Bugun...Hacı Muradı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonunda Gönül Sohbetleri Devam Ediyor
Tarih: 26-12-2016 19:27:27 + -


Hacı muradı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda Aralık ayında düzenlenen Mevlana konulu şiir yarışmasında dereceye giren ilk üç eser çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.


Hacı Muradı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonunda Gönül Sohbetleri Devam Ediyor

Gönül Sohbetleri Devam Ediyor

 

Hacı Muradı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda 15 günde bir düzenlenen pansiyonda Gönül sohbetleri programının bu haftaki konuğu Çankırı Karatekin Üniversitesi öğretim görevlisi Yardımcı Doçent Doktor İbrahim Akyol oldu.

 

Pansiyonda beraberce kılınan yatsı namazından sonra Pansiyon Müdür Yardımcısı Üzeyir Çelik konuğuna Hoş geldiniz diyerek Pansiyon hakkında bilgi verdi.

 

Pansiyonda şu anda dört farklı okuldan 127 öğrencinin kaldığını belirten Üzeyir Çelik; pansiyonumuz da öğrencilerimizin yeme içme ve barınma ihtiyaçlarının yanında sosyal kültürel faaliyetlere de yer verdiklerini belirterek okul pansiyonları sadece barınma yeri olmamalıdır dedi pansiyonda her ay bir değer belirleyerek değerlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz diyen Pansiyon Müdür Yardımcısı Üzeyir Çelik aralık ayı değeri olarak namaz konusunu ele aldıklarını belirterek İmam Hatip Lisesi'nde namaz konusunun işlenmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

 

Mevlana ve namaz sohbetine Mevlana'nın kısa bir hayat hikayesini anlatarak başlayan Yardımcı Doçent Doktor İbrahim Akyol gençlerle bir arada Mevlanayı konuşmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek okul ve pansiyon idaresine nazik davetlerinden dolayı teşekkür etti.

 

İbrahim Akyol; günümüz insanlığı kurtaracak düşüncenin Mevlana felsefesi olduğunu belirterek Mevlana'nın tüm insanları kucaklayan sevgi ve aşk merkezli öğretisine dikkat çekti. Mevlana’nın ibadet anlayışının merkezinde de sevgi ve aşk olduğunu belirten İbrahim Akyol gençlerden ibadet ederken sadece Allah'ın rızasını gözeterek ibadet etmelerini istedi.

 

Mevlana'nın çeşitli eserlerinden namaz ve ibadet konusunda örnekler veren İbrahim Akyol Mevlana gibi değerlerimize mutlaka sahip çıkmalıyız maalesef batılılar Mevlana'yı bizden daha çok araştırıyorlar dedi. Günümüz gençlerinin Mevlana'yı ve onun eserlerini mutlaka tanımalıdır diyerek konuşmasını sona erdirdi.

 

Hacı muradı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda Aralık ayında düzenlenen Mevlana konulu şiir yarışmasında dereceye giren ilk üç eser çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

 

Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin mini bir ilahi konseri ile program bitirilmiş oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2447 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI