Bugün...Gerçekçi Afet Tatbikatı Başarıyla Sonuçlandı
Tarih: 22-07-2018 17:33:55 + -


Çankırı Özel Karatekin Hastanesi'nde yapılan afet ve acil durum tatbikatı gerçeğini aratmadı.


Gerçekçi Afet Tatbikatı Başarıyla Sonuçlandı

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Afet Planı çerçevesinde daha önce yazılan senaryoya uygun tatbikat yaptı.

 

Yapılan Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

 

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi'nde yapılan afet ve acil durum tatbikatı gerçeğini aratmadı.

 

AFAD,  İtfaiye,  Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü,  Emniyet, Enerjisa,  Kargaz’da UMKE ile birlikte tatbikatta bulunmuş,  hangi durumda nasıl hareket edileceği anlaşılmıştır.

 

Afet ve acil durumlara karşı yapılan tatbikatlar kapsamında Çankırı Özel Karatekin Hastanesi dün hastane binası içerisinde İtfaiye, AFAD UMKE ve diğer ekiplerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Hastane mutfağında çıkan yangın ile yangına müdahale ve tahliye gerçekleşirken bir yandan da Korgun’da olan deprem haberi ile alarma geçildi.

 

Yapılan senaryoya göre hastane binasının 7. Katında bulunan mutfakta doğal gaz kaynaklı bir yangın çıktı. Görevli personeller tarafından ilk müdahale yapıldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından 4. Katta mahsur kalan kişiler kurtarıldı. Akabinde senaryo gereği meydana gelen deprem neticesinde yaralıların bir kısmı Özel Karatekin Hastanesi'ne götürüldü. Tatbikat gereği daha sonra Mor Koda geçildi.

 

Hastane içerisinde oluşturulan olay yeri müdahale ekiplerinin koordineli çalışması sonucunda hastanedeki tatbikat başarıyla sonuçlandı. Tatbikatı gören vatandaşların bir kısmı gerçek olduğunu düşünerek uzun süre olayları inceledi.

 

Tatbikata ilişkin açıklamada bulunan Özel Karatekin Hastanesi İnsan Kaynakları Ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Potukoğlu, "Allah göstermesin olası bir afet durumuna karşı her an hazırlıklı olmalıyız. Bunu için tatbikatlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bunlar aslında bir iç denetimimiz olmuş oluyor. İç eksiklerimizi görmüş oluyoruz. Bundan sonra bizim işimiz bitmedi. İlgili arkadaşlarla oturacağız nerede ne yanlışlık oldu nerede ne yapmamız gerekirdi bunları konuşacağız. Bir sıkıntı durumunda, bir afet durumunda Özel Karatekin Hastanesi olarak biz işin neresinden tutabiliriz diye düşünüyoruz. Bu anlamda da tatbikatta emeği geçen arkadaşlarıma, paydaş kurumlarımıza teşekkür ediyorum. İlerleyen yıllarda farklı senaryolarla bir araya geliriz inşallah afet olmaz tatbikat olur." dedi.

 

Tatbikat gerçeğini aratmazken ilgili kurumlarla da işbirliği yapıldı.

 

Çevrenin de izlediği ve heyecanlı anlara ortak olduğu tatbikatın ciddiyetle yapılması da gözlerden kaçmadı.

 

Hastane yetkilerince yapılan açıklamada; ‘’ Kurumlarımızla iş birliği halinde gerçekleşen tatbikatımız senaryomuza uygun, birimlere verilen görevlerin tam anlamıyla yerine getirilmesiyle sonuçlandı.

 

Başarılı sonuca ulaşmamızda personelimize,  İl sağlık Müdürlüğümüze ve tatbikatta paydaşlarımız AFAD,  İtfaiye,  ASP İl Müdürlüğü,  Emniyet,  Enerjisa,  Kargaz ile UMKE görevlilerine teşekkür ediyoruz.

 

Sunulan hizmette kalite ileriye yönelik planların uygulanabilirliği ile pekişmekte ve halkımıza hizmete dönüşmektedir.  Bu da bize memnuniyet vermektedir.

 

Allah afetten, kazadan muhafaza etsin ancak bizler vazifemiz gereği tedbire ait hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.’’ denildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2801 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI