Bugun...Gençlik Kampları Başvuruları Başladı
Tarih: 26-05-2018 03:16:54 + -


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen yaz gençlik kampları, 20 Haziran- 16 Eylül tarihleri arasında toplam 10 dönemde gerçekleştirilecek.


Gençlik Kampları Başvuruları Başladı

Başvurular Başladı

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen 'Yaz Dönemi Gençlik Kampları' başvuruları başladı.

 

Detaylı bilgilere Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet ve sosyal medya hesaplarının yanı sıra, Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Çankırı Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezinden ulaşılabileceği, kampların 20 Haziran'da başlayıp 16 Eylül'de sona ereceği ve kamplara katılımın ücretsiz olduğu bildirildi.

 

Gençlik Kamplarında okçuluk, tırmanma duvarı, mini golf, kano, rafting, dağ bisikleti, flyfox, ip parkuru gibi birbirinden sportif faaliyetlerin yanı sıra sokak oyunlarına;  müzik, tiyatro, halk oyunları gibi zamanı değerli kılan etkinliklerden kültürel gezilere ve kişisel gelişim seminerlerine kadar pek çok aktivite olacak. Gençler kampların özelliklerine göre yüzmeden, raftinge, binicilikten, dağ bisikletine, kano, okçuluk, paintball, matrak, ip parkuru, tırmanma duvarı, basketbol, futbol, voleybol, satranç, mangala, halk oyunları, drama, el sanatları, gece etkinlikleri, konserler, söyleşiler, kültürel, tarihi ve doğa geziler ve daha birçok etkinlikle yeni dostluklar, arkadaşlıklar edinme fırsatlarını yakalamış olacakları kaydedildi.

 

7 gün sürecek kamp dönemleri için Online başvuru yapma imkânı bulunmayan gençlerin gençlik merkezlerine gitmesi halinde başvuruları, görevlilerce aynı sistem üzerinden yapılabilecek.

 

Kayıtlarda, Şehit ve gazi yakını (kardeş ve çocuk), aile geliri 1600 Türk Lirasının altında olan ve ortaöğretimde okuyup 2017-2018 eğitim öğretim dönemi içerisinde takdir belgesi olan gençlere öncelik verilecek. Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından  düzenlenen yaz gençlik kampları, 20 Haziran- 16 Eylül tarihleri arasında toplam 10 dönemde gerçekleştirilecek.

 

Kampların düzenleneceği yerler ise şöyle;

 

Gençler yeşil (doğa) kampları kapsamında; Mersin Silifke 23 Nisan, Tokat Almus, Mersin Mehmet Akif Ersoy, Bolu Aladağ, Kırşehir Ah-i Evran, İzmir Atatürk, Mersin Maliye, Kastamonu Yolkonak, Eskişehir Hasırca, Antalya Alaaddin Keykubat, Samsun 19 Mayıs, Mersin Fatih Sultan Mehmet.

 

Gençlerin serbest zamanlarını kültürel, sportif ve sosyal faaliyetlerle değerlendirmeleri amacıyla  düzenlenen Yaz Gençlik Kampları için başvurular 'kampbasvuru.gsb.gov.tr' adresinden yapılabilecek.

 
Bu haber 1527 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI