ekonomisinde tarım ve hayvancılık sektörünün canlı tutulması amaçlanmaktadır. Umarım önümüzdeki yıllarda ilçemize daha fazla proje kazandırırız. Program kapsamında projesi kabul olan çiftçilerimizi tebrik ediyor, projelerin ilçemize ve çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

 

 

 
Bu haber 2492 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer İlçeler ve Köyler Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI