Bugün...Girişimlerimiz Sonucu Çankırı Valiliği ‘Kadı Evi’ Yıkım İşini Durdurdu (Özel Haber)
Tarih: 14-03-2019 20:08:54 Güncelleme: 14-03-2019 20:30:54 + -


Girişimler sonucu Çankırı Valiliğince, “Çankırı’da tarihi çamaşırhanenin bulunduğu sokaktaki Çankırı’nın en eski adliye binası ‘kadı evi’ yıkımı durdurulmuştur.


Girişimlerimiz Sonucu Çankırı Valiliği ‘Kadı Evi’ Yıkım İşini Durdurdu (Özel Haber)

Durduruldu!

 

12 Mart 2019 tarihi ile haber sitemizde “Çankırı Kültür ve Turizmine Ağır Darbe!” başlıklı haberimizi sayfalarımıza taşıyarak, Uyan Çankırım Uyan!, Dağbaşındamı Yaşıyoruz? Nerede Bu Memleketin Sahipleri? Diyerek yetkilileri göreve davet etmiştik.

 

14 Mart 2019 Perşembe günü Çankırı’nın güçlü sesleri www.haberci18.com İnternet Medya sahibi Mustafa Çelik ile, www.Çankırı Postası İnternet medya sahibi Ercan Şeker’i makamında kabul eden Çankırı Valisi Hamdi Bile Aktaş konu ile alakalı sorunlarımızı dinleyerek Çankırı Belediye Başkanlığını arayarak, Çankırı’da tarihi çamaşırhanenin bulunduğu sokaktaki Çankırı’nın en eski adliye binası ‘kadı evi’ yıkım işini durdurmuştur.

 

Teşekkürler Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’a

 

Girişimler sonucu Çankırı Valiliğince, “Çankırı’da tarihi çamaşırhanenin bulunduğu sokaktaki Çankırı’nın en eski adliye binası ‘kadı evi’ yıkım durdurulmuştur.

 

Tüm Sivil Tolum Kuruluşlarını ve duyarlı insanlarımızı olayın takipçisi olmaya davet ediyoruz.

 

Sayın Valimize Konuyu Anlatarak Şimdilik Yıkımı Durdurmayı Başardık!

 

Ankara 1. Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna Dilekçede Verildi.

 

Çankırı’da tarihi çamaşırhanenin bulunduğu sokaktaki Çankırı’nın en eski adliye binası ‘kadı evi’ sessiz sedasız şekilde yıkılıyor ki idmanına Çankırı’nın güçlü sesleri www.haberci18.com İnternet Medya sahibi Mustafa Çelik ile, www.Çankırı Postası İnternet medya sahibi Ercan Şeker ve duyarlı insanlarımız yetişti.

 

Yerel seçimlere sayılı günler kala belediye başkan adayları eski Çankırı ile ilgili turizme yönelik projelerini açıklarken, yıllardır restorasyonlarla tarihi kimliğine geri döndürülmeye çalışılan Osmanlı döneminden kalma Tarihi Çamaşırhane ve belediyenin satın alarak restore ettiği masal müzesinin bulunduğu tarihi sokaktaki kadı evi, otoparka katılmak üzere göz göre göre sessiz sedasız bir şekilde yıkılıyordu.

 

Çankırı İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü, Kent Konseyi, Turizm Derneği Hangi İşlerle Meşguller, Görevleri Nelerdir, Neye Yararlar?

 

‘Çankırı turizmi ve 2023 vizyon’ toplantısında Karataş Hamamında tuz terapisi ile sağlık turizmi ve Çankırı tanıtımına önem vereceklerini aktaran hastane yetkililerinin aynı tanıtım elçiliğini konağı yıkarak, tarihi sokak dokusunu yok ederek değil, Kadı Konağını restore edip şehre bir kültür varlığı armağan ederek kazandırmasını kamuoyu adına talep ediyoruz.

 

Bundan sonraki süreçte neler olacak hep beraber göreceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

 

 

 
Bu haber 3215 defa okunmuştur.

Etiketler :
Fatih / 16-03-2019 13:23:00

Memlekete sahip çıktıgınız için, ilgilerinize teşekkürler.

/ 15-03-2019 11:45:00

Teşekkürler.iyiki varsınız.

mehmet / 15-03-2019 08:48:00

Kamu yararı olan bir icraat başarı ile sonuçlanmıştır. Daha ne yapmasını istersiniz bu habercinin imara uygunsuz olarak yapılan bina da deşifre oldu yakında onunla ilgili düzenlemeyi de duyarız. Şimdi neden bir kutlama yok Mustafa Çelik e, Teşekkürler Mustafa.

Cemil / 14-03-2019 22:12:00

Sayın editör aynı başarıyı telekom lojmanı arkasındaki taksi durağının ve konyalı pasajında ki galerinin aynı caddedeki yol işgalini de haber yapın lütfen. Mahalleli olarak sıkıntıdayız. Bu ikisi aynı caddede 15 araçlık park yeri işgal ediyorlar gidin görün lütfen.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI