Bugün...GEODER'den Kanser Hastalarına Destek
Tarih: 30-01-2019 11:50:20 + -


GEODER üyeleri tarafından sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapılarak kök hücre bağışı için vatandaşlar teşvik edildi.


GEODER'den Kanser Hastalarına Destek

Çankırı’da Genç Oluşum Derneği üyeleri tarafından Kızılay’a kök hücre bağışı yapıldı.

 

Kanser teşhisi konulan hastalara destek olma amaçlı yapılan bağış kampanyası kapsamında GEODER üyeleri tarafından sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapılarak kök hücre bağışı için vatandaşlar teşvik edildi.

 

GEODER Kök Hücre Bağışı için Toplandı

 

Genç Oluşum Derneği (GEODER) üyeleri Yunus Avm önündeki Kızılay kan bağışı toplama noktasında kan ve kök hücre bağışı vermek için toplandı.

 

GEODER Başkanı Ahmet Mükerrem Ünal, “Kan bağışının çok önemli olduğunu düşünüyorum, özellikle de kök hücre bağışının. Ülkemizin hatta dünyanın her yerinde tedavi olmayı bekleyen kanser hastaları var. Biz de bu kişilerin sesine kulak vermek istedik. Özellikle de kök hücre bağışında bulunmak istedik. Önce üyelerimiz olmak üzere tüm Çankırı’da Kızılay’a kök hücre bağışında bulunmak için geldik. Biz dernek üyeleri olarak toplam 50 kişi kan bağışında bulunacağız. Sosyal medya aracılığıyla geniş kitlelere ulaştık 3 gün boyunca devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

Ünal, “Bu etkinliğimizin çıkış noktası ülkemizde başlatılan lösemi hastası Öykü Arin’ee kök hücre bağışı kampanyasına konusunda yardımcı olmak. Ayrıca kan ve kök hücre bağışı konusunda doğru bilinen yanlışları da halkımıza doğru bir şekilde aktarmak amaçlarımızdan bir tanesi” dedi.

 
Bu haber 3042 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI